PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z mysql po instalacji potogallery



goro07
09-11-2009, 00:36
Witam, jestem początkującym użytkownikiem joomla 1.5, zainstalowałem sobie komponent photogallery, ręcznie dodałem tabele do bazy poprzez import pliku install.bak, myśląc iż tu jest problem, jednak pojawia się stos błędów. W panelu kontrolnym nie wyświetla grafiki, w panelu grafiki wyskakują takie błędy:

Warning: mysql_num_rows(): supplied argument is not a valid MySQL result resource in /virtual/l/u/lukaszczyk.ugu.pl/pokoje/libraries/joomla/database/database/mysql.php on line 344

Warning: mysql_num_rows(): supplied argument is not a valid MySQL result resource in /virtual/l/u/lukaszczyk.ugu.pl/pokoje/libraries/joomla/database/database/mysql.php on line 344

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /virtual/l/u/lukaszczyk.ugu.pl/pokoje/administrator/components/com_phocagallery/libraries/phocagallery/render/renderadmin.php on line 65

Podobne błędy wyskakują podczas zapisywania czegokolwiek. Myślę że coś jest nie tak bądź w pliku bazy danyc, bądź w .php, ale nie mogę sobie z tym poradzić więc bardzo proszę o pomoc

Dzięki i pozdrawiam

Jola
09-11-2009, 00:46
Witam,
a jak przykładowo nazywają się te dodane ręcznie tabele komponentu phocagallery? Czy przypadkiem nie zaczynają się od #__?

goro07
09-11-2009, 09:13
Właśnie nie, dlatego je instalowałem ręcznie. Po automatycznej instalacji tak się zaczynały. Baza danych jest z poziomu serwera niby dobrze zainstalowana, są wszystkie tabele i wszystkie kolumny.

Jola
09-11-2009, 18:26
Chyba zapomniałeś dodać kategorię.

goro07
09-11-2009, 21:23
Nie dodałem kategorii, ponieważ nie da się tego zrobić z poziomu joomla. Wyskakuje ostrzeżenie:

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /virtual/l/u/lukaszczyk.ugu.pl/pokoje/administrator/components/com_phocagallery/models/phocagallerycs.php on line 100

a ręcznie nie wiem jak to zrobić, co wpisać w poszczególne kolumny.


pozdrawiam

Jola
10-11-2009, 00:29
Dobrze to napisz jak teraz się nazywają (dokładnie) i jaki masz przedrostek w innych tabelach.

goro07
10-11-2009, 08:59
Przedrostek w tabelach jos_, tabe potogallery:

jos_phocagallery
jos_phocagallery_categories
jos_phocagallery_comments
jos_phocagallery_img_votes
jos_phocagallery_img_votes_statistics
jos_phocagallery_user_category
jos_phocagallery_votes
jos_phocagallery_votes_statistics

To jest pocagallery, przepraszam za pomyłkę.

Pozdrawiam

Jola
10-11-2009, 17:56
Może zacznijmy od najważniejszego pytania - bo wreszcie zauważyłam w jakim dziale jest to pytanie: która wersja Joomla?
Jeśli 1.0.* - to raczej nie pytaj dlaczego nie działa.

goro07
10-11-2009, 18:14
Wersja Joomla 1.5.15

Jola
10-11-2009, 18:27
Wersja 1.5.14 nie ma problemu z "brakiem kategorii". Nie wiem jak działa nowsza - jeszcze nie testowałam. Możesz spróbować dodać wpis o kategorii ręcznie (phpMyAdmin)

INSERT INTO `jos_phocagallery_categories` (`id`, `parent_id`, `title`, `name`, `alias`, `image`, `section`, `image_position`, `description`, `date`, `published`, `checked_out`, `checked_out_time`, `editor`, `ordering`, `access`, `count`, `hits`, `accessuserid`, `uploaduserid`, `deleteuserid`, `userfolder`, `latitude`, `longitude`, `zoom`, `geotitle`, `params`) VALUES
(4, 0, 'PIerwsza', '', 'pierwsza', '', '', 'left', '', '2009-11-10 17:22:15', 1, 0, '0000-00-00 00:00:00', NULL, 1, 0, 0, 0, '0', '-2', '-2', '', '', '', 0, '', NULL);Z podanych wyżej powodów nie gwarantuję powodzenia.
Acha - ważna może być również wersja PHP na serwerze.

goro07
10-11-2009, 18:41
Bardzo przepraszam za problem, mam zainstalowane dwie bazy danych, utworzyłem tabele nie w tej co trzeba, dziękuj ę bardzo za odpowiedzi i jeszcze raz przepraszam. Teraz wszystko działa ok!

Dziękuję i pozdrawiam!

Kimjus
10-11-2009, 18:45
Miałem ten sam problem , ale bo używałem krasnal'a i przeniosłem sie na 'xampp-win32-1.7.2' więc sobie to pobierz i bedzie gites.


/Kamil

goro07
10-11-2009, 18:51
Dziękuję! Już rozwiązałem problem