PDA

Zobacz pełną wersję : Aktualizacja do joomla 1.5.15



szoszon1
13-11-2009, 11:27
Witam
Na stronie mam aktualnie joomla 1.5.14. Żeby czegoś nie schrzanić , prosiłbym Was o jasny przewodnik jak zaktualizować stronę do najnowszej wersji ,bez oczywiście utraty danych.
Aktualnie mam zainstalowanych trochę komponentów i modułów , w tym joomlapack.
Prosze o pomoc :D

nikszal
13-11-2009, 12:11
Skoro nie wiesz jak używać zainstalowanych już narzędzi to wróć do lektury na wiki. Joomlapack w zupełności wystarczy.

zwiastun
13-11-2009, 12:49
Bardzo proszę o rozważne propagowanie JoomlaPacka. Administrator powinien umieć zrobić aktualizację najpierw bez tego typu narzędzi. Pomijam, że pytania ignorantów o to, jak zaktualizować Joomla, nadają się jedynie do Kosza. Od kilku wydań w każdym komunikacie o nowej wersji Joomla są również odnośniki do instrukcji aktualizacyjnych!

nikszal
13-11-2009, 12:52
Ok @zwiastun.

Kieruj więc pytania na poziomie przedszkolnym tam, gdzie ich miejsce. Ja takich uprawnień nie mam.

zwiastun
13-11-2009, 12:55
Nie zawsze jestem, niestety. Po prostu ignoruj!

szoszon1
13-11-2009, 13:28
Wy naprawdę jesteście upierdliwi na tym forum :D
Gdyby nie fakt że nie wszyscy są tacy i że to forum jest już naprawdę kopalnią wiedzy na temat joomla , to po jakimś czasie można by go było zamknąć :)
Podajcie chociaż jakiegoś linka gdzie jest opisana aktualizacja joomla po polsku .
Szukałem na wiki.joomla.pl , ale jak dla mnie jest ta strona za mało przejrzysta i ciężko trafić na insteresujący mnie artykuł. :(

zwiastun
13-11-2009, 13:33
My jesteśmy upierdliwi?
W takim razie bądź łaskaw:
a) przeczytać komunikat o nowym Joomla! na www.joomla.pl
b) odszukać na www.pomoc.joomla.pl dział instalacje
c) odszukać na wiki.joomla.pl kategorię instalacje i aktualizacje.
d) odpowiedzieć sobie na pytanie, po coś instalował JoomlaPack (do czego on służy)

A jak już to wszystko zrobisz, to wróć przeprosić za upierdliwość. Bo za ignorancję na pewno przepraszać Cię tutaj nie będą!

szoszon1
13-11-2009, 15:38
Dzięki za odpowiedź @zwiastun :)

zwiastun
13-11-2009, 16:31
uśmieszek, uśmieszkiem, a przepraszam nie padło!

szoszon1
13-11-2009, 16:44
@zwiastun nie chę się wypowiadać już na ten temat , nie przeproszę bo uważam że nie ma za co , czytam wszystkie posty na forum od jakiegoś miesiąca i moja wypowiedź była tego wynikiem.

zwiastun
13-11-2009, 20:42
Ja od pięciu lat - "i moja wypowiedź była tego wynikiem".
Co rusz pojawia się jakiś szoszon, któremu się wydaje, że ma szczególne prawa i jest pod szczególną ochroną. Nie zrobi, co do niego należy, nie poszuka, nie sprawdzi, nawet, kiedy mu się już powie, żeby przeczytał, to nadal zachowuje się jak rząd przed wypowiedzią Korwina Mikke. Ale od pretensji do innych się nie powstrzyma! Bo zawsze winni inni!
Na szczęście, Twoje przepraszam nikomu do niczego potrzebne nie jest, nikomu niczego nie zmieni i nie poprawi. Z mojej strony - możesz mieć pewność- więcej żadnej pomocy już nie uświadczysz. Wyłączam sobie nieprzyjemność czytania o Twoich problemach!

TomHal
23-11-2009, 17:13
Witam wszystkich,

Miałem ostatnio wersję 1.5.10. - stronka chodziła tak jak chodziła, trochę błędów ale co tam dało się żyć. Zdecydowałem się na wersję 1.5.15 i niby wszystko OK, ba nawet lepiej ale nie tak do końca. Wiedząc o tym, że trzeba zaktualizować wersję językową chciałem wejść na stronę admina a tu ... niespodzianka. Błąd 403 - i ni hu,hu. Nie mam dostępu do stronki. Szukałem porad ale niestety nic na ten temat nie mogę znaleść. Proszę o pomoc.

jakub303
09-12-2009, 22:03
ja zrobilem to za pomoca Update Manager! Doslownie 10 sek i po sprawie, ten dodatek wszystko za Ciebie robi. Doskonaly, polecam!

http://extensions.joomla.org/extensions/core-enhancements/installers/9332