PDA

Zobacz pełną wersję : Problemy z logowaniem - nie masz uprawnień ...



rzodkiewka
13-11-2009, 18:26
witam pomimo, że jestem jedynym Super Administratorem, co jakiś czas mam problemy z logowaniem na froncie - nie masz uprawnień ... ..., nie wiem czemu, pomaga czasem jakaś dziwna sytuacja - użytkowanie a adminie, albo zamiana plików joomli z paczki joomla.pl. Nie zauwarzyłem jakich plików i jaka czynność w adminie powoduje prawidłowe funkcjonowanie modułu login. Ma ktoś jakiś pomysł co robić?

Joomla 1.0.15 JIE PL

Extrano
13-11-2009, 21:06
witam pomimo, że jestem jedynym Super Administratorem, co jakiś czas mam problemy z logowaniem na froncie - nie masz uprawnień ... ..., nie wiem czemu, pomaga czasem jakaś dziwna sytuacja - użytkowanie a adminie, albo zamiana plików joomli z paczki joomla.pl. Nie zauwarzyłem jakich plików i jaka czynność w adminie powoduje prawidłowe funkcjonowanie modułu login. Ma ktoś jakiś pomysł co robić?

Joomla 1.0.15 JIE PL
Mam dokładnie ten sam problem, co jakiś czas (ostatnio po trzech tygodniach nie logowania) pojawia się po logowaniu komunikat: "Podana przez Ciebie nazwa (login) lub hasło zawiera błąd. Proszę, spróbuj ponownie." Sprawdzam w jos_users - używam istniejącego loginu i prawidłowego hasła. Zmiany tam nie pomagają, wciąż nie mogę się zalogowac. Utworzenie dodatkowego usera o statusie Super Administratora także nie pomogło. Proszę o pomoc, poprzednio zdecydowałam się na wgrywanie Joomli od nowa - straty były spore, wolałabym nie przechodzic przez to ponownie.
Co ciekawe w rekordzie usera Administrator wskazano, ze ostatnie logowanie było 6.11, kiedy na 200% nie logowałam się do panelu (wogóle się nie logowałam od 22.10 do 10.11).
Joomla 1.5.14, hosting Awardspace

rzodkiewka
13-11-2009, 21:26
no nie dokładnie to samo - u Ciebie błąd u Mnie - n"Nie masz uprawnień, aby zobaczyć tą część witryny" czy jakoś tak ... ten problem miałem przez kilka miesięcy po iluś latach użytkowania Joomla na wersji 1.0.13, przeszedłem na 1.0.15 i po jakimś czasie znów to samo ... póki co jest nie możliwe przejście na joomla 1.5, i bradzo bym chciał się logować na froncie ..., ale chciałbym w jakiś konkretny sposób to naprawić, albo przynajmniej znać przyczynę ...

Extrano - a nie podejrzewasz jakiegoś "włamania" ?

Jola
13-11-2009, 21:40
Witam,
@zajawkarz - myślę, że po tej "burzy" informacji związanych z pojawieniem się Twojego problemu - znajdzie się jasnowidz znający odpowiedź.
@Extrano - problem i rozwiązanie podane wielokrotnie, sprawdź jeszcze kiedy ostatnio były modyfikowane pliki Joomla. Bo o wizycie w bazie danych już wiemy.

rzodkiewka
13-11-2009, 22:13
@jolaass - ja sam nie wiem skąd się bierze ten problem, jeszcze wczoraj czy przedwczoraj było okej, i raczej nic nie zmieniałem, instalowałem jakieś moduły, ale i tak je później odinstalowałem - u Mnie ten błąd występuję tak dziwnie jak i nie przywidywalnie jak czasem potrafią edytory pod joomla działać: raz np. jakiś tekst w dodatku [ {dodatek}tekst{/dodatek} wyświetla się dobrze, a raz potrafi bez dodatku - tzn. dodatek bez tekstu, a tekst pod spodem - oczywiście za każdym razem po edycji tekstu i zapisaniu potrafi różnie to wyświetlić ..., - to są dwa jedyne błędy drażniące mnie prawie od zawsze - edytory i ich głupie zachowania, i ten błąd - "nie masz prawa" ... -od jakiegoś roku... Jedynie co pamiętam, że kiedyś chyba po edycji jakiegoś news-a coś się odblokowało i mogłem się zalogowac od frontu ..., ale używałem od kad znam ten błąd różne edytory, a zmiany na inne nie dają pozytywnych reakcji ..., ale to i tak głupie skojarzenie, co nie zmienia faktu, że tak to zauwarzyłem ... ;]

Pisząc miałem nadzieję, że ktoś kto zna dobrze programowanie, rdzeń joomli będzie wstanie coś pomóc podpowiedzieć ... ja jedynie tyle mogę, że zamienię pliki z paczki z joomla.pl, zainstaluję joomlę i wgram bazę ... i to powinno rozwiązać mój problem, tylko na jak znówu długo ... ech

Jola
13-11-2009, 22:28
Nadal nie napisałeś jakiego komponentu dotyczą te komunikaty.
Domyślam się, że chodzi o com_content. Mam rację?

rzodkiewka
13-11-2009, 22:41
taki komunikat dostaję używając oryginalny moduł login na froncie, admin działa ...

Jola
13-11-2009, 23:00
Zmień na chwilę wpis w
components/com_login/login.php linia 24 zamiast
echo _NOT_AUTH;
wpisz np.
echo "Mój komunikat";
Zobacz czy treść komunikatu Ci się zmieni - jeśli tak to wiadomo gdzie szukać przyczyny.

Extrano
13-11-2009, 23:32
Pomógł sposób drugi z http://forum.joomla.pl/showthread.php?p=88913
Rzeczywiście podstawy i chwila na forum więc wybaczcie. Posta napisałam od razu po wejściu bo akurat rzucił mi się w oczy post kolegi, a weszłam ze szczerym zamiarem przeszukania najpierw forum:rolleyes:. Zanim odpowiedzieliście już miałam rozwiązanie.
Macie jednak jakiś pomysł dlaczego tak się dzieje, że po kilku tygodniach nielogowania się nagle hasło traci ważnośc? Pytam tylko z ciekawości. Zdarzyło mi sie to już drugi raz, więc to nie przypadek. Włamanie raczej też nie - strona hobbystyczna, oprócz zmiany hasła nic się nie dzieje. Pozdr.

rzodkiewka
14-11-2009, 19:40
@jolaas a dla Mnie nie wiadomo, zastapiłem pliki joomla jak zwykle i jest okej.

Jola
14-11-2009, 19:55
No cóż - widocznie nie chciałeś znać przyczyny.

rzodkiewka
19-11-2009, 03:03
powróciło ..., więc zmieniłem jak pisałeś i pomogło, ale dlaczego? nie kumam tego ...

Jola
19-11-2009, 03:10
O czym mówisz -"więc zmieniłem jak pisałeś i pomogło" - co zrobiłeś bo też nie kumam.
Nawiasem mówiąc ja i @Extrano to ta lepsza płeć. :)

rzodkiewka
20-11-2009, 21:45
haha zmieniłem na "mój komunikat" i znów pomgłem się zalogować ...

Jola
20-11-2009, 22:19
Może to wygląda na jakiś czarodziejski kod, ale zapewniam Cię, że nie jest.
W Joomla jest wiele sytuacji (wg kodu php), które skutkują wyświetlaniem się dokładnie tego samego komunikatu.
Dlatego - ja szukając źródła problemów zmieniam treść w podejrzanych miejscach żeby mieć pewność, że dokładnie one są ty powodem.
To, że możesz się zalogować nie świadczy o tym, że w tym miejscu był problem - nie wyświetlił się "mój komunikat". Chociaż przekornie może okazać się, że zapisanie tego pliku w jakiś sposób rozwiązało problem. Jeśli tak, możesz mnie nazywać Czarownicą! ;)

rzodkiewka
27-11-2009, 10:23
Mógłby mi ktoś napisać co powinienem dokładnie zrobić, znów ten sam problem, a zapis pliku nie pomógł. To co pisze @jolaass to dla Mnie za trudne...

treść pliku login.php zmieniłem na oryginał jak był czyli:


if ( $mosConfig_frontend_login != NULL && ($mosConfig_frontend_login === 0 || $mosConfig_frontend_login === '0')) {
header( "HTTP/1.0 403 Forbidden" );
echo _NOT_AUTH;
return;

Jola
27-11-2009, 19:57
Dobrze - napiszę najprościej jak potrafię:
zmiana w kodzie wpisu
echo _NOT_AUTH;
na
echo "Mój komunikat";
służy do tego żeby sprawdzić czy ten fragment skryptu jest powodem Twojego problemu.
Jeśli przy próbie logowania wyświetli się "Mój komunikat" to jest informacja dla mnie, że w tym pliku należy szukać przyczyny problemu.
Jeśli pojawi się komunikat "Nie masz uprawnień, aby zobaczyć tą część witryny" to znaczy, że problem jest w innym pliku i należy szukać dalej.

rzodkiewka
27-11-2009, 21:27
kurcze, to przechlapane, bo jeżeli pomaga np. zamiana na pliki z paczki instalacyjnej, a później i tak się coś chrzani to... ech [po kilku minutach ->]- acha i zamiana nic nie dała, z kolei uruchomiłem tryp diagnostyczny, a w nim piszę, że MYSQL 4.0, gdzie używam wersję 5 - nawet joomla: informacje o systemie z admina tak informuje, pisze też, że jestem zalogowany ... nic nie rozumię - oczywiście obydwa info z loga z frontu.

Jola
27-11-2009, 21:43
Może jestem pesymistką, ale nie widzę szans dla rozwiązania Twojego problemu. Nasza konwersacja do niczego nie prowadzi.
Ja się pytam co jadłeś na śniadanie, a Ty odpowiadasz: ja też piorę w pralce automatycznej! :)

rzodkiewka
27-11-2009, 22:37
Nasza konwersacja do niczego nie prowadzi.
Ja się pytam co jadłeś na śniadanie, a Ty odpowiadasz: ja też piorę w pralce automatycznej! :)

Nie rozumię, ale te zdanie jest super :D

rzodkiewka
29-11-2009, 01:58
Kurcze, a gdzie jest Zwiastun! Chłopie pomóż, bo to katastrofa, ostatnio mocno pracowałem na swoją stronką, i nie chciałbym, aby Internauci mieli problem z logowaniem, a wsumie z jego brakiem.

Przypomnę, tryp diagnostyczny pisze o zalogowaniu mnie, ale ja dostaję komunikat:

< zajawkarz.info >
Nie masz uprawnień, aby zobaczyć ...

rzodkiewka
18-12-2009, 23:01
Przepraszam, ale czasem się tak przyglądam i cicho oceniam działalność speców z teamu joomla.pl i często pomimo świadomości, że kiedyś bez Was nie było by tak dobrze, dla nie jednych katastrofalnie ... to mimo to zaczynam się już denerwować ..., bo kiedyś w szczególności Zwiastun świetnie dbał o forum i stronę joomla.pl, teraz widzę, że już jest całkiem inaczej, pobieralnie dawno można było zmienić na komponent jdownloads, zresztą pobieralnie są dwie trzeba tylko odpowiednie słowa kluczowe wpisać www.google.pl – a mimo to link na głównej jest do tej gorszej alternatywy. Wiele razy brakowało więcej informacji czyt. newsów na ważne tematy dot. Joomla i ciekawych komponentów ... stanęło coś, chyba tak samo jak pomoc Polskich Moderatorów na forum joomla.org ... często czytam jak Zwiastun mydli komuś oczy odsyłajac do pomocy, która zresztą moim zdaniem jest niekiedy mało czytelna i jak dla mnie językiem zbyt pisanym dla programisty, sam nie raz pamiętam jak trzeba było naciskać o pomoc [którą na ogół się dostawało], mam szacunek do tego Pana, ale ja już tego nie rozumiem ... szkoda, bo powiem szczerze, wybrałem taki system tworzenia stron internetowych a nie inny z powodu rosnących wymagań od Teamu joomla.pl [wiele planowali, bardzo się starali] - teraz, kiedy nie trzeba tyle poświęcać czasu na tłumaczenie Joomla, to ja tym bardziej nie rozumiem ... owszem pewnie się znajdą osoby, co uważają, że no to chłopie czemu coś nie pomożesz, a ja odpowiem może i ja bym mógł - nawet kiedyś się zaoferowałem, plany mam i miałem ale co z tego kiedy ja mam problemy z Joomla czy z dodatkami, które muszę wyeliminować, ale nie mam póki co na tyle wiedzy, aby wszystko samemu poprawić... a nie wszyscy wiedzą jak ja z użytkowania, że gałąź Joomla 1.0.x ma błędy i nie jest tak dobrze rozwinięta jak Joomla 1.5.x w górę – ja jeszcze tworzę w starej wersji, mimo że wiele problemów by znikło z nowszą wersją, ale cóż przywiązanie i chęć ukończenia pozostaje ... teraz troszkę żałuję, bo posiadałem sprawdzone techniki tworzenia jeszcze pod Mambo, ale pogłoski, że ma być płatne itp. „zakochany też w społeczności programistów i tłumaczy Joomla, postanowiłem rzucić Mambo” - nie narzekam broń Boże, ale chciałem się podzielić tymi przemyśleniami, powodów wiele i sam nie rozumiem: dlaczego ja przez te parę lat nie potrafię wykuć na pamięć języków Webmasterskich, no a na pewno chodzi mi zdolności bardziej zaawansowane..., ale ja zawsze czułem nie chęć do języków programowania … taki się urodziłem i na to nic nie poradzę ... a Nasi fachowcy naprawdę się znają..., tylko co się stało …

zwiastun
19-12-2009, 00:39
@zajawkarz: za chwilę się pewno popłaczesz!
Czy Ty w ogóle rozumiesz, co piszesz?
Obserwujesz? A umiesz obserwować?

Zwiastun świetnie dbał o forum i stronę joomla.pl, teraz widzę, że już jest całkiem inaczej...
Tylko w tym roku na wiki opublikowaliśmy około 500 opracowań lub tłumaczeń. To jest średnio około półtora artykułu dziennie. Pokaż mi jakikolwiek inny program komputerowy do robienia czegokolwiek, do którego w ciągu jednego roku udostępniono na jednej witrynie bezpłatnie tyle materiałów. Pokaż mi jakikolwiek inny program komputerowy, do którego jest w Polsce na jednej witrynie tyle materiałów, co do Joomla! na joomla.pl!
O innych wykonanych pracach wspominać nie będę.


czytam jak Zwiastun mydli komuś oczy odsyłajac do pomocy...
A co ma robić? Po raz kolejny opisywać to, co już opisał?
I drugie, choć głupio mi to pisać: czy wysłałeś Zwiastunowi choć złotówkę darowizny za te dziesiątki, ba setki, tłumaczeń, za kompletne opracowania wszystkich aspektów posługiwania się Joomla! na poziomie administracyjnym?

Polski "team" to również Ty i dziś już setki ludzi, którzy wzięli z Joomla! i z Polskiego Centrum Joomla! wszystko, co wziąć można było, a można było i wciąż można niemało.
I niestety, garstka takich, którzy dają z siebie, co mogą i potrafią. Aby doczekać tej "pociechy", że przyłoży im nawet @zajawkarz!

Resztę sobie daruję... Szkoda słów!

PS. Żeby nie czepiać się innych: korzystasz z tego systemu od kilku lat, kojarzę Cię jeszcze z forum TINPS. Ile ze swoich doświadczeń opisałeś i udostępniłeś innym użytkownikom przez te lata? Dałeś z siebie cokolwiek, oprócz tego, że korzystasz?

rzodkiewka
19-12-2009, 00:59
haha, ale się zdenerwował a nie potrzebnie - aż nie moge uwierzyć, że post nie poszedł w niepamięć! Nie drogi Zwiastunie po pierwsze
- nie rozpłaczę się. Mam 26 lat prawie na karku
- owszem jeszcze nie wpłaciłem ani złotówki, bo jestem bezrobotny pomimo zawodu ... a i szkoda gadać ...
- nie przyłożyłem nikomu, bo nie jestem bandytą

a teraz treściwiej, Ja jestem inteligentny inaczej by nie było rozmowy ..., wiem po co się odsyła i rozumię, ale wyobraź Sobie, że są osoby co nie mają zmysłu jak ja tak Ty czy inny programista, a prawda jest taka, że kiedyś pomagałeś ludziom jak mieli problemy i nie te błache, które da się rozwiązać poradnikiem, teraz odsyłki, ktoś aż zakrzyknie na pomoc to wtedy przyglądasz się tematowi i pomożesz ... i jeszcze raz powtórze są ludzie co takiego zmysłu nie mają, ja też nie mam, dlatego pomoc omijam najczęściej wielkim łukiem i samemu nawet latami wolę się duczać - aniżeli czytać pomoc.joomla.pl ... co i tak zawsze staram się czynić jak już wypadnie problem, drugi fakt, to, że nie jest łatwą ją znaleść nawet jeżeli istnieje ... nie raz pisałem szukałem, nie było pomocy, a Ty mi podawałeś linka - na to nic nie poradzisz

Widzisz może tego tematu by nie było, bo każdy ma prawo się zwiesić i mieć godny dla Człowieka czas aby się odwiesić - moim zdaniem dla aktywnych umysłowo to standard, ale wybacz mój problem z logowaniem trwa łącznie chyba z ponad pół roku ... tu na forum opisany chyba z miesiąc temu ... i co ja mam zrobić witrynę wysadzić i powiedzieć sobie czas ją zrobić w notatniku ... brrr

nie oskarżam, mówię co chodzi Mi po głowie ..., kiedyś zapewne może Ci przyszło budowanie społeczności Joomla, ja dziś będę napewno z mniejszym optymistycznym dystansem na to patrzeć

rzodkiewka
27-01-2010, 09:03
Znalazłem skuteczne rozwiązanie, pomogło zalogowanie się poprzez forum Kunena, po zalogowaniu można logować się bez problemu poprzez moduł Joomla ;]