PDA

Zobacz pełną wersję : Instalacja JACLplus



nowyr
21-07-2006, 08:18
Witam

Od niedawna rozpocząłem zabawe z joomla, zainstalowalem wersje 1.0.10 stable i chce spróbować wykorzystać ten produkt do stworzenia małego portalu intranetowego. Potrzebuje narzędzie do stworzenia dodatkowych grup i natknąłem się na JACLplus. Ściągłem ze strony autora i przy próbie instalacji pokazuje, brak dostępu do wielu plików (nawet po nadaniu im większych uprawnień) instalka nie idzie. Dodam, że instalowałem inne komponenty i poszły bez problemu. W czym tkwi problem?

Pzdr.

zwiastun
21-07-2006, 14:27
:) no, w braku uprawnień. Trzeba by szczegółowo sprawdzać, katalog za katalogiem, plik za plikiem, ale na Twojej instalacji.

nowyr
25-07-2006, 13:03
Witam

Przypomne moją konfiguracje:
- Joomla 1.0.10-pl_plus_Admin-pl + 2 łatki
- JACLPlus v1.0.10 for Joomla! 1.0.10 Stable (z dnia 27 06 2006)

Rozumiem, że taka konfiguracja powinna ze sobą współgrać?
Po próbie instalacji wyskakuje błąd (brak uprawnień do plików, które należy podmienić), ale sam komponent się tworzy tzn.:
- jest skrót w zakladce komponenty,
- tworzy się pusty katalog /components/com_jaclplus,
- tworzy się katalog /administrator/components/com_jaclplus z rozpakowaną instalką jaclplus-a,
- w bazie danych w tabeli jos_component tworzą się odpowiednie wpisy,

Więc postanowiłem sam podmienić wszystkie pliki za instalatora i teraz wyskakuje mi komunikat:

mossession::store failed
DB function failed with error number 1054
Unknown column 'jaclplus' in 'field list' SQL=INSERT INTO jos_session ( `session_id`,`time`,`username`,`gid`,`jaclplus`,`g uest` ) VALUES ( '1eb2c2f924063cbb7659ec7d79dff235','1153824058','' ,'0','0','1' )

Może mi ktoś komu to chodzi sprawdzić ww. katalogi czy u Was jest to samo? Może trzeba tylko jakiś wpis dodać w bazie danych bo przecież pliki podmienione to powinno działać ...

Pzdr.

zwiastun
26-07-2006, 02:12
Chyba zaczniemy pobierać opłaty za tłumaczenia na zlecenie!
UNKNOWN
= NIEZNANA, czyli NIE MA TAKIEJ
COLUMN = kolumna, dokładniej pole w tabeli bazy danych
JACPLUS = nazwa tej kolumny co ją komponent miał dotworzyć, a nie stworzył
FIELD LIST = LISTA PÓL
Od INSERT INTO = treść zapytania, które nie może być wykonane, bo w tabeli nie ma wszystkiego, co być powinno.

Więc jednak się nie zainstalowało, jak się miało zainstalować.
Jak się instaluje łapkami, opisałem tak dokladnie, jak tylko można było.
www.joomla.pl/pomoc (http://www.joomla.pl/pomoc)

nowyr
27-07-2006, 09:15
Witam

Tłumaczenie nie było konieczne ...
Problem rzeczywiście tkwił w uprawnieniach do poszczególnych katalogów i w nich plików, które miały być podmienione podczas instalacji. Ponadawałem uprawnienia do zapisu i instalka poszła bez problemu :). Mam jeszcze jedno pytanko i można temat zamknąć. Po zainstalowaniu komponentu, powróciłem z uprawnieniami do stanu początkowego (przed instalacją), czy słusznie? Wszystko działa, poza małym defektem nie widać obrazka przycisku logowania do strony administratora ...

Pzdr.

jamartur
26-02-2009, 14:22
A ja durny zainstalowałem ten komponent na joomli 1.0.15 i teraz nie mogę wejść do PA. Jest jakieś wyjście z tej ... krępującej sytuacji??? Proszę o pomoc.

hesar
26-02-2009, 19:33
co to znaczy nie moge wejsc?
nie wyswietla sie okno logowania? bledne login lub haslo? jakis inny komunikat?

jamartur
26-02-2009, 21:04
tzn, że kompletnie nie mogłem wejść do PA. błędny login i hasło. Udało się jednak edytować SQL i ustalić nowe hasła. Jednak PA jest posypany maksymalnie i muszę prosić o przywrócenie backup'u SQLa... bałagan.

hesar
26-02-2009, 21:12
dlatego instaluje sie takie dodatki na instalce nieprodukcyjnej gdzies z boku i dopieru po zbadaniu czy wszystko jest ok instaluje sie w wersji produkcyjnej