PDA

Zobacz pełną wersję : Próba instalacji modułu powoduje wyczyszczenie pliku php



henry
13-11-2009, 01:34
Joomla 1.5.14, PHP 5.2.11
Instalacja modułu kończy się komunikatem że nie udało sie skopiować pliku php, po sprawdzeniu go na serwerze okazało sie że został wyczyszczony i jego rozmiar wynosi 0.
Ten sam moduł na innym hostingu z Joomla 1.5.14 i PHP 5.2.9 instaluje sie bez problemu.
Ustawienie praw dostępu jak na drugim hostingu też nie pomaga.
Te same objawy są z wieloma modułami.
Prawdopodobnie przejdę na mocniejszy hosting w OVH (teraz 1000gp) ale obawiam sie problemów przy przenoszeniu serwisu.

Jola
13-11-2009, 01:56
Witam,
komunikat "nie udało się skopiować pliku php" oznacza dokładnie to, o czym mówi. Instalowane dodatki, przed zapisaniem we właściwym miejscu, są umieszczane w katalogu tmp i stamtąd kopiowane.
Sprawdź uprawnienia tmp.

alex51
13-11-2009, 06:50
(...)
Prawdopodobnie przejdę na mocniejszy hosting w OVH (teraz 1000gp) ale obawiam sie problemów przy przenoszeniu serwisu.
Możesz skorzystać z opcji Zmiana oferty hostingowe z poziomu Managera. Szczegóły oferty i sprawy techniczne zwiazane z przejściem (automatycznym) są opisane >>TUTAJ<< (http://forum.ovh.pl/showthread.php?t=10594&page=3). Przejście z 1000GP na Pro jest zdecydowanie korzystne jeśli chodzi o cenę i oferowane warunki serwera.

henry
14-11-2009, 00:33
Możesz skorzystać z opcji Zmiana oferty hostingowe z poziomu Managera. Szczegóły oferty i sprawy techniczne zwiazane z przejściem (automatycznym) są opisane >>TUTAJ<< (http://forum.ovh.pl/showthread.php?t=10594&page=3). Przejście z 1000GP na Pro jest zdecydowanie korzystne jeśli chodzi o cenę i oferowane warunki serwera.
Rozmawiałem dzisiaj z pomocą techniczną OVH - powiedzieli, że to kwestia uprawnień do plików i katalogów i że na OVH to powinno być 705. Niestety ustawienie na 705 dało ten sam efekt.
Konsultantka dała jednak ciekawą informację, która przeczy trochę radom dawanym na forum.
Otóż okazuje się, że nie ma uniwersalnych sposobów ustawiania uprawnień bo te są ustalane trochę inaczej na każdym hostingu i te informacje zawsze należy pobrać od firmy hostingowej na której trzyma się serwis.
W OVH uprawnienia podane są tutaj:
http://pomoc.ovh.pl/UprawnieniaNaWirtualnych

alex51
14-11-2009, 06:43
Nie rozumiem sensu zacytowania mojej wypowiedzi w kontekście Twojej uwagi na temat konsultacji z ovh. Potwierdziłem jedynie techniczną możliwość i korzyści migracji z 1000GP na Pro.
Dodam z własnych doświadczeń, że skuteczniejszą formę pomocy uzyskasz pisząc na pomoc@ovh.pl lub szukając rozwiązania na ich forum niż dzwoniąc pod infolinie techniczną, gdzie zwykle załatwiane są sprawy natury ogólnej.

big_krzysiek
14-11-2009, 10:44
sprawdz, czy przypadkiem nie skonczylo ci sie miejsce na serwerze ...

czasami na ovh tak sie dzieje, ze po wykorzystaniu przestrzeni dyskowej, pliki nadpisuja sie pod ta sama nazwa puste...

henry
14-11-2009, 18:03
sprawdz, czy przypadkiem nie skonczylo ci sie miejsce na serwerze ...

czasami na ovh tak sie dzieje, ze po wykorzystaniu przestrzeni dyskowej, pliki nadpisuja sie pod ta sama nazwa puste...
Na razie mam wykorzystane 54.04% przestrzeni dyskowej.

henry
19-11-2009, 23:28
Witam,
komunikat "nie udało się skopiować pliku php" oznacza dokładnie to, o czym mówi. Instalowane dodatki, przed zapisaniem we właściwym miejscu, są umieszczane w katalogu tmp i stamtąd kopiowane.
Sprawdź uprawnienia tmp.
tmp mam ustawione na 705 tak jak chce hosting ale znalazlem tam jakies katalogi i pliki. Czy tam w ogóle cos powinno byc?

tlewap
20-11-2009, 08:59
Spróbuj włączyć FTP w konfiguracji globalnej joomla.