PDA

Zobacz pełną wersję : Database Error: Unable to connect to the database:Could not connect to MySQL



Jop
12-11-2009, 22:48
Witam,
Zapomniałam hasła, aby wejść do bazy danych. Weszłam na nazwa.pl, active.admin, wybrałam bazę danych i próbowałam się zalogować, po którymś razie na stronie pokazał się komunikat: brak połączenia/nieprawidłowe hasło bądź użytkownik. Gdy weszłam na stronę, strony nie było, ani administratora, tylko komunikat: Database Error: Unable to connect to the database:Could not connect to MySQL. Ale później jednak zalogowałam się do bazy danych, ale to i tak nic nie dało. Nie wiem dlaczego przez wpisanie złego hasła moja strona nie działa.. Proszę o pomoc, bo już naprawdę nie wiem co mam zrobić..

Pozdrawiam

pyziak
12-11-2009, 22:57
nie mogłeś nic popsuć wpisując nieprawidłowe hasło a komunikat

Database Error: Unable to connect to the database:Could not connect to MySQL
mów o braku połączenia z bazą więc:
1. mogą być jakieś chwilowe problemy techniczne twego hostingu
2. mogłęś skasować bazę bawiąc się w panelu active.admin

Jop
12-11-2009, 23:05
A jeśli wykasowałam bazę danych to jak mam to naprawić...?

big_krzysiek
12-11-2009, 23:07
nie panikuj...:-)

masz dostep do strony poprzez ftp-a ...

zobacz w pliku configuration.php..jakie masz haslo do bazy danych...i nawet jak ustawilas inne do tej bazy w active.admin i nie pamietasz jakie, wpisz to z pliku configuration.php...

zobacz , czy joomla laczy sie z wlasciwa baza danych...

nawet jesli usunelas baze, jest to do odzyskania z kopii hostingu

jak juz odzyskasz strone, zainstaluj joomlapack-a i przed kazda "operacja " rob kopie..

powodzenia...:-)

Jop
12-11-2009, 23:26
chyba jednak "jakimś"..cudem usunęłam tą bazę.. w active.admin posiadam dwie bazy do 2óch stron, jest baza i baza_1 (przykładowo) i nie wiem jak to się dzieje, ale z obu wchodzę do phpADMIN i jest tylko jedna baza..niestety.. czyli wystarczy, że jutro zwrócę się do nazwa.pl i oni przywrócą bazę i wszystko będzie mi działało???

pyziak
12-11-2009, 23:32
nie wiem jaka jest procedura, ale myślę że kopie robią codziennie, więc jak napiszesz to ci przywrócą, napisz już dziś ;) nie ma co czekać do jutra

Jop
12-11-2009, 23:40
Dzięki wielkie:)

big_krzysiek
13-11-2009, 22:19
napisz jak mozesz ... jak zalatwilas sprawe z nazwa.pl ,
tak dla potomnych ( i dla mnie tez...czasami mozna przez pomylke zrobic dziwna rzecz)

pamietaj o joomlapack...

nie wiem jaka masz strone, i czy moze miec "przestoje" , ale mozesz zrobic tez kopie strony w drugim katalogu i na drugiej bazie danych ...
w razie klopotow technicznych, robisz przekierowanie na kopie...
miejsca na serwerze masz 10gb, powinno starczyc...:-)

szymeq23
30-06-2010, 17:45
Wyskakuje mi bład przy ładowaniu strony" Database Error: Unable to connect to the database:Could not connect to MySQL". nic nie zmieniałem w bazie danych przed pojawieniem się tego błędu. Szukałem w necie i znalazłem kilka informacji ale nie wiem jak je pozmieniać. Wyczytałem że należy usunąć uzytkownika z bazy danych i zrobic nowego. Zrobiłem i dalej nie działa.... Jak wiecie jak to naprawic będę bardzo wdzięczny...

tomaszek83
30-06-2010, 19:19
może sprawdź najpierw czy w pliku configuration.php wszystkie dane są prawidłowe (nazwa bazy danych, użytkownika, serwera oraz hasło)

dariusov77
01-09-2010, 16:26
Witam

Wtrącę tylko parę zdań odnośnie backup'u w Nazwa.pl, serwery.pl czyli w firmie NetArt.
Jest tak że backupu robią w godzinach nocnych i trzymają 48H. Jeżeli ktoś chce poprosić o przywrócenie bazy, plików czy poczty to należy w mailu podać.

1. Identyfikator serwera na jakim ma nastąpić przywrócenie.
2. Domenę dla której ma byc wykonane działanie.
3. Rodzaj działania - Przywrócenie zawartości bazy, plików w katalogu, poczty
4 Z którego backupu ( czyli np. noc 23/24 maj) - pamiętając o 48 godzinach przetrzymywania backupu.

Problem, z bazami danych jest taki, że kiedy ją kasujemy (czyli usuwany nazwę bazy oraz zawartość) to nie da się jej przywrócić w tej samej nazwie. Wówczas musimy stworzyć nową bazę i w mailu o przywrócenie bazy należy podać nazwę skasowanej bazy którą chcemy przywrócić i nazwę bazy do której ten zapis ma nastąpić.

takiego maila radzę napisać sensownie i z podaniem wszystkich szczegółów. zaoszczędzi nam to wiele czasu i niepotrzebnego "odbijania" maili między klientem (czyli nami) a firmą NetArt.