PDA

Zobacz pełną wersję : J 1.5.15 błąd cannot yet handle MBCS in html_entity_decode()



LuNa
12-11-2009, 11:49
instaluję: Joomla_1.5.15-Stable-Full_Package.zip
dodatkowo potem dorzuciłem język pl-PL.joomla1515_update_install.zip
oba pliki dostępne na joomla.pl

serwer personal na ovh.pl

Instalacja przebiega bezproblemowo, zaraz po instalacji czysta joomla "pracuje" prawidłowo, tzn wszysko jest tak jak należy, ale w momencie gdy wchodzę do jakiejkolwiek pozycji w menu cała strona jest zapełniona poniższym błędem:

Warning: cannot yet handle MBCS in html_entity_decode()! in /homez.312/printwod/www/libraries/joomla/application/pathway.php on line 209

nie ma znaczenia czy link prowadzi do artykułu czy do komponentu, błąd występuje w każdym przypadku. co ciekawe na samym dole strony pod wielokrotnie wyświetlonym błędem zawartość danej pozycji np. artykułu wyświetla się prawidłowo.
można sprawdzić na www.printwodzislaw.pl/index.php

przeinstalowałem joomlę oraz nadpisywałem pliki - nic to nie zmieniło

Poniżej zamieszczam kawałek kodu do którego odwołuje się błąd


function _makeItem($name, $link)
{
$item = new stdClass();
$item->name = html_entity_decode($name, ENT_COMPAT, 'UTF-8');
$item->link = $link;

return $item;
}

do końca nie jestem pewien, a nie mam możliwości sprawdzenia na tym komputerze która to linia (dostępny jedynie notatnik) ale prawdopodobnie linia 209 to linia:
$item->name = html_entity_decode($name, ENT_COMPAT, 'UTF-8');

Z góry dzięki za jakąkolwiek podpowiedź!
Pozdrawiam

grzegorz1973
12-11-2009, 12:57
Miałem to samo na jednym z serwerów. Pomogło przywrócenie wersji tej linii z plików 1.5.14, czyli:


$item->name = html_entity_decode($name, ENT_COMPAT, 'UTF-8');

zamieniasz na:



$item->name = html_entity_decode($name);

U mnie pomogło natychmiast.

No i zainstaluj sobie np. Notepad++ to będziesz miał numery linii :)

trzepiz
12-11-2009, 17:02
http://docs.joomla.org/Why_do_I_get_the_message_%22Warning:_cannot_yet_ha ndle_MBCS_in_html_entity_decode%22

LuNa
13-11-2009, 11:19
Serdecznie dziękuję Panowie:)
dokładnie to pomogło, problem rozwiązany.

trzepiz
13-11-2009, 11:27
szkoda, że nie zapoznałaś/łeś się z lekturą przed instalacją/aktualizacją.

Przykład : http://www.joomla.pl/content/view/439/1/

i owy tekst: "Przed aktualizacją swojej instalacji zapoznaj się z uwagami o wydaniu poniżej oraz sprawdź FAQ do wydania Joomla 1.5.15 (http://docs.joomla.org/Category:Version_1.5.15_FAQ)czy nie zawierają istotnych informacji lub pomocnych uwag, które zostały zgłoszone już po opublikowaniu aktualizacji."


tak czy inaczej, dobrze że problem już rozwiązany

Pozdrawiam

yotka
10-02-2010, 09:06
mam ten sam problem, na stronie pełno mam tego teksu:

Warning: cannot yet handle MBCS in html_entity_decode()! in /home/jokowebd/public_html/szwendacz/libraries/joomla/application/pathway.php on line 209


niestety podawana tu zamiana treści kodu nie pomogła, co robić?

sss
16-02-2010, 10:36
Kurcze miałem ten sam problem zamieniłem i zadziałało. Dzięki

yotka
17-02-2010, 19:49
ja zmieniłam serwer i też zadziałało:D

JonatanK
18-02-2010, 10:54
Rozwiązanie również poskutkowało dla mnie.
Chciałem bardzo serdecznie podziękować wszystkim udzielającym pomocy, zarówno w tym temacie jak i na całym forum joomla. Robicie świetną robotę!
Pozdrawiam

korek-k
24-02-2010, 17:57
Piękna sprawa. Mi też to pomogło. Pozdrawiam wszystkich, którzy pomagają w tego typu problemach.

coliberek1
12-04-2010, 22:22
Dołączam się do podziękowań! Również pomogło - a juz myślałam ze zbyt gladko mi tym razem calosc idzie.. :) Pozdrawiam serdecznie!!

arekawf
15-04-2010, 23:23
Kurczę wybaczcie żółtodziobowi ale w którym pliku szukać tej linijki, przeszukałem cały index.php i nic takiego nie znalazłem. mógłby ktoś to wyjaśnić łopatologicznie. (strona;www.mawit.yoyo.pl)

coliberek1
15-04-2010, 23:28
Hej, napewno pokazuje Ci bląd przy probie otwarcia strony - więc w opisie tego blędu jest info którym pliku on się generuje. Wlasnie w tym pliku do którego jest podana ścieżka nalezy podmienic linię.

arekawf
16-04-2010, 00:23
podmieniłem linię i wydawało mi się że jest OK ale teraz wogóle nie otwiera się zawartość strony, jest komunikat że nie istnieje....czy popełniłem gdzieś błąd?? (www.mawit.yoyo.pl)

palyga007
16-04-2010, 07:36
Wyłącz proste adresy i zobacz Czy sytuacja się powtórzy.

arekawf
16-04-2010, 20:01
Faktycznie po wyłączeniu prostych adresów wszystko chodzi jak trzeba. Jeszcze raz wielkie dzięki za pomoc, człowiek całe życie się uczy.

allegropower
27-04-2010, 12:46
Faktycznie po wyłączeniu prostych adresów wszystko chodzi jak trzeba. Jeszcze raz wielkie dzięki za pomoc, człowiek całe życie się uczy.

... i głupi umiera.

Ja chyba jestem wyjątkiem bo zmian dokonałem. Proste adresy wył. a błąd jak był tak jest :/

allegropower
27-04-2010, 13:22
Przepraszam. Działa! pomyliłem serwer. Robię jednocześnie dwie strony i FTP połączył nie ten co chciałem :/ dziękuję za pomoc

aneea
27-04-2010, 15:20
a ja z góry przepraszam za swój głęboki laicyzm - ale podobno joomla! jest nawet dla takich jak ja, więc.... gdzie się wyłącza te proste adresy???

jeżeli to coś wyjaśni to, ja sobie na razie "testuję" joomlę! wszytko trzymam na swoim dysku (to nie serwer) - po wejściu na stronę logowania, pojawia mi się panel administracyjny, wgrałam sobie też jakiś szablon i przez jakiś czas po naciśnięciu PREVIEW pojawiał się podgląd strony, ale któregoś dnia przestał się pojawiać a na jego miejscu pokazuje się właśnie to okienko http://www.joomla.pl/content/view/439/1/ . Zgodnie z waszymi radami podmieniłam linijkę kodu, ale nadal nie wyświetla mi się podgląd strony... to gdzie się wyłącza te proste adresy???

palyga007
27-04-2010, 15:28
Konfiguracja globalna->Witryna po prawej masz
"Optymalizacja dla wyszukiwarek"

Proste adresy Nie

Ale naprawdę lepiej dla Ciebie będzie jeśli zaczniesz od TEGO (http://wiki.joomla.pl/nowicjusze)

aneea
28-04-2010, 18:53
dziękuję, wszystko działa :)

infowit
09-11-2010, 10:11
Dziękuję za pomoc. Własnie wczoraj zainstalowałem Joomla. Miałem ten komunkat podczas przeglądania artykułów i ta zmiana pomogła. Myślałem, zeby wyciszyc takie komunikaty ostrzeżeń, ale usunąc warning jest lepiej. Powinny te zmiany wejśc do aktualizacji Joomla.

wojsmol
09-11-2010, 21:33
Powinny te zmiany wejśc do aktualizacji Joomla.Być może to nie developerzy Joomla! powinni dokonać zmian w kodzie tylko administrator firmy hostingowe powinien zaktualizować php na serwerze do bardziej współczesnej wersji niż php 4, dla którego już od kilku lat nie są wydawane oficjalnie poprawki bezpieczeństwa?
Pozdrawiam