PDA

Zobacz pełną wersję : Uprawnienia do katalogów



dar_o
21-07-2006, 14:06
Witajcie
Przekopiowałem pliki joomli na serwer. I znów mam problem. Wczesniej dzwonilem ( na innym serwerze przy innej stronie) do admina zeby to zrobil, ale to troszke upokazajace - czas sie tego nauczyc :)
Jak zmienic uprawnienia do katalogów na serwerze ?


Jeżeli widzisz gdzieś uwagę, że zapisywanie katalogu jest niemożliwe, musisz zmienić prawa dostępu do tego katalogu (np. korzystając z klienta FTP ustaw CHMOD na 0707)
Ja mam tam same czerwone niomożliwe do zapisania....
gdzie to zmienic ? to tlumazcenie mi nic nie mowi : CHMOD na 0707 --> ;/

Wchodzę na dysku lokalnym moim i tez nie moge zmienic uprawnien z tylko do odczytu na pelny ( tzn moge ale jak wyjde z ustawien i wejde ponownie to znow jest tylko do odczytu )
HELP ;/

zwiastun
21-07-2006, 14:12
hmmm
No może i czas się nauczyć,
Ale to forum użytkowników Joomla, a nie administratorów serwerów WWW.
Pomijam, że nie wszystkie zmiany będziesz w stanie na szybko przeprowadzić.

Krótko objaśniając: w kliencie FTP masz możliwość zmiany atrybutów plików i katalogów. (najprawdopodobniej). W TotalCommander np w menu Pliki (Files)
Zaznaczasz plik-katalog, a reszta to już zobaczysz.
W kilku innych klientach FTP również jest taka możliwość.
Jeszcze: rekursywnie znaczy że dotyczy to także wszystkich podkatalogów.

dar_o
21-07-2006, 14:22
To widzialem w oknie TC. Ale nei dziala - nie pozawla dokonac zmian - pisze w oknie TC : Permission denied....
:/
CO to znaczy - admin serwera ograniczyl mi prawa dostepu ??

zwiastun
21-07-2006, 14:25
Tak, nie masz uprawnień. Choć niekoniecznie ograniczył je Admin.
Problem może polegać na tym, że plik/katalog zmienił właściciela w wyniku instalacji jakiegoś składnika. A na to już tylko admin. Albo trzeba posłużyć się komponentem typu joomlaXplorer. Znajdziesz - temat poruszany już na forum.

dar_o
21-07-2006, 14:27
hmm nei bardzo kumam. Ja jeszce joomli nie instalowalem - dopiero skopiowalem sobie pliki na serwer. A komponent nie da sie uruchomic bez joomli chyba ;/

fanti
21-07-2006, 15:52
Poszukaj innego kienta FTP - z tego co widziałem najlepiej działał cuteftp
jest płatny ale możesz sie zarejestrować i sciągnąc triala na 30 dni.
Z nim nie miałem żadnych problemów z plikami na serwerze.
A z TC czy innymi bywało bardzo róznie

gharkh
24-07-2006, 01:47
Witam wszystkich.

podpialem sie do tego tematu by nie zasmiecac zbytnio forum, byc moze ktos bedzie na tyle dobry by napisac mi odpowiedz...

Rzecz sie ma instalacji joomli a dokladniej uprawnien niektorych katalogow.
Przegralem pliki na www.host.sk, uruchomilem instalacje, i modyfikujac prawa dostepu po kolei katalogow, dostarlem do dwoch "mambots" i "images", pojawia blad 550, z tego co przeczytalem nie rozpoznaje mnie jako wlasciciela instalacji tylko jako uztkownika, komponent joomlaxplorer dzial dopiero po instalacji, natomiast wszelkie programy ftp (cuteftp, tc), jak i bezposrednie zalogowanie sie poprzez ssh nie rozwiazuja problemu...
Jest jakas inna w maire sensowna metoda, poza zwroceniem sie bezposrednio do administratora servera?

Nic, dziekuje i gratuluje wszsytkim ktorzy dotarli do konca notki.

zwiastun
24-07-2006, 03:23
Niestety, nie ma. Ale joomlaXplore Ci się powinien zainstalować. Chyba że nie masz też praw do compnents i /administrator/components

Rybik
24-07-2006, 04:11
i rozumiem ze jestes pewien ze na host.sk wylacza dla ciebie safe_mode, register_globals, dadza dostep do katalogu /tmp, php 4 rowniez indywidualnie udostepnia podobnie jak MySql 4 (bo maja 5) ?