PDA

Zobacz pełną wersję : Max rozmiar uploadowanego zdjęcia w Joomgallery



brucem
13-11-2009, 13:36
Opis problemu:
Witam,
Czy joomgallery ma z góry narzucony max rozmiar zdjęcia uploadowanego (mogę załadować pliki nie większe niż 600K).
Przy większych plikach błąd: Memory limit exceeded. No further processing of the picture. Memory requirement:66 MByte (69296520) Serverlimit: 64MByte (67108864) - przekroczenie 30 sek na obsługę wątku.
Jeżeli wysyłam na serwer ten sam plik ftp'em to trwa to tak samo 45 sec.
Czy to jest kwestia za wolnego mojego łącza czy raczej wina leży po stronie firmy hostingowej (nazwa.pl).

Z góry dzięki za odpowiedź
Mariusz


Podjęte działania w celu eliminacji problemu:
Upload zdjęć do 600K działa ok

Wiadomość diagnostyczna
Joomla! Wersja: Joomla! 1.5.14 Stable [ Wojmamni Ama Naiki ] 30-July-2009 23:00 GMT
configuration.php: Niezapisywalny (Tryb: 444 ) | RG_EMULATION: Niedostępne
Architektura/Platforma: Linux 2.6.18.8 ( i686) | Strona Serwer: Apache/2 ( www.ecosilesia.com ) | PHP Wersja: 5.2.11
PHP Wymagania: register_globals: Wyłączone | magic_quotes_gpc: Włączone | safe_mode: Wyłączone | MySQL Obsługa: Tak | XML Obsługa: Tak | zlib Obsługa: Tak
mbstring Obsługa (1.5): Tak | iconv Obsługa (1.5): Tak | save.session_path: Zapisywalny | Max.Execution Time: 30 sekund | File Uploads: Włączone
MySQL Wersja: 5.0.85-log ( sql.ecosilesia.nazwa.pl via TCP/IP )

zwiastun
13-11-2009, 13:41
Nie ma. Kwestia ustawień serwera.
php_value upload_max_filesize ??M
php_value post_max_size ??M
php_value memory_limit ??M

W skrócie: każda kolejna wartość większa (np. dwukrotnie)

nikszal
13-11-2009, 14:17
Witam,
Czy joomgallery ma z góry narzucony max rozmiar zdjęcia uploadowanego (mogę załadować pliki nie większe niż 600K).

Sądzisz, że ktoś będzie cierpliwie czekał, aż duże pliki graficzne łaskawie pojawią się na ekranie monitora?

600 kB to i tak za dużo jak na fotki.

brucem
13-11-2009, 18:28
Nie ma. Kwestia ustawień serwera.
php_value upload_max_filesize ??M
php_value post_max_size ??M
php_value memory_limit ??M

W skrócie: każda kolejna wartość większa (np. dwukrotnie)

wszystko ustawione na 64M więc chyba nie ma sensu tego zwiękaszać.
Ponadto jeśl się nie myle to nie moge sam zmienić tych ustawień na serwerze firmy hostingowej.
Pozdr. Mariusz

zwiastun
13-11-2009, 20:54
Rozmawiaj z administratorem, żeby zdiagnozować. Bo pomi9jjąc słuszną uwagę @nikszala o wielkości pliku, to wczytanie nie tylko takiego, ale i znacznie większego pliku nie powinno być problemem.
Sprawdź tez ustawienia w JoomGallery, bo może tam wprowadziłeś ograniczenie:
http://wiki.joomla.pl/Joomgallery/Konfiguracja_praw_dost%C4%99pu

brucem
14-11-2009, 00:46
Rozmawiaj z administratorem, żeby zdiagnozować. Bo pomi9jjąc słuszną uwagę @nikszala o wielkości pliku, to wczytanie nie tylko takiego, ale i znacznie większego pliku nie powinno być problemem.
Sprawdź tez ustawienia w JoomGallery, bo może tam wprowadziłeś ograniczenie:
http://wiki.joomla.pl/Joomgallery/Konfiguracja_praw_dost%C4%99pu
Ustawienia pozostawiłem niezmienione po instalacji więc to chyba raczej kwestia szybkości mojego łącza. Jeśli wątek ma max 30 sek (max_execution_time = 30) to przesyłanie pliku przez 45 sek (1.2M) musi się kończyć błędem...Chociaż z drugiej strony ładowanie pliku 2M przez Phoca gallery trwa 1,5min z sukcesem więc wydaje mi się, że sprawa raczej leży po stronie Joomgallery.
Mariusz