PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z grafiką w phoca gallery



goro07
11-11-2009, 13:21
Witam,

Mam problem z wyświetlaniem grafiki w panelu kontrolnym, miniaturek na stronie i pełnych obrazów. Wszystko działa ok, tylko nie widać obrazów. Próbowałem ściągać obrazy i ściąga ale niestety nie widać ich na stronce. Proszę o pomoc, szukałem na innych forach ale nie znalazłem rozwiązania.

Dziękuję i pozdrawiam.

BenLomax
11-11-2009, 13:47
Mozesz podac linka? Chmody masz dobrze poustawiane? Jaka werjsa Phoca Gallery?

goro07
11-11-2009, 13:52
Phoca gallery 2.5.8
link strona robocza http://lukaszczyk.ugu.pl/pokoje/index.php?option=com_phocagallery&view=category&id=1&Itemid=2

goro07
11-11-2009, 13:53
na dole jest obrazek o który chodzi

alex51
11-11-2009, 16:08
Sprawdź czy w kategoriach są dodatkowe foldery z 3 rodzajami miniatur. Phoca gallery zapisuje normalny format obrazka w katalogu danej kategorii a miniatury w folderze Thumbs i są to 3 typy miniatur (xxx - nazwa obrazka):
phoca_thumb_s_xxx.jpg - mała miniatura,
phoca_thumb_m_xxx.jpg - średnia miniatura
phoca_thumb_l_xxx.jpg - większa miniatura.

Za wyświetlenie obrazka na stronie odpowiadają miniatury, których u Ciebie może brakować. Tak przypuszczam, ponieważ link do wyświetlenia szczegółów obrazka daje taki komunikat błędu 403:
Forbidden
You don't have permission to access /pokoje/images/phocagallery/pokoje2/thumbs/phoca_thumb_l_p9170769.jpg on this server.

goro07
11-11-2009, 16:52
Nie wiem dlaczego taki komunikat się pojawił, chodziło mi o taką sytuację jaka jest teraz, mógłbyś sprawdzić jeszcze raz, miuniaturki są na swoim miejscu

alex51
11-11-2009, 17:03
Obrazka niestety nie widać mimo, iż okno podglądu się pokazuje.

goro07
11-11-2009, 17:40
to, że nie widać obrazka to ja wiem, tylko co może być tego przyczyną, może ktoś miał podobny problem, dodam jeszcze że w panelu kontrolnym phoca też nie wyświetla ikonek,

alex51
11-11-2009, 18:04
Jeśli masz najnowszą wersje i zainstalowała się bez błędów to pozostaje Ci jeszcze ewentualna reinstalacja komponentu. Czy szukałeś rozwiązania swojego problemu na stronie producenta? Linki są w PA w info komponentu, można tam znaleźć opisy a także forum, z możliwością tłumaczenia na język polski.
Przy okazji, nie myślałeś o ustawieniu prostych adresów, zdecydowanie ułatwiłoby to orientację w linkach?

goro07
11-11-2009, 18:26
Reinstalowałem, szukałem na stronie, być może nie dokładnie, jeszcze popatrzę, a jeżeli codzi o ostatnie zdanie ( Przy okazji, nie myślałeś o ustawieniu prostych adresów, zdecydowanie ułatwiłoby to orientację w linkach?) to nie bardzo rozumiem, jeżeli możesz rozwinąć byłbym wdzięczny, jestem początkującym chętnie poczytam opinie osób bardziej wtajemniczonych.

Dzięki.

alex51
11-11-2009, 19:11
Na temat prostych adresów znajdziesz wyjaśnienie >>TUTAJ<< (http://wiki.joomla.pl/Proste_adresy_w_Joomla_1.5).

goro07
12-11-2009, 20:20
Witam,
właśnie rozwiązałem swój problem, a tkwił on w ustawieniach Chmod plików i folderów na serwerze ftp. Phoca gallery powyżej 2.5.0 przypisuje ustawienia o numerach 755, trzeba było je zmienić na, wykorzystywane we wcześniejszych wersjach, ustawienie o numerach 777 i wszystko gra.

Dziękuję za pomoc.

krisek
19-04-2010, 15:44
Witam,
właśnie rozwiązałem swój problem, a tkwił on w ustawieniach Chmod plików i folderów na serwerze ftp. Phoca gallery powyżej 2.5.0 przypisuje ustawienia o numerach 755, trzeba było je zmienić na, wykorzystywane we wcześniejszych wersjach, ustawienie o numerach 777 i wszystko gra.

Dziękuję za pomoc.

mógłbyś rozwinąć temat? mam ten sam problem, tzn. nie wyświetlają mi się zdjęcia w galerii (ani thumb ani w normalnym rozmiarze po kliknięciu). Podobnie w Control Panel nie widać ikonek.

http://make-it.pl/jaap/tmp/phoca.jpg

Napisz którym katalogom nadałeś prawa 777, zapewne nie tylko images/phocagallery (bo to już sprawdziłem).

dzięki za pomoc.