PDA

Zobacz pełną wersję : gallery2 - rozwiązanie problemu z charsetem (czyli krzaczki)



rotsap
22-07-2006, 01:55
W dziale FAQ Gallery2Bridge można przeczytać

http://wiki.4theweb.nl/w/Gallery:FAQ#Convert_Gallery_2_output_to_joomla_cha r_set

podobno pomaga (jakiś Duńczyk na joomla.org zachwala i nie tylko on) ale ja tego opisu nie rozumiem, w jakich plikach itd :) może mi pomożecie to rozwiążemy raz na zawsze problem znaków w gallery2

magic
23-07-2006, 13:42
Nie znam komponentu bridge do Gallery2, ale (jak wynika z podanej instrukcji):
1. Poszukaj wśród plików tego komponentu (w ich wnętrzu) ciągu znaków:
print $g2moddata['bodyHtml'];2. Zastąp ten powyższy, znaleziony fragment ciągiem znaków:
print utf8_decode($g2moddata['bodyHtml']); 3. W pliku modułu (jeśli takowego używasz) - wstaw:
$content = utf8_decode($content); na samym końcu pliku (tuż przed znacznikiem zamykającym "?>"
Jeśli piszą tam, że pomaga, to spróbuj ;)
Nie zapomnij dać znać, czy działa ...

josh
23-07-2006, 20:15
rozwiazaniem problemu jest tez uzywanie joomli z kodowaniem utf-8

pozdr

rotsap
24-07-2006, 00:35
tylko jak ją zmienić na utf-8 :) mały mini tutorial ?? :)

Jon Eck
01-08-2006, 11:48
Wątek widzę z dawien dawna, ale właśnie stanąłem przed tym samym problemem - niestety rozwiązanie przedstawione powyżej nie pomogło. Owszem, pomaga skorzystanie z wersji UTF-8. Tyle że nie ma 1.0.10 w UTF-8.

Rotsap: istnieje instalka Joomla 1.0.8 w kodowaniu UTF-8. Innych wersji na razie nie stwierdzono.

jmx
17-09-2006, 21:02
witam

1, gdzie znajde plik jezyka w gallery2
2 co zrobic zeby gallery korzystalo ze swojego css lub ustawien szablonu a nie z css templatki joomla ?

Erazm
03-10-2006, 12:16
Zastąp ten powyższy, znaleziony fragment ciągiem znaków:
print utf8_decode($g2moddata['bodyHtml']);
Po tej zmianie dostalem:
Error

Error (ERROR_PLATFORM_FAILURE) :
in modules/core/classes/GalleryTemplate.class at line 270 (gallerycoreapi::error)
in modules/core/classes/GalleryTemplate.class at line 200 (gallerytemplate::_initcompiledtemplatedir)
in main.php at line 418 (gallerytemplate::fetch)
in main.php at line 87
in modules/core/classes/GalleryEmbed.class at line 192
in /home/users/winner/public_html/components/com_gallery2/pages/main.php at line 28 (galleryembed::handlerequest)
in /home/users/winner/public_html/components/com_gallery2/gallery2.php at line 44
in /home/users/winner/public_html/index.php at line 212


3. W pliku modułu (jeśli takowego używasz) - wstaw:
$content = utf8_decode($content); na samym końcu pliku (tuż przed znacznikiem zamykającym "?>"
Jeśli piszą tam, że pomaga, to spróbuj ;)
Nie zapomnij dać znać, czy działa ...
Jedyny modul ktory uzywam to mod_galler2_side tez to zmodifikowalem.
Dodajac
$content = utf8_decode($content);

Gallery2 przestal dzialac...
Reinstalowac?

Colored
25-11-2006, 16:56
mam ten sam problem tylko ze gallery2 jest kodowane w utf-8 a moja joomla(1.0.11) w iso-8859-2
charsetu gallerii nie da sie zmienic w satysfakcjonujacy sposob! (moze w przyszlych wersjach)
Czy w takim razie mozna zminic charset joomli bez zadnych strat i pozniejszych komplikacji ? jak tak, to jak ? :)

pozdrawiam.

damador
08-01-2007, 17:03
mam rozwiazanie


/components/com_gallery2/gallery2.php

pod sam koniec pliku ( llinijki 65- 66)

zmianiamy z

/* Print gallery content */
print core::decoded($g2moddata['bodyHtml']);

na

/* Print gallery content */
print iconv("UTF-8", $iso, $g2moddata['bodyHtml']);