PDA

Zobacz pełną wersję : wolne miejsce pod obrazkiem



qrdziel
09-11-2009, 11:47
witam
na pierwszą stronę wstawiłem artykuł z rysunkiem. Był trochę za nisko, więc za pomocą styli przesunąłem do góry. Jest w odpowiednim miejscu, ale pod nim jest puste miejsce - jak je usunąć.
http://www.neseafood.co.cc/

KYCu
09-11-2009, 12:42
Witaj

Dziwny masz sposób umieszczania obrazków w artykule.. ;)

style="position: relative; left: -170px; top: -200px;"

Poczytaj trochę o css i html.

qrdziel
09-11-2009, 15:00
może się nie zrozumieliśmy, więc powtórzę pytanie:
JAK USUNĄĆ WOLNE MIEJSCE POD OBRAZKIEM ??

KYCu
09-11-2009, 15:14
Nie rozumiemy się ;) bo moja odpowiedź: poczytaj o html i css

qrdziel
09-11-2009, 18:24
ok - pytanie z innej beczki:
mam trzy obrazki, muszą być w odpowiednich miejscach względem table.contentpaneopen
w jaki sposób wy pozycjonujecie obrazki w artykule ??

Bazyl
09-11-2009, 18:36
Ja to wiesz - stare przyzwyczajenie - wyłączam edytor, wstawiam diva, w niego obrazki, a resztę załatwiają style...

Jola
09-11-2009, 19:51
Witam,
@Arek570 - "oni Ci tu nie pomogą"?! Ten wpis powinni zobaczyć wszyscy, którzy starali się rozwiązać Twoje problemy.
Każde Twoje pytanie doczekało się odpowiedzi i to nie jednego użytkownika.
Myślę, że nie masz żadnego prawa żeby wypisywać takie głupoty.

qrdziel
09-11-2009, 20:40
Ja to wiesz - stare przyzwyczajenie - wyłączam edytor, wstawiam diva, w niego obrazki, a resztę załatwiają style...
i tu właśnie mam pytanie jakie te style używasz do pozycjonowania obrazków w artykule ??

Bazyl
09-11-2009, 21:05
No właśnie!
Poczytaj o html i css...

Kimjus
09-11-2009, 21:18
Podajcie mu ten kod , i się nauczy... , a nie sie bawicie w chowanego.

Bazyl
09-11-2009, 21:22
Następne pytanie będzie: gdzie to cóś wstawić?!

qrdziel
09-11-2009, 23:04
już mnie trafia
próbowałem pozycjonowania absolutnego i relatywnego, ale za kazdym razem jest źle.
jeśli stosuję pozycjonowani absolutne - to cały kontener na artykuł robi się bardzo malutki i nawet stopka wędruje powyżej obrazków, poza tym pozycjonują sie do krawędzi przeglądarki i jeśli zmieniam rozmiar okna przeglądarki wtedy cały szablon się przesuwa, a obrazki wychodzą poza ramy szablonu,
natomiast gdy formatuje relatynie - położenie jest ok, ale pod ostatnim obrazkiem jest wolne miejsce (wydaje mi się, ze wysokości dwóch pozostałych obrazków)
myślałem, że jak zmienię kolejność obrazków to będzie git - ale jest to samo

Bazyl
09-11-2009, 23:31
http://kurs.browsehappy.pl/CSS/Float

qrdziel
10-11-2009, 07:52
sorry, ale chyba jestem za stary i za głupi aby zrozumieć
testowałem wszystkie możliwości float i clear - uwierzcie mi - było ich w chu chu i trochę

do czego doszedłem:
mam trzy obrazki o wysokości 30px ułożone jeden na drugim to całkowita wysokość artykułu to 90px.
gdy dolny obrazek przesunę do góry o np. 20px (relatywnie) to chciałbym aby artykuł też się skrócił o 20px - a on dalej ma wysokość 90px i pod obrazkami jest 20px pustego miejsca


ps.
gdy natomiast ostatni obrazek przesunę absolutnie to wysokość artykułu skróci mi się o 30px i obrazek wejdzie na stopkę (będzie wystawał poza kontener na artykuł o 10px)


proszę - ja wiem, że najlepsza nauka jest wtedy, gdy człowiek sam znajdzie rozwiązanie, ale chciałbym już się spokojnie wyspać :) podajcie proszę mi rozwiązanie

qrdziel
10-11-2009, 08:34
huraa
znalazłem rozwiązanie
trzy obrazki zamknąłem w DIV-ie, którego wysokość chamsko zmniejszyłem i działa:

<div style="height: 553px;">
image1
image2
image3
</div>
i teraz spokojnie reguluję sobie wysokością artykułu
wszystkim dziękuję za pomoc