PDA

Zobacz pełną wersję : Jak utworzyć popup



Spokey
13-11-2009, 12:26
Pytanie skierowane do osób mających wiedzę na temat pisania komponentów do Joomla! 1.5. Piszę komponent służący do prowadzenia relacji online z meczów piłkarskich(taki domowy projekt). Wszystko idzie bardzo dobrze, framework Joomla! znam dobrze. Jednak aby skrócić sobie pracę postanowiłem dodać do projektu okno wyboru loga dla drużyny, abym nie trzeba było ścieżki do zdjęcia podawać ręcznie. Postanowiłem dodać do projektu okno popup(to samo, które służy do wstawiania obrazków w edytor tekstu(taki manager plików popup)). W dokumentacji technicznej Joomla! niestety nie ma o tym wzmianki. Analizując kod udało mi się wstawić popup'a jednak nie mogę zrobnić tego aby po wyborze pliku i kliknięciu "Wstaw" w wybranym przeze mnie polu input pojakiła się ścieżka do tego pliku. Wiem ,że trochę zamieszałem, za co bardzo przepraszam... Całą ta funkcja nie jest wymagana, ale znacznie ułatwiłaby mi pracę....

PS. Dodam jeszcze, że gdy analizowałem kod komponentu com_content aby zobaczyć jak jest ten system popup zbudowany, nie znalazłem żadnych wzmianek w kodzie na ten temat - w widokach, szablonach, i kontrolerze nie ma żadnego wywołania tego okna. Ale to pewnie dlatego, że komponent ten jest ściśle zintegrowany z systemem...