PDA

Zobacz pełną wersję : Dziwny pad serwisu pod Joomla 1.5.14



henry
08-11-2009, 22:49
Właśnie zmieniałem metadane w konfiguracji globalnej na zapleczu i po zatwierdzeniu pojawił się jakiś komunikat - chyba że brakuje pliku index.php czy coś takiego. Serwis cały czas działał i miał ok. 30 odwiedzin online a gry go sprawdziłem to okazało się, że padł i wyświetla sie teraz komunikat:
No configuration file found and no installation code available. Exiting...
Hosting na OVH.
Wie ktoś co to może być?
Na tym samym hostingu mam forum - forum.obnie.info i z nim jest wszystko OK.
Czy to możliwe aby ta awaria była spowodowana tymi zapisami metadanych na zapleczu?

henry
09-11-2009, 01:06
1. Sprawdziłem plik configuration.php i okazało się ze jest całkowicie pusty - rozmiar 0
2. Przez FTP ustawiłem na serwerze pliki z ostatniego możliwego backupu
3. Skopiowałem na dysk plik configuration.php
4. Przywróciłem ustawienie bieżące plików na serwerze
5. Zgrałem z dysku plik configuration.php

Wszystko wróciło do normy i serwis działa.

big_krzysiek
09-11-2009, 08:05
tak sie dzieje jesli wykorzystasz przestrzen dyskowa ...nadpisujesz pliki, w twoim przypadku configuration.php (zmieniales metadane) i zapisuja sie one puste..

henry
09-11-2009, 11:08
tak sie dzieje jesli wykorzystasz przestrzen dyskowa ...nadpisujesz pliki, w twoim przypadku configuration.php (zmieniales metadane) i zapisuja sie one puste..
No właśnie ale ja mam wykorzystanie przestrzeni ok. 60%.
W takiej sytuacji to możliwe?

big_krzysiek
09-11-2009, 19:37
teoretycznie tak...
nie wiem jakie masz konto na ovh ... ale zapewne serwer wirtualny...
nie wiem do konca na jakiej zasadzie dziala ten hosting...

krotka historia, ktora troche mnie zaskoczyla:
zrobilem zostawilem tam stronke na koncie 1000gp do administracji pewnej osobie...
namietnie robila kopie joomlapackiem ... po przekoroczeniu pojemnosci 1gb, zablokowano dostep poprzez ftp-a...natomiast byl dostep poprzez joomle...mozna bylo robic kopie dalej, wgrywac fotki poprzez menagera mediow i dostawac sie do plikow, poprzez extplorera...dodawac artykuly itd...
pojemnosc strony rosnie nadal...
skoro jest to hosting wirtualny i dzielony...moze mamy strone na tym samym serwerze...:-) ... i stad takie dziwne przypadki ....