PDA

Zobacz pełną wersję : HTML Source Editor jest pusty przy zapisanej stronie



Mihauek
22-07-2006, 19:57
Nawet nie wiem czym to jest spowodowane, bo przedtem normalnie w nim edytowałem (po naciśnięciu ikonki html w edytorze wysiwyg). Wyczyścilem cookies, temporary itp i niestety dalej mam pustą stronę w edytorze html:( Ktoś wie o co chodzi ??:confused:

zwiastun
22-07-2006, 20:29
My nie wiemy, co to znaczy, że masz pustą stronę w edytorze HTML.
Mozesz np. nie mieć edytora WYSIWYG przy edycji artykułów, bo jest nieustawiony albo nieustawiony dla Ciebie. Ale o co Ci chodzi, nie sposób zrozumieć.

Mihauek
22-07-2006, 20:48
Może faktycznie nie jasno się wyraziłem. W takim razie jeszcze raz od początku:

Piszę w materiałach statycznych z ustawionym w konfiguracji witryny edytorze WYSIWYG TinyMCE. W menu tego edytora znajduje się taki przycisk "html", który umożliwia edycję (nazwijmy to) tekstu z poziomu czystego kodu, czyli w HTML Source Editor. Problem jest w tym, że gdy zapełniona strona (tekst) jest widoczna w edycji WYSIWYG, po uruchomieniu rzeczonego edytora html, nic w nim się nie pokazuje, tj wychodzi pop-up z edytorem, który nie zawiera żadnego kodu. Można się dostać do działającego poprawnie edytora html poprzez konfigurację witryny, ale wygodniejsze jest korzystanie z obu edytorów jednoczesnie.

Nie wiem czy to pomoże, ale link pop-up to javascript:tinyMCE.execInstanceCommand('mce_editor _0','mceCodeEditor',false);

Czysciłem cookies, temporary i nic to nie pomogło


Chyba udało mi się jasno wyrazić:)

A tak to wygląda

magic
23-07-2006, 13:04
Jeśli przedtem normalnie go używałeś, a teraz przestał działać - to przypomnij sobie co robiłeś na stronie / serwerze w tym czasie.
W paczce instalacyjnej masz folder mambots, a w nim: editors. Spróbuj nadpisać na swoim serwerze pliki z tego folderu - w ten sposób wyeliminujesz ewentualność uszkodzenia jednego z plików.

Mihauek
23-07-2006, 15:20
Już doszedłem w czym problem. Firewall mi blokował heh... Po prostu przedtem na innym komputerze pracowałem, na którym nie było NIS'a. :o

Dziękuję za zainteresowanie tym jakże lamerskim problemem :D

hal9000
24-07-2006, 15:45
ROZWIĄZANIE:

Nie przypuszczam, żeby to był powód firewalla. Mi również pojawia się ten problem.

Zauważyłem następujące okoliczności jego powstawania:

-powstaje losowo (w zależności skąd i jak wchodzę do panelu i na stronę)
-gdy jestem zalogowany w panelu admina poprzez http://www.mojadomena.pl/itd.itd.itd wyskakujące okno HTML i inne np. picture:
NIE DZIAŁA!

-gdy jestem zalogowany w panelu admina poprzez http://mojadomena.pl/itd.itd.itd
okno HTML i inne wyskakujące okna standardowego edytora:
DZIAŁAJĄ!

Ten sam problem dotyczy logowania się użytkowników.
Objawy:
-po zalogowaniu się nie znika okienko logowania i nie ma możliwości edycji artykułów. Wystarczy wtedy kliknąć "strona główna" (dodać bądź skasować) owe www przed domeną.


Jeśli developerzy są zainteresowani to szerzej opiszę ten problem, przypuszczam, że dotyczy on wszystkich użytkowników podobnej do mojej konfiguracji Joomli i przeglądarki.
Pozdrawiam

magic
24-07-2006, 17:22
Nie Opisuj, tylko Poczytaj (np. na tym forum). ;)
Problem 1000 razy zgłaszany i opisany ...

Generalnie:
1. Jeśli nie chcesz mieć problemów z edytorem WYSIWYG, czy innymi ... - wchodź na stronę po adresie URL strony zapisanym w pliku configuration.php (zapisanym w trakcie instalacji).
2. Jesli nie chcesz mieć kłopotów nie tylko z edytorami, ale z innymi elementami Joomla! - zadbaj o to, żeby w pliku j.w. , w zmiennej j.w. znajdował się aktualny adres URL twojej strony (bo np. mógł się zmienić ...)

P.S. Niektóre edytory (czy inne dodatki) zapisują sobie w swoim miejscu adres URL witryny - wtedy (jeśli się coś zmieni) tam też trzeba dokonać zmiany ...

Mihauek
24-07-2006, 20:53
@hal9000, z przykrością stwierdzam, że masz rację. Znowu mi się ten problem pojawił niezależnie od firewalla :(


@magic, postepuję jak piszesz i nic się nie zmienia. Próbowałem też z poziomu samej strony, ale to samo. Nic nie pomaga.

Mam FF 1.5.0.4

hal9000
24-07-2006, 22:16
A w innych wyskakujących oknach edytora pojawia Ci się zawartość. Np. w Insert/Edit image, Insert/Edit Link ?

magic
25-07-2006, 13:29
Z edytorami jest tak, że znakomita większość oprogramowania jest w plikach JavaScript na twoim własnym komputerze.
Trzeba wyczyścić cache przegladarki. Najlepiej cały, a przynajmniej po otwarciu artykułu do edycji odświerzyć przy pomocy [Ctrl]+[F5].
Jeśli używasz cache na serwerze - też warto go wyczyścić.
Ja na ten przykład miałem też kiedyś problem z moim dostawcą łącza internetowego - aby zrobić dobrze swoim klientom (mnie też) uruchomił proxy z cache - nim się zorientowałem o co chodzi po paru godzinach miałem połowę włosów powyrywanych :D
Tak czy inaczej - najprościej sprawdzić z komputera kolegi ...

Mihauek
25-07-2006, 20:30
@hal9000, nie u mnie tylko html i zapisywanie tudzież zastosowanie artykułu <lol> Na zwykłym kodzie łazi bez problemu.

@magic, no niestety to nie pomaga. Najgorsze jest to, że na innym kompueterze jest to samo, choć nie cały czas:confused:

Ostatnio wciąż jestem raczony tym pieknym komunikatem. Wcisnę kontynuuj i robi się pętla

fanti
25-07-2006, 20:37
Skrypty zawieszają się też przy słábej łącznosci ten komunikat
miałem nawet podczas zapisywania artykułu po edycji

mileczek
22-01-2008, 09:49
Witam.

Jeśli problem jest już rozwiązany proszę o wskazanie url. Ja niestety nie znalazłem.

Sprawa już wcześniej opisywana, dorzucę kilka szczegółów.

1. Tworzę nowy artykuł - edytor działa bez zarzutu, pasek narzędzi działa
2. Robię reedycję - pasek narzędzi nie wczytuje się.

Środowisko i inne parametry:
1. Przeglądarki IE 7.0, FireFox 2.0 - efekt identyczny
2. Instalacja standardowa, domyślny edytor WYSIWYG TinyMCE
3. Ustawienia indywidualne dla poszczególnych użytkowników nic nie zmieniają
4. Nie używam cache na serwerze (katalog zawiera tylko index...).
5. Cache, historia itd. w przeglądarkach czyszczony
6. Stronę otwieram z URL określonym w configuration.php, zresztą robiłem to i z www i bez www.
7. Adres strony nie był zmieniany od instalacji.
8. Pliki wymagalne do zapisu mają takie uprawnienia.
9. Wykonywałem instalację innych edytorów. Efekt ten sam.

Joomla 1.0.11 +Admin.pl

Sprawdzałem na kilku komputerach, różne wersje przeglądarek, OS, różne łącza.
"Nagrzebałeś" - nie wchodzi w rachubę. Przez ten problem wykonałem reinstalcję całego serwera, konfiguracja standardowa od zera. Problem pojawił się ponownie.

Pyt.
1. Czy przyczyną może być jakiś dla mnie niewidoczny proxy? Jeśli tak, jak to sprawdzić i jak w takiej sytuacji rozwiązać problem
2. Czy istnieje sposób na "wymuszenie" wczytywania się toolbara?

Z góry dziękuję za wszelkie wskazówki.