PDA

Zobacz pełną wersję : Virtuemart 1.1.4 - poprawione spolszczenie



sunpietro
11-11-2009, 10:18
Ostatnio postanowiłem trochę przetłumaczyć komponent VM 1.1.4 na język polski.
Spolszczenie nie jest jeszcze całkowite, ale jest zdecydowanie bardziej obszerne niż to które znalazłem wcześniej gdzieś w Internecie.
Poprawiłem też kodowanie plików językowych (UTF-8) dzięki czemu słowa się już nie krzaczą na stronach.

trzepiz
11-11-2009, 10:44
no to tylko przyklasnąć ... dobra robota ...

safemode
12-11-2009, 21:19
No spojrzałem na to tłumaczenie, bo właśnie weryfikuję i poprawiam nasz release, myślałem, że się zainspiruję. I cóż... oto fragment pliku common/polish.php



'PHPSHOP_ADD_STATE' => 'Add a State',
'PHPSHOP_LIST_STATES' => 'List States',
'PHPSHOP_SHOW_FEATURED' => 'featured products',
'PHPSHOP_USER_SEND_REGISTRATION_DETAILS' => 'Hello %s,

Thank you for registering at %s. Your customer account has been created.
You may login to %s using the following username and password:

Użytkownik - %s
Hasło - %s
',
'PEAR_LOG_CRIT' => 'Błąd krytyczny',
'PEAR_LOG_ERR' => 'Błąd',
'PEAR_LOG_WARNING' => 'Ostrzeżenie',
'PEAR_LOG_INFO' => 'Info',
'PEAR_LOG_TIP' => 'Info',
'PEAR_LOG_ALERT' => 'Ostrzeżenie',
'PEAR_LOG_EMERG' => 'Ratunku!',
'PEAR_LOG_NOTICE' => 'Adnotacja',
'PEAR_LOG_DEBUG' => 'Debug',
'PHPSHOP_ADMIN_CFG_ENABLE_PFP_TESTMODE' => 'Test mode ?',
'PHPSHOP_ADMIN_CFG_ENABLE_PFP_TESTMODE_EXPLAIN' => 'Select \'Yes\' while testing. Select \'No\' for enabling live transactions.',
'PHPSHOP_ADMIN_CFG_PFP_PARTNER' => 'VeriSign processing Partner ID',
'PHPSHOP_ADMIN_CFG_PFP_PARTNET_EXPLAIN' => 'The Partner ID provided to you by the authorized VeriSign Reseller that registered you for the PayFlow Pro service',
'VM_MANAGE_USER_FIELDS' => 'Manage User Fields',
'VM_FIELDMANAGER_REORDER' => 'Reorder',
'VM_PRODUCTS_MOVE_TOOLBAR' => 'Move Products',
'VM_ADMIN_CFG_PAYPAL_NOTIFYSCRIPT_TIP' => 'When enabled, let\'s you test your Notify Script File %s through this Testing Form: <a href="http://www.eliteweaver.co.uk/testing/ipntest.php" target="_blank">www.eliteweaver.co.uk/testing/ipntest.php</a>',
'VM_ADMIN_CFG_PAYPAL_STATUS_PENDING_EXPLAIN' => 'The order Status to which Orders are set, which have no completed Payment Transaction.
The transaction was not cancelled in this case, but it is just pending and waiting for completion.',
'VM_ADMIN_CFG_PAYPAL_STATUS_PENDING' => 'Order Status for

Sporo tu zatem jeszcze do zrobienia. Jeśli chcesz pomóc w weryfikacji tłumaczenia VM 1.1.4 ukończonego w 99%, daj mi znać

Pozdrawiam.

sunpietro
12-11-2009, 21:36
z chęcią pomogę, ostatnio dotłumaczyłem jeszcze kilka linijek tekstu
plik jest do wglądu

safemode
17-11-2009, 15:33
Na naszej stronie pojawiło się pełne tłumaczenie komponentu.
W plikowni znajdują się właściwie trzy nowe wydania sygnowane przez PCV:

-- łatka wgrywająca polskie pliki językowe dla 1.1.4
-- przetłumaczone moduły Virtuemart

oraz

Virtuemart PL 1.1.4, czyli kompletna wersja komponentu zawierająca przetłumaczony instalator oraz większość wpisów w bazie danych. Sklep po instalacji od razu porozumiewa się z nami po polsku i jest wstępnie pre-konfigurowany do użycia w warunkach polskich.

Więcej na stronie
http://www.virtuemart.pl/virtuemart-114-pl.html

Pozdrawiam.

safemode
26-11-2009, 14:29
Ponieważ cały czas wprowadzam drobne korekty do naszych tłumaczeń, chciałem tutaj poruszyć pewną sprawę.

Aktualne spolszczenie dostępne na stronie Polskiego Centrum VirtueMart dla wersji komponentu 1.1.4 jest w wielu miejscach inne niż w przypadku komponentu opisywanego na wiki.joomla.pl.

Myślę, że dobrze by było w jakiś sposób połączyć oba tłumaczenia. Ponieważ na stronach pliki.joomla.pl nie ma opublikowanego tłumaczenia na którym oparta jest wiki.joomla.pl, chciałem prosić o ewentualne udostępnienie tamtych plików językowych.

Na Polskim Centrum Virtuemart raczej nie pojawi się alternatywny kurs obsługi VirtueMart, więc dla przejrzystości warto chyba to wszystko uporządkować...

Pozdrawiam.

zwiastun
26-11-2009, 17:43
podaj maila to Ci poślę zrobione do poprzedniej wersji