PDA

Zobacz pełną wersję : !joomlacomment - securityImage



komons
13-11-2009, 18:43
1.Szukałem już w wielu źródłach ale nie mogę znaleźć odpowiedzi dlaczego nie pojawia się security image w dodatku oferującym możność komentowania artykułów. Za każdym razem wygląda to tak:
http://komons.republika.pl/errorJoomla.png
Innymi słowy obrazek antyspamowy nie wyświetla się.

2.Czy da się wyłączyć jakoś pole do podania email i tytułu?

3.Czy można trochę odchudzić wygląd joomlacomment? Mam na myśli marginesy w polach - za szerokie jak na mój gust.

Pozdrawiam.

nikszal
13-11-2009, 20:15
Dawno nie instalowałem SI, więc nie pamiętam czy integruje się on z joomlacomment. Jednego jednak jestem pewien - joomlacomment ma swój system captcha.

komons
13-11-2009, 21:41
Zapewne ale dlaczego nie wyświetla obrazka?

nikszal
13-11-2009, 21:44
Joomlacomment niedawno instalowałem. Działa prawidłowo, więc coś musiałeś skopać. Nie było komunikatów o błędach podczas instalacji? Daj link do strony.

komons
15-11-2009, 09:48
Żadnych błędów nie było.

1.Preinstalacja joomla 1.5.13
2.Update do 1.5.15
3.Instalacja !joomlacomment.

Wszystko przebiegło bez jawnych i niejawnych błędów. Tylko ten jeden mankament z systemem komentowania. Dodam, że jest tak też z innymi.

Link do strony: www.komons.unl.pl

nikszal
15-11-2009, 11:22
Darmowy serwer - darmowe kłopoty. Gdzie go "wykopałeś"? Jeśli już, to szuka się tanich, ale profesjonalnych serwerów.
Sprawdź prawa do katalogów. Mają być zapisywalne.
Odinstaluj i ponownie zainstaluj komponent. Jeśli sytuacja się powtórzy, a masz prawidłowo ustawione chmody, to pytaj administratora (darmowego) serwera, dlaczego jest tak, jak być nie powinno.Edit: nie spodziewaj się odpowiedzi od administratora serwera.

nikszal
15-11-2009, 11:54
Zadałem sobie trudu, bu przetestować ten serwer-wynalazek.

Jommla odpaliłem z installatrona i już niemiłe zaskoczenie. Wszystkie katalogi muszę mieć chmod ustawiony na 777, by były zapisywalne.

Rada: rwij z tego serwerka, bo za kilka dni będziesz płakał, że ktoś włamał się na stronę.

komons
15-11-2009, 12:40
Widzisz ale dla mnie się liczy każdy grosz aktualnie. Więc jak już to tylko darmowy. To może byś mi jakiś polecił?

Ustawiłem na 777 wszystkie katalogi ale nic to nie dało. Wszak wyświetlanie obrazka nie jest jakąś głębszą filozofią - oczytanie, tak więc skoro na starcie każdy katalog można czytać to i obrazek powinien być widoczny. To zapewne sprawa innej natury.

Zresztą nie rozumiem ludzi tworzących dodatki do komentowania. Nikt nie pomyślał aby zrobić najbardziej prosty system umożliwiający:
-Nick
-Emoty
-Treść
-Kod antyspamowy

I wszystko w chudziutkiej formie a jest tak, że wszystkie pola a raczej ich marginesy są rozbebeszone.

nikszal
15-11-2009, 12:54
Ustawiłem na 777 wszystkie katalogi ale nic to nie dało.
Widocznie nie wszystkie.


Zresztą nie rozumiem ludzi tworzących dodatki do komentowania. Nikt nie pomyślał aby zrobić najbardziej prosty system umożliwiający:
-Nick
-Emoty
-Treść
-Kod antyspamowy

I wszystko w chudziutkiej formie a jest tak, że wszystkie pola a raczej ich marginesy są rozbebeszone.To raczej kwestia konfiguracji komponentu, bo on wcale nie jest wypasiony.