PDA

Zobacz pełną wersję : strona skopiowana z serwera i wrzucona ponownie na serwer - nie działa



krzymor
05-11-2009, 19:00
Witam wszystkich, w dziale tym znalazlem wiele podobnych tematow ale nie dotyczyly takiego problemu jak moj, a ponieważ jestem poczatkujacy w joomli zastosowanie wszelkich analogii do rozwiazania problemu nie przyniosly skutku.
Stworzylem fajna, jak dla mnie strone mojej firmy, umieszczona byla ona na serwerze nazwa.pl. Mialem hasło do serwera np. 123456. Dla wlasnego bezpieczenstwa, poniewaz "tworzylem" strone ok 2 tyg. poprzez Filezilla skopiowalem cala zawartość serwera na komputer (teraz wiem ze robi to sie w phpMyAdmin). Podczas mojej nieobecnosci serwer wygasl (brak oplaty) a po powrocie okazalo sie ze mimo iz oplacile i kupilem serwer o tej samej nazwie netart nie moze juz przywrocic plikow na serwer. Sprawa najwazniejsza to taka ze w tym czasie w nazwa.pl zostal wprowadzony wymog lepszego szyfrowania hasla do serwera i od tego momentu bylo to np. 123456ab.
zalozylem baze danych przegralem Filezilla wszystkie pliki na serwer, po wpisaniu strony jest komunikat " nie mozna polaczyc sie z baza danych. Zmienilem na serwerze haslo w pliku configuration na 123456ab strona odpalila ale ale poza ogolna szata graficzna i nazwa nie bylo zadnych artykulow ani menu.
probowalem takze zainstalowac swieza joomle na serwerze, po czym wgralem swoja baze ze strona i tez nic.
teraz skompresowalem swoja baze z kompa w Zipie i probowalem zaimportowac w phpMyAdmin na serwer i po 30 min oczekiwania pojawil sie komunikat "Fatal error: Allowed memory size of 1068249948 bytes exhausted (tried to allocate 137411088 bytes) in /usr/local/phpmyadmin/mysql5/libraries/unzip.lib.php on line 252"
Czy jest szansa zeby odzyskac swoja strone?
Prosze o pomoc.

Bazyl
05-11-2009, 19:09
Jak wygląda Twój plik bazy danych na kompie?

krzymor
05-11-2009, 19:18
Na komputerze nie mam bazy danych, mam tylko taki sam zestaw plikow joomli jak na serwerze bo je skopiowalem poprzez Filezilla.

krzymor
05-11-2009, 19:26
chyba wiem o co pytales. na kompie nie mam bazy danych i phpMyAdmin. stworzylem tylko plik zip z folderami skopiowanymi ze strony i poprzez phpMyAdmin ze strony admin.nazwa.pl probowalem zaimportowac i nie udalo sie.

Bazyl
05-11-2009, 20:27
Właśnie!

Dodana przez Ciebie treść znajdowała się w bazie danych, której nie masz.
I tyle...

www.wiki.joomla.pl

Jola
05-11-2009, 20:28
Witam,
jednak nie rozumiesz do końca jak to działa.
Pliki, skrypty Joomla (php, xml, html, css itd) zapisane na serwerze powodują, że dane, które są zapisane w bazie danych, są wyświetlane na stronie.
Skopiowałeś pliki z serwera, czyli silnik do wyświetlania danych, ale zapomniałeś o skopiowaniu danych. Stąd pusta strona bez artykułów.
PhpMyAdmin zaimportuje pliki jeśli wskażesz mu plik z informacją o bazie danych a nie o skryptach Joomla.
Jedyną szansą jest odzyskanie kopii bazy danych z czasów przed wygaśnięciem serwera.
Jeśli na hostingu baza (kopia) została usunięta to masz duży problem bo musisz wprowadzać wszystko od nowa.

ffox
05-11-2009, 22:08
Chyba przy pierwszym zgrywaniu plików z serwera zapomniałeś o eksporcie bazy jak sugeruje jolaass