PDA

Zobacz pełną wersję : Upss - Xamm nie działa :(



goldenhand
12-11-2009, 13:25
Właściwie nie chodzi o instalkę Joomli ale o Xammpa.
Jakiś czas temu testowałem program do czyszczenia rejestru i kilka tygodni później okazało się że Xammp nie chcę się uruchomić.
Miałem wgraną wersję "Instaler" - tą z tutka video.
Teraz już jednak nie ma takiej wersji, więc próbowałem od nowa z "EXE".
Okazuje się, że Baza się uruchamia, a serwer nie daje odpowiedzi.
Sprawdzałem w rejestrze i chyba wszystko ok? , ale mogę się mylić...
Czy może ktoś mi pomóc go zainstalować jeszcze raz?
System XP....

ffox
12-11-2009, 16:35
Przerzuć sobie zawartość katalogu xammp gdzieś indziej. Zainstaluj xammp'a od nowa i nadpisz nowe pliki starymi. Powinno pomóc.

trzepiz
12-11-2009, 17:34
i dlatego (przepraszam za reklamę) polecę ci mov'AMP PL .. :)

http://www.joomla.pl/component/option,com_docman/task,doc_details/gid,710/Itemid,66/

A tutaj Opis (http://wiki.joomla.pl/Mov%27AMP_PL_-_Joomla%21_wsz%C4%99dzie_tam_gdzie_chcesz)


edit: Gdybyś chciał skorzystać z mojej propozycji - pamiętaj aby wyłączyć Xammpa. Musisz pamiętać, że w jednym czasie może działać tylko jedna usługa SQL i Apache. Oczywiście pamiętaj także o odblokowaniu w/w w Firewallu. Mam nadzieję, że jakoś zrozumiesz co napisałem :)

goldenhand
12-11-2009, 17:47
ffox Przerzuć sobie zawartość katalogu xammp gdzieś indziej. Zainstaluj xammp'a od nowa i nadpisz nowe pliki starymi. Powinno pomóc.

Właśnie chodzi o to że na stronie apachefriends nie ma już tej wersji Xammpa, są tylko Zip i Exe. Instalowałem już Exe od początku, a i tak nadal nie chce się uruchamiać. Sprawdzę jeszcze czy to Skype nie robi problemów.

trzepiz
12-11-2009, 17:47
jeśli masz Skype na porcie 80 - to bardzo możliwe ...

goldenhand
12-11-2009, 18:01
właśnie to sprawdziłem i rzeczywiście to Skype robił problem, chociaż wcześniej oba programy chodziły równocześnie bez problemów, hmmm może coś się zmieniło?

No i właśnie już po Joomli, wszystkie inne bazy i cmsy działają tylko nie Joomla. Nie bardzo chce zmieniać serwer bo w Xammpie pracuje się mi b.dobrze jest dosyć wygodny i jestem przyzwyczajony.

W każdym razie Xammp miał chodzić od nowa i się udało.
Dzięki chłopaki za pomoc i za zainteresowanie ;)

Edit:
Naprawiłem dostęp do bazy Joomli o teraz już też chodzi, hihihi