PDA

Zobacz pełną wersję : gdzie są zdefinioewane nazwy miesięcy



tomala
08-12-2005, 11:00
witam

czy ktos mógłby mi podpowiedzieć w jakim pliku zdefiniowane są w joomli nazwy miesięcy? nie mogę tego znaleźć niestety :/

jak widze podpis artykułu: wtorek, 06 grudzień 2005 to mnie normalnie strzyka :/

z góry dzięki, pozdrawiam

nexus246
08-12-2005, 11:11
Chodzi Co o poprawną odmianę? W pliku includes/joomla.php jest funkcja mosFormatDate i tam sobie możesz przerobić miesiąc. Format wyswietlania ustawiasz w pliku językowym.

tomala
08-12-2005, 11:33
Dzięki za szybką reakcję.


Chodzi Co o poprawną odmianę?
Tak, dziwnie wygląda serwis z takimi błędami językowymi :/


W pliku includes/joomla.php jest funkcja mosFormatDate i tam sobie możesz przerobić miesiąc. Format wyswietlania ustawiasz w pliku językowym.
Jak z formatem wyswietlania luzik, to z tymi nazwami miesiąca gorzej. Rozumiem, że chodzi Ci o to, by tę funkcję przerobić ręcznie tak?

Mam pytanie - skąd joomla pobiera nazwy tych miesięcy? Przecież nie mogą się one brać z powietrza... Pomyślałem, że prościej będzie odnaleźć to miejsce i je tam poprawić...

zwiastun
08-12-2005, 11:55
A z resztą to już nie taki znowu luzik, choć i nie aż taki problem
Dwie funkcje w joomla.php wymagają modyfikacji + potrzebne sa odpowiednie deklaracje w polish php (rozwiązanie takie było zastosowane w MLI Mambo 4.5.2.3):

1. Funkcję mosFormatDate() o mosCurrentDate () trzeba uzupełnić o linie



if (_LANGUAGE == "pl") {
for ($i=0;$i<count($mies1);$i++){
$date = eregi_replace($mies1[$i],$mies2[$i],$date);
}


2. Na końcu pliku polish.php dodać:


$mies1 = array("styczeń","luty","marzec","kwiecień","maj","czerwiec","lipiec","sierpień","wrzesień","październik","listopad","grudzień");
$mies2 = array("stycznia","lutego","marca","kwietnia","maja","czerwca","lipca","sierpnia","września","października","listopada","grudnia");


No i jest znacznie prostsze rozwiązanie: zastosowac format z nazwami miesięcy wyrażonymi cyfrą!

tomala
08-12-2005, 12:45
Dwie funkcje w joomla.php wymagają modyfikacji + potrzebne sa odpowiednie deklaracje w polish php
Dziękuję. To działa.

A dla spostrzegawczych inaczej ( tak jak ja :) ) dodam, że należy pamiętać o zaimportowaniu do tych funkcji zdefiniowanych w pliku polish.php tablic :P

Pozdrawiam

appaloosa
13-12-2005, 21:28
A mógłbyś napisac jak zaimportować - i w jakim katalogu znajduje się plik polish.php ? bo ich jest kilka ;-)

zwiastun
20-12-2005, 17:33
Żart? Czy poważne pytanie?
Bo jeśli żart, to nipotrzebne zajmowanie czasu. Jeśli powazne pytanie, to może lepiej ni grzebac w żadnych skryptach?
Joomla ma JEDEN plik polish.php odpowiedzialny za wyświetlanie etykiet i komunikatów językowych i nie jest on nigdzie zakamuflowany, bo znajduje się w katalogu /languages

appaloosa
09-02-2006, 23:04
Wiem że jest jeden główny, ale myślałem, że może chodzi o jakiś komponentowy polish.php, a co do importu to jak zaimportować do tych funkcji te tablice z polish.php ?


Pliz prosże o odpowiedź bo mnie wnerwia niesamowicie pierwszy luty :-)

appaloosa
21-02-2006, 03:08
Proszę , mógłbyś mi odpowedzieć na to pytanie ?

zwiastun
21-02-2006, 03:44
Ale czego Ty jeszcze oczekujesz, powyżej jest napisane, jak. Trzeba, oczywiście, dodac jeszcze te dwie zmienne w global tych funkcji. Poza tym w Joomla 1.07 PL rzecz jest zrobiona

appaloosa
21-02-2006, 04:44
Ale ja tak zrobiłem , nawet podmieniłem joomla.php i polish.php z joomla1.07PL ( gdzie dopisywałeś zmianę miesięcy ) do mojej ( 1.03 PL) i nic ...
jak był luty tak i jest.

Juz jest , nie wiem czemu ale coś siedziało w cache i nie zaktualizowało, nadal jednak nie wyświetla poprawnie daty na listwie... może też się odświeży w końcu.