PDA

Zobacz pełną wersję : Opis artykułu (read more) dla articles section



wampirek
10-11-2009, 17:26
EDIT: Ech.. nie zauważyłem, że to dział joomla 1.0.x Używam Joomli 1.5.14 więc proszę o przesunięcie tematu, bo niestety nie mogę usunąć już posta.

Jak w temacie: standardowe szablony Joomli gdy jako typ treści, którą podpinam pod menu, wybiorę "Article layout" nie umożliwiają mi tego, by wyświetlić fragment wstępny artykułu. Chciałbym, by wyglądało to w następujący sposób:
1. Opis działu, opis kategorii w nim zawartych
2. wchodzę na kategorię jakąś konkretną i poza opisem tej kategorii widzę też fragmenty artykułów z opcją "Read more". Domyślnie w Joomla dla articles section wyświetlane są jedynie informacje o tytule artykułu, ilości wejść i autorze.

Dodam jeszcze, że korzystanie z komponentu SubCategories załatwiłoby sprawę gdyby nie fakt, że po włączeniu SEF niestety działa to nie tak, jak należy i przyjazne linki prowadzą do artykułów, a nie kolejnych podkategorii. Problemu nie ma, gdy SEF jest natomiast wyłączone, ale wtedy jak wiadomo pozycjonowanie będzie znacznie trudniejsze. Przetestowałem też komponent ARTIO JoomSef mając nadzieję, że okaże się lepszy w tym względzie, ale niestety ten z kolei robił inne numery np. zczytując szablony nieprzesłonięte prawdopodobnie i tym samym psując wygląd strony. Najchętniej, o ile to w ogóle jest możliwe zrobiłbym tak, by odpowiedni kod dopisać do swojego szablonu, który dodałby ten fragment artykułu dodatkowo do wyświetlanych danych. Jeśli ewentualnie ktoś zaproponuje jakieś inne rozwiązanie dla systemu podkategorii, który spełni powyższe warunki lub inny system przyjaznych linków, który nie będzie gryzł się z komponentem od podkategorii, to również będę wdzięczny. Dziękuję za każdą próbę pomocy.

Pozdrawiam.

nikszal
10-11-2009, 19:31
Korzystaj z przeglądu artykułów w sekcji lub kategorii. Wówczas podział artykułu na wstęp i rozwinięcie działa.

nikszal
10-11-2009, 19:38
To kwestia odpowiedniego użycia linków. Zamiast Article Layout zastosuj Category Blog Layout lub Section Blog Layout.

wampirek
10-11-2009, 19:55
Zamiast Article Layout zastosuj Category Blog Layout lub Section Blog Layout.
Niestety nie o to mi chodzi. Potrzebuję rozwiązania, które pozwala na wyświetlenie po kliknięciu w 1 opcję menu kilku kategorii, a nie jednej z listą artykułów i wstępniakami. Właśnie dlatego pytam o articles section, bo tylko on pozwala na wyświetlenie kilku kategorii w formie listy z opisami danych kategorii. Category blog layut wyświetliłoby mi tylko artykułu z kategorii, a nie listę kategorii z opisem, należących do tej samej sekcji. Może ktoś inny ma propozycje? Jeśli nie, to pewnie będę musiał obyć się bez wstępniaków do artykułów i pozostawić suche tytuły.

zwiastun
10-11-2009, 22:23
SectionEx

wampirek
10-11-2009, 23:02
SectionEx sprawdzałem, niestety tam to działa jeszcze inaczej, bo artykuły są wyświetlane od razu po wejściu w pozycję menu, charakterystyczną dla tego komponentu tuż pod opisem działów. Chodziło mi bardziej o to, by te fragmenty artykułów były widoczne dopiero po przejściu z danej sekcji do konkretnej kategorii i tam też lista artykułów z fragmentami zawartości. Jeśli nie znajdzie się inne rozwiązanie, to pozostanę przy standardowym układzie joomli, ewentualnie zrobię zagnieżdżanie menu odpowiednie, co też w taki czy inny sposób rozwiąże problem, choć nie do końca tak, jakbym sobie tego życzył. Szkoda, że Joomla Subcategories patch ma problemy z SEF, inaczej byłoby to zdecydowanie najlepsze i najbardziej intuicyjne rozwiązanie.