PDA

Zobacz pełną wersję : joomla i RSS



bartspam
06-11-2009, 05:58
Pytanie może wydać się banalne ale dopiero zaczynam przygodę z RSS.

Otóż nie dodałem w menadżerze modułów modułu syndicate (kolporter ?) RSS, nie dodałem niczego także w komponentach/wiadomości (news feeds) ani w kategoriach wiadomości.

Po prostu stworzyłem grafikę RSS i podłączyłem do niej link: http://localhost/joomla/index.php?format=feed&type=rss

Pytanko jak zmienić tytuł HOME na coś innego np. RSS serwisu X ?

nikszal
06-11-2009, 10:01
Istota otrzymywania odpowiedzi na przedstawiony problem ściśle powiązana jest z sensem, logiką i zasadnością zadawania pytań. Nie włączyłeś modułu syndicate, nie dodałeś "niczego także w komponentach/wiadomości (news feeds) ani w kategoriach wiadomości" i pytasz jak zmienić nazwę pozycji menu z Home na...? Co ma piernik do wiatraka?

bartspam
06-11-2009, 15:30
Czyli nie da sie zrobic tego w inny sposob, ok. Wlaczylem umiescilem dodalem i nadal mam nazwe home. Po powtornej lekturze na google nadal nie moge zmienic nazwy z home... mimo ze w zadnej opcji jej nie ma. Jest to wogole mozliwe ?

nikszal
06-11-2009, 15:36
Jakie home? Podaj link do strony.

No tak - mogę pytać o link do strony, a to przecież localhost. Tylko telepaci to zobaczą.

bartspam
07-11-2009, 21:54
Jak klikasz w RSS na jakiejs stronie to w tytule strony obok malego znaczku symbolizujacego RSS masz tytul tego RSS np. na wp.pl w RSS wiadomosci - "Wiadomości: SG - Wirtualna Polska". A u mnie jest tylko Home - chcialbym to zmienic na cos innego np. moje wiadomosci RSS.

bartspam
19-11-2009, 03:05
Widać to też na stronce - www.diii.pl

italiano
23-11-2009, 14:02
Też długo miałem z tym problem, aż w końcu znalazłem.
Musisz wejść do ustawień strony początkowej (home) w menu.
Parametry: systemu -> Tytuł strony.
To, co tam wpiszesz, będzie się pokazywało w nagłówku kanału rss, jeśli ktoś będzie korzystał z np. igoogle.

bartspam
25-11-2009, 09:13
Dzięki, zaraz sprawdzę czy działa ale chyba już zmieniałem tą stronę tytułową i nic.