PDA

Zobacz pełną wersję : Kunena - niemożność edytowania/dodawania rang



siristru
10-11-2009, 15:02
Zainstalowałem najnowszą Kunenę i spolszczyłem.
Chciałbym teraz dodać i pozmieniać rangi. jednak nie mogę tego zrobić.
Lista na której powinny być obrazki rang jest pusta (a powinny być chociaż domyślne obrazki). Kiedy próbuję zatwierdzić zmiany mam komunikat "Missing parameter" - pewnie chodzi o brak obrazka. nijak nie można go ustawić.

Kiedy klikam na obrazki rang mam dość dziwną ścieżkę:

com_kunena/template/default_ex/images/english/ranks//rank1.gif

Być może ten podwójny slasz powoduje błędy?

Ścieżki do rang kuneny określone są w plikach:

class.kunena.php i admin.kunena.php

Mimo, że wiem gdzie są nie do końca wiem co mogę w nich naprawić. Czy ktoś może wie?

siristru
10-11-2009, 17:06
Dobra, znalazłem odpowiedź. Tak dzieje się kiedy spolszczymy Kunenę. Jeśli wybierzemy w ustawieniach forum Kunena lokalizację zbioru obrazów: Kunena-Wszystkie ustawienia > Witryna > Zbiory obrazów > default_ex to programwydaje się być zmieszany i szuka plików z rangami, uśmieszkami w katalogu templatki default_ex w katalogu polish.By umożliwić mu poprawne wyświetlanie i modyfikowanie rang i uśmieszków należy w katalogu głównym wybranej templatki stworzyć katalog polish i tam skopiować całą zawartość katalogu english z tej samej templatki i po problemie :D

tomsson
23-01-2010, 13:06
Dobra, znalazłem odpowiedź. Tak dzieje się kiedy spolszczymy Kunenę. Jeśli wybierzemy w ustawieniach forum Kunena lokalizację zbioru obrazów: Kunena-Wszystkie ustawienia > Witryna > Zbiory obrazów > default_ex to programwydaje się być zmieszany i szuka plików z rangami, uśmieszkami w katalogu templatki default_ex w katalogu polish.By umożliwić mu poprawne wyświetlanie i modyfikowanie rang i uśmieszków należy w katalogu głównym wybranej templatki stworzyć katalog polish i tam skopiować całą zawartość katalogu english z tej samej templatki i po problemie :D

ja nie moge edytowac i dodawac rangi ale nie mam w katalogu templatki zadnego podkatalogu english, zeby zrobic to o czym napisałes

???

siristru
23-01-2010, 13:26
Czy masz tą wersję Kuneny: com_kunena_v1.5.8_stable_b1863_2009-12-18 ?

Wejdź do katalogu: components -> com_kunena -> template -> default_ex -> images - tu powinien być katalog english.

Utwórz katalog polish skopiuj do niego wszystkie pliki i katalogi z katalogu english (lub wsyp zawartość spolszczenia - znajdziesz w sieci) i powinno działać.