PDA

Zobacz pełną wersję : SOBI2 Problem z galerią



morphic
12-11-2009, 02:33
Witajcie,

Mam problem z galerią (plugin gallery) przy dodawaniu wpisu w SOBI 2.8.4 postawionym na Joomla 1.5.13. Mianowicie wyłączona jest całkowicie mozliwość dodawania przez użytkowników nowych wpisów. Wpisy są dodawane jedynie przez admina. No i wszystko jest ok, do momentu kiedy naciśnie się zakładkę "Gallery". Wówczas pojawia się informacja "Nie masz uprawnień wymaganych do obejrzenia tej strony". Dodam tylko, że patrząc w zakładce "system plików" wszystkie pozycje mam na "zapisywalny". Co może być powodem braku dostepu do galerii?

Z góry dzięki za pomoc

Jola
12-11-2009, 18:35
Witam,
ten problem jest opisywany na forum sigsiu ale rozwiązania nie widzę, więc podam swoje. Problem polega na tym, że informacja o id użytkownika nie jest przekazywana do iframe galerii po stronie administratora.
- plik administrator/components/com_sobi2/plugins/gallery/admin.galllery.class.php linia 280 jest:

$sobi_gallery_id = time() + rand(0,10000);
$href = "{$config->liveSite}/index2.php?option=com_sobi2&sobi2Task=galleryForm& sobi2Id={$sid}&sobi_gallery_id={$sobi_gallery_id}& sgssid={$ssid}";zmienić na

$sobi_gallery_id = time() + rand(0,10000);
$user = & JFactory::getUser();
$userid = $user->id;
$href = "{$config->liveSite}/index2.php?option=com_sobi2&sobi2Task=galleryForm& sobi2Id={$sid}&sobi_gallery_id={$sobi_gallery_id}& sgssid={$ssid}&userid={$userid}";- plik: components/com_sobi2/plugins/gallery/gallery.class.php linia 629 jest

$user =& $config->getUser();

if( $user->id != $owner ) {
exit( _SOBI2_NOT_AUTH );
}zmienić na:


$user =& $config->getUser();
$userid = JRequest::getVar('userid', '0', '', 'int');
if( $user->id && $userid != 62 ) {
if( $user->id != $owner ) {
exit( _SOBI2_NOT_AUTH );
}
}
Zakładam, że dostęp ma być dla super-administratora (id=62)

morphic
12-11-2009, 23:39
Dzięki Jolu, jesteś niezastąpiona. Jak zwykle po Twoich wskazówkach zaczęło działać. Z tym, że pojawił się kolejny problem :) Mianowicie po wybraniu zdjęcia, dodaniu do niego opisu i wciśnięciu przycisku "upload" pojawia się komunikat o treści "Blad przenoszenia zdjecia
Nie masz uprawnień wymaganych do obejrzenia tej strony"

Jola
13-11-2009, 00:24
Tak się kończą przeróbki bez "całościowych" testów.
W poprzednim wpisie dodałam zmiany.
Błąd przenoszenia zdjęcia - wiąże się z uprawnieniami do plików, katalogów.

morphic
13-11-2009, 01:02
:) No to teraz dla odmiany pokazuje się "Błąd przenoszenia zdjęcia"

Jola
13-11-2009, 02:07
Tak dla spokoju możesz sprawdzić jak dodawanie do galerii sprawuje się od frontu ( po zalogowaniu jako admin) - myślę, że bez zmian uprawnień pokaże się ten sam komunikat.

morphic
13-11-2009, 02:43
Od strony frontu, po włączeniu możliwości edycji wpisów i kliknięciu w przycisk "Edytuj" pojawia się strona "Nie masz uprawnień wymaganych do obejrzenia tej strony". Hmm, ale których uprawnień? Katalogi mam przestawione na 777, prawa do edycji mam ustawione na:
zezwól użytkownikom... tak
quick edit -tak
zezwól kasować - tylko dezaktualizacja

Przegrzebałem całe zaplecze SOBI2 i nigdzie niczego więcej nie znalazłem odnośnie uprawnień (tak gdzie jest "Pozwól użytkownikom dodawać wpisy chcę pozostawić nieaktywne).

Co robie nie tak, bo juz na mojej twarzy zaczyna pojawiać się szyderczy uśmiech z chęcią rozwalenia lapka o ścianę :)

Jola
13-11-2009, 20:25
No cóż takie są uroki tworzenia własnych rozwiązań.
Admin czy nie - to użytkownik który chce coś dodawać, zmieniać od frontu. Sobi2 wrzuca go do jednego worka z innymi użytkownikami.
Jak zmusić Sobi2 do specjalnego traktowania administratora?
plik components/com_sobi2/config.class.php linia 1156 jest:

$this->allowFeEntr = $this->getValueFromDB("general","allowFeEntr");zmianić na:

if($this->user->id == 62) $this->allowFeEntr = 1;
else $this->allowFeEntr = $this->getValueFromDB("general","allowFeEntr");Wracając do wcześniej podanej modyfikacji związanej z brakiem uprawnień do edytowania galerii od strony administratora. Jest jeszcze jeden prosty sposób obejścia kłopotu nie wymagajacy zmiany w kodzie.
Wystarczy zalogować się od frontu jako twórca wpisu i od zaplecza będziemy mieli dostęp do galerii. Czary mary trwają przez cały czas trwania sesji użytkownika od frontu. :)