PDA

Zobacz pełną wersję : baza danych a odinstalowanie cb



WooB
11-11-2009, 18:46
Witam,

Mam problem. Nie do konca zintegrowalo mi sie cb z joomla, zostawilem to tak jak bylo- nie w pelni dzialalo, ale nie przeszkadzalo mi to. Dzisiaj zorientowalem sie, ze w panelu admina w zakladce uzytkownikow mam ponad 100userow mniej niz powinno ich byc- wszyscy nowi zostali dodani do listy uzytkownikow cb.

Moje pytanie: czy jesli teraz odinstaluje cb to strace tych uzytkownikow?

zwiastun
11-11-2009, 23:45
To sobie ich przenieś do tabeli użytkowników (choć powinni tam być!). Masz opcję synchronizacji tabel.

WooB
12-11-2009, 00:29
dziekuje :)

generalnie zalatwil mi to mostek przemo z forum, zrobilem synchronizacje uzytkownikow i dalej zostawiam to cb jak bylo- nie bede ryzykowac :)

pyziak
12-11-2009, 00:36
@WooB musisz dobrze popatrzeć, bo tak jak napisał @Zwiatun powinieneś ich mieć. Sprawa mniej więcej wygląda tak:
Jeżeli masz moduł rejestracji CB i rejestrują Ci się użytkownicy to są oni automatycznie widziani w użytkownikach Jommla, ale gdy z jakiś powodów zarejestrują się za pomocą standardowego modułu logowania z Jommla to rzeczywiście są tylko w użytkownikach Jomma a nie w użytkownikach CB (takie rzeczy się zdarzają, jak np. masz część witryny tylko dla zarejestrowanych wtedy pojawia się stosowne info + link do rejestracji, właśnie standardowej) dlatego jest opcja w narzędziach CB synchronizacji użytkowników. Więc jakoś mi nie pasuje że ty masz odwrotnie.

-----------------
kopia bazy i niczym nie ryzykujesz