PDA

Zobacz pełną wersję : Ajax w joomli



kubel-junior
10-11-2009, 19:52
Witam, robił z was ktos może cos takiego ze po kliknięciu w menu, artykuł ładowany jest Ajaxem.
Mój problem jest następujący, mam player mp3 na stronie i podczas przegladania artykułów cały czas sie odświeża no i piosenka leci od nowa.
W tym celu musze przerobić joomle na ajaxa, głównie artykuły.

Może ktos juz cos takiego robił i nakieruje mnie od czego można zacząć.

Pozdrawiam

big_krzysiek
11-11-2009, 00:00
tylko po co...

jesli chcesz zeby muzyka leciala w tle...poszukaj na forum rozwiazania...bylo ich kilka...

jednym z nich jest wpis w css-ie templatki...

kubel-junior
11-11-2009, 12:01
może źle sie wyraziłem, nie chce zeby to była tylko muzyka w tle.
Na stronie ma być mały moduł playera mp3 z playlistą, i chce zeby sie nie przeładowywał.

Znalazłem pewne rozwiązanie
http://www.open4g.com/index.php?option=com_content&task=view&id=28&Itemid=1 (http://www.open4g.com/index.php?option=com_content&task=view&id=28&Itemid=1)
ale niestety płatne.

kubel-junior
12-11-2009, 10:05
OK, chyba znalazłem rozwizanie, (" takie na szybko " )

Pojedynczy artykuł mozna ładnie wyświetlić wstawiając w adresie zamiast index.php = index2.php , wtedy pozbywamy sie niepotrzebnego layoutu.

Reszta jest juz chyba oczywista ale napisze jakby ktos niewiedział.

Importujemy sobie bilbioteke jquery.
Tworzymy w naszym szablonie w pliku index.php jakiegos diva do którego bedziemy ładować tresc artykułu.
a reszta to juz jQuery

$("#jakisdiv").load("index2.php?jakistamURL");

no i po sprawie.
Oczywiście jeśli chcemy sprzęzyc to np z menu to musimy wyłuskać adres odnośnika.

robimy to w ten sposób. Załóżmy ze menu ma klase css o nazwe MENUCSS

var href= $(".MENUCSS").attr('href')
$("#jakisdiv").load(href);

Oczywiscie to jest tylko zarys i nie wiem czy dobra składnia ale mysle ze to kazdy moze sobie sam znaleźć.

Pozdrawiam

kubel-junior
12-11-2009, 10:13
aha, zapomniałem o kilku sprawach.
oczywiście za pomocą języka javascript trzeba w ten nasz URL wcisnąć tę "2"
czyli zamienić pobrany link:
index.php?option=costam
na
index2.php?option=costam

Proponuje rozdzielenie ciągu separatorem . (kropka) i dopisanie 2 do pierwszego elementu.

Jeszcze jeden problem. Trzeba troche zmodyfikować menu zeby po kliknięciu nie ładował nam sie nowy adres.
Mozna to zrobić wykasowując znacznik a z menu i zastąpić go znacznikiem span z jakimś atrybutem zawierającym adres URL. W tym celu jednak trzeba pogrzebać w kodzie.

Jak to zrobie to napisze pełne rozwiązanie.