PDA

Zobacz pełną wersję : Instalowanie botów i komponętów



sipastech
12-11-2009, 16:00
Nie mogę zainstalować bota Allvideos bo instalator wypisuje:
Skopiowanie zaznaczonych plików jest niemożliwe.
JInstaller::install: Nie udało się skopiować: /var/www/virtual/koparki.cba.pl/Jarzebina/media/instaluj/jw_allvideos.php to /var/www/virtual/koparki.cba.pl/Jarzebina/plugins/content/jw_allvideos.phpa przy próbie instalacji K2:
Nieznany typ archiwum
Nie mogę znaleźć pakietu instalacyjnegoO co chodzi temu "instalatorowi"? Jak zrobić te instalacje?:(

trzepiz
12-11-2009, 18:05
jak przekonać ludzi do używania "szukaj" . ?

http://forum.joomla.pl/search.php?searchid=978092

życzę więcej samozaparcia .. :)

nikszal
12-11-2009, 23:05
Powodów może być wiele: nie w pełni udana instalacja Joomla, nieodpowiednie uprawnienia do katalogów, a w reszcie konfiguracja samego serwera. CBA ma tylko jedną zaletę - jest darmowy.

sipastech
13-11-2009, 10:01
Dzięki nikszal,
podpowiedz mi, czy można zainstalować te dodatki z poziomu serwera i jak to zrobić?
pozdrówka :)

nikszal
13-11-2009, 10:04
Instalujesz jak wszystko - poprzez instalator. Sprawdź prawa do katalogów i chmod katalogu tmp.

sipastech
13-11-2009, 12:40
nikszal, dzięki!
za pomocą klienta FTP umieściłem na serwerze pliki komponentu k2 w "components" i próbowałem z pozycji administratora zainstalować ten komponent podając adres:
/var/www/virtual/koparki.cba.pl/Jarzebina/components/com_k2/install.k2.php
ale instalator wypisuje:
"Proszę, podaj ścieżkę do pakietu instalacyjnego
Nie mogę znaleźć pakietu instalacyjnego"
a kiedy chciałem wczytać paczkę prosto z komputera to pisze:
"Proszę, podaj ścieżkę do pakietu instalacyjnego
Nie mogę znaleźć pakietu instalacyjnego."
nie wiem o co chodzi?, czy możesz coś poradzić?

zwiastun
13-11-2009, 12:45
Jeśli instalujesz z katalogu na serwerze, spróbuj podac także nazwę pliku instalacyjnego. W K2 jest to manifest.xml (możliwe, że tu tkwi problem), możesz go też przemianować na k2.xml

sipastech
13-11-2009, 14:03
zwiastun, dzięki
podałem tak jak radziłeś (manifest.xml jak i również k2.xml) i nic się nie zmieniło,
instalator wypisuje:

"Proszę, podaj ścieżkę do pakietu instalacyjnego.
Nie mogę znaleźć pakietu instalacyjnego."
jak to zrobić?

nikszal
13-11-2009, 14:08
Kolego - krótka piłka. Poszukaj hostingu, który oferuje kilkudniowe, darmowe testowanie konta. Odpal tam Joomla i komponenty, z których instalacją masz teraz problemy. Jeśli się zainstalują to wniosek jest jeden - cba.pl jest do d.....