PDA

Zobacz pełną wersję : joomla_freedom_template - problem



feronek
05-11-2009, 21:45
Witam!
Tworzę stronę szkoły ( www.sp322.pl (http://www.sp322.pl)) i ogromnie pasuje mi templatka nazwana joomla_freedom_template. Jednak gdzieś w niej jest błąd, ponieważ kiedy chcę umieścić menu w leftmenu, to nic z tego nie wychodzi. Próbowałam i w innych templatach jest ok, a tutaj nie. Dlatego myślę, że coś w kodzie jest nie tak. Inne moduły jak np. newsletter pojawiają się w leftmenu, a modul menu nie chce.
Szukałam co może być nie tak, ale to trochę przerasta moje umiejętności. Czy może ktoś mógłby mi pomóc i spojrzeć na kod okiem bardziej profesjonalnym niż moje???

ffox
05-11-2009, 21:54
A skąd masz ten szablon?

feronek
05-11-2009, 21:55
http://www.joomla24.com a stąd :)

ffox
05-11-2009, 23:42
Zdaje mi się, że w tym szablonie nie ma takiej pozycji jak "leftmenu". Jest "left".

Ogólnie dziwna sprawa. Menu pojawiło się w lewej kolumnie po skopiowaniu mainmenu i przypisaniu mu pozycji left. Aby pozbyć się menu z góry musiałem usunąć linię 31 z pliku index.php. W przeciwnym razie to mainmenu cały czas się tam pojawiało...

feronek
06-11-2009, 10:31
A mi ani jak skopiuje menu ani jak wprowadzam zmiany w kodzie - nic się nie dzieje. I w sumie chodzi jedynie o moduł menu, bo inne moduły sie pojawiają, kiedy poda im się pozycję "left" :( To górne menu może zostać, choć wolałabym żeby funkcjonowało ono jako topmenu do ktorego mogę wstawić sobie te pozycje, ktore chce a nie wszystko co mam w menu :( Help help help!!!

ffox
06-11-2009, 15:52
Rozumiem, że w menedżerze modułów przypisujesz dla kopii tego menu pozycję left? A jaki jest tam ustawiony typ menu? Czy jest to mainmenu?

feronek
06-11-2009, 15:55
Robię dokładną kopię - jest taka funkcja w modułach kopiuj.czyli tak, jest ustawione mainmenu

ffox
06-11-2009, 16:03
Przy kopiowaniu wpisz swój tytuł nowego menu i swój tytuł nowego modułu. Później przy publikacji w menedżerze menu w parametrach modułu wybierz swoją nazwę menu.