PDA

Zobacz pełną wersję : Pare problemów - pomocy



marcingdz
07-11-2009, 19:50
Witam,
Tworzę właśnie szablon pod stronę klubową. Robię to drugi raz ale tworzeniem stron zajmuje się od dłuższego czasu więc jakieś pojęcie mam. Napotkałem jednak parę problemów przy tworzeniu szablonu.
1. Jak mogę zrobić inne tło np. lewej kolumny i inne tło pod samo menu?
2. Gdy w którymś z modułów wpiszę klasę css. I ją robię to znika wtedy nagłówek tego modułu, który mam ustawiony dla każdej tabeli taki sam. Jak ominąć taki problem i zrobić Ew. osobno nagłówek i tło modułu?
3. Jak mogę wstawić jakiś moduł nad newsami? Np. zwykły obrazek?

Zapewne odpowiedzi na te pytania padały już tutaj odpowiedzi jednak mi być może z powodu braku czasu nie udało się tego znaleźć więc z góry za to przepraszam. Poniżej wklejam css:
html,body,div,table,p,ul,li,a,form,input,label{mar gin:0px; padding:0px;}
body {font-family:"Verdana"; font-size:11px; color:"gray"; background-image:url(../images/tlo.jpg);}
div#top_tlo{position:absolute; z-index:1; width:100%;}
div#strona{z-index:2; margin: 0 auto; width:1000px; background-image:url(../images/tlo_srodek.jpg);}
div#logo{z-index:2; margin: 0 auto; display:block; width:1000px;}
div#banner1{width:1000px; height:368px; background-image:url(../images/gtz_01.jpg);}
div#lewa div.module{float:left; width:201px;}
div#lewa{float:left; width:201px; background-image:url();}
div#lewa h3{color:gray; margin-left:22px; font-size:11px; height:21px; margin-top:4px;}
div#lewa table{width:201px; background:url() top left no-repeat;} margin-bottom:10px; * margin-bottom:0px;}
div#lewa div.module{width:201px; background:url(../images/naglowek1.jpg) top left no-repeat;} margin-bottom:10px; * margin-bottom:0px;}
div#srodek{width:231px; background-image:url(../images/gtz_16.jpg); margin-bottom:0px;}
div#srodek{float:left; width:231px; background-image:url();}
div#srodek table{width:231px; background:url(../images/tlo_menu.jpg) top left no-repeat;} margin-bottom:10px; * margin-bottom:0px;}
div#srodek div.module{width:231px; background:url(../images/naglowek1.jpg) top left no-repeat;} margin-bottom:10px; * margin-bottom:0px;}
div#prawa{width:568px; float:right; background-image:url();}
div#prawa table{width:568px; background:url(../images/tlo_menu.jpg) top left no-repeat;} margin-bottom:10px; * margin-bottom:0px;}
div#prawa div.module{width:568px; background:url(../images/naglowek1.jpg) top left no-repeat;} margin-bottom:10px; * margin-bottom:0px;}
div#stopka2{clear:both; margin-bottom:20px; width:1000px; height:55px; clear:both; background-image:url(../images/gtz_21.jpg);}
div#stopka2 a{
display: block;
width: 100%;
height: 100%;
}
h3{margin-bottom:10px; padding-top:10px; font-weight:bold; color:#000000;}
p{margin:10px;}
.contentheading{font-size:11px; font-weight:bold; padding:10px;}
.componentheading{font-size:11px; font-weight:bold; padding:10px;}
.contentdescription{padding:10px;}
a:link{font-weight:none;color:#666666; text-decoration:none;}
a:visited{font-weight:none;color:#666666; text-decoration:none;}
a:hover{font-weight:none;color:#000000; text-decoration:none;}
ul{margin:10px; list-style-type:none;}
img{border:1px solid #666666;}
.mainlevel-menu{padding-left:18px; line-height:25px; background:url:(../images/tlo_menu.jpg);}
.mosimage{margin:10px;}
.readon{margin-left:10px;}
.back_button{margin-left:10px;}
.blog_more{margin-left:10px;}
.poll{margin:0px; padding:0px;}
.pollstableborder{margin:0px; padding:0px;}
label{font-size:10px; display:block; width:100px;}
.wrapper {
text-align:left;
}

zwiastun
07-11-2009, 20:17
Czy naprawdę aż tak bardzo się znasz?
No bo jeśli, to sam sobie odpowiedz, co można orzec na podstawie samego arkusza CSS (poza tym, że brakuje w nim sporo stylów, ale może to świadomy wybór).
Tło lewej kolumny i tło pod menu: a na czym polega problem?
Co to znaczy, że wpiszesz "klasę modułu"? Tytuł, i owszem, może znikać, jeśli parametr style pozycji modułów = "none"
Wstawianie pozycji modułów - jedna z podstawowych instrukcji: o co chodzi w pytaniu 4?

A w ogóle zajęcia z historii to pewno spora przyjemność. Joomla 1.0 nie jest i nie będzie już rozwijany. Szykujesz kostium na przedstawienie historyczne?

marcingdz
07-11-2009, 20:25
Na ile się znam będę mógł pokazać jak ukończe stronę. Jest to forum pomocy joomla więc nie trzeba od razu się unosić? Chodziło mi o to, że jak wpiszę w panelu joomla w polu Przyrostek klasy CSS modułu przyrostek i potem go dodam w pliku css to automatycznie znika tło nagłówka, które jest w każdej kolumnie takie samo. Prosiłbym o pomoc jak rozwiązać ten problem jak i o pomoc w sprawie w jaki sposób ustawiać np. inne tło i styl w każdym module. Bo np. nie wychodzi mi ustawienie tła tylko pod menu główne...

Pozdrawiam

zwiastun
07-11-2009, 21:32
? Unoszenie się? Gdzie?
1. Przyrostek klasy CSS na tytuł nie ma żadnego wpływu, o ile - oczywiście - nie ustalisz we właściwościach stylu takich reguł, że będzie niewidoczny. Trudno więc zgadywać, z czym masz problem. Może trzeba stworzyć klasę klasa_z_przyrostkiem h3?
2. Nie odpowiedziałeś, z czym masz problem w ustawianiu tła modułu. Rozwiązać można różnie, np. dodatkową klasą stylu i przyrostkiem klasy.
Tak w ogóle: nie odnosisz się do meritum tego, co napisałem, tylko "węszysz" niewiadomo co. Na podstawie arkusza stylów można co najwyżej napisać, czy nie ma błędów w arkuszu stylów, nic więcej!

marcingdz
08-11-2009, 20:52
Witam, może mi ktoś pomóc? Od wczoraj siedzę nad tym jakie polecenie wpisać w stylu css abym mógł osobno ustawiać styl dla nagłówków i osobno dla samej zawartości komórek. Próbowałem już różnych rozwiązań i nic… Zawsze jak zrobię margines dla modułu to jego nagłówek też się przesuwa lub jego tło… Przeszukałem mnóstwo tematów i teraz nie dziwię się zwiastunowi , że czasami go nerwy ponoszą skoro co 2 temat to taki jak zrobić jedną kolumnę newsów… Proszę bardzo kogoś kto mógłby mi podpowiedzieć jak ustawić css…
Druga sprawa to taka czy da się zmienić wygląd 1 newsa? Żeby ten pierwszy różnił się od pozostałych - planuje zrobić news dnia i chciałbym aby on inaczej wyglądał. Chyba, żeby zainstalować drugi system newsów
Z góry dziękuje za pomoc i pozdrawiam.

marcingdz
09-11-2009, 20:12
Czy jest ktoś na tym forum oprócz zwiastuna kto mógłby pomóc? :(:confused: