PDA

Zobacz pełną wersję : Problem ze zmianą języka i z konfiguracją CHMOD'ów



Pand
14-11-2009, 20:01
Witam.

Mam Joomlę 1.5.15 (1.5.0.15?) na hostingu.cba.pl. Pierwszy problem był przy instalacji, Joomla nie miała uprawnień do zapisu configuration.php. Musiałem takowego utworzyć nadać mu CHMOD'y 777. Instalacja doszła do końca, nie dałem tylko ustawień ftp (chyba zły port jest domyślny, resztę tak jak w FileZilli i TC, ale nie znam portu). Po instalacji dodałem jeszcze łatkę PL na odpowiednią wersję. I tu jest 1. problem. Joomlę mam polsko-angielską. Wersja językowa administracji jest PL, ale wersji systemu nie mogę zmienić, gdyż...nie zapisuje się zmiana. Zaznaczam Polski, ale domyślny jest nadal angielski, i gdy zmieniam np kartę na "administracja" odznacza się. Nie ma żadnego "zatwierdź", ale tak ma być. Domyślam się, że strona po zaznaczeniu powinna się odświeżyć, ale tak się nie dzieje. Dlaczego?
Albo chociaż - gdzie zmienić domyślną wersję na PL? I czy to, że PA jest w kratkę polsko-angielski to niedokończone spolszczenie, niedokończona instalacja, czy właśnie to, że nie jest zaznaczona polska wersja całej Joomli?


Druga sprawa.




Could not make configuration.php writable
Could not make configuration.php unwritable Błąd
JFolder::create: Nie można utworzyć katalogu Wiadomość
The Global Configuration details have been updated.Gdy próbuję zapisać, coś takiego mi się pojawia. Coś z CHMOD'ami czyli. Wszystko zaznaczone w FileZilli na 777. Dałbym na 775, ale na razie są problemy z kontem FTP dla Joomli, nieważne. Tak czy siak - gdzie ustawić CHMOD'y dla katalogu głównego, żeby Joomla mogła tworzyć pliki Da się tak w ogóle? W FileZilli ustawiam zawsze zaznaczając na samej górze drzewka "/", ale domyślam się, że wtedy oznacza tylko dla plików i folderów wewnątrz.
Aha, i o co chodzi z tymi pierwszymi dwoma? Przecież jest 777...Pozdrawiam.

Bazyl
14-11-2009, 23:26
Cześć,


... na hostingu.cba.pl.

Darmowy hosting jest pewnie dobry, ale dla statycznych stron.
Tu nikt takiego nie poleca: darmowy hosting - darmowe kłopoty...

Przeczytałem tylko pierwsze zdanie, sorki.

Wszystko masz opisane na www.wiki.joomla.pl.

nikszal
14-11-2009, 23:38
Próżne gadanie (pisanie) o darmowym hostingu. Nowi i tak zakładają tam konta, nie zważając na opisane już na tym forum problemy. Upór jest ważniejszy od wygody.

Pand
15-11-2009, 17:34
Strona nie jest dla mnie. Ja mam ją tylko zleconą. Strona jest pod wolontariat szkolny, więc hosting z założenia powinien być możliwe darmowy, żeby więcej szło na "głodne dzieci z Somalii" :)

Mam rozumieć, że kolega nikszal przeczytał mój problem i uważa, że oba problemy to wina wyłącznie hostingu? OK, spytam na forum cba. Gdyby to ode mnie zależało to bym wziął coś droższego, choćby boo.pl za parę groszy, które sobie chwalił znajomy.

Pozdrawiam.

nikszal
15-11-2009, 17:46
Strona nie jest dla mnie. Ja mam ją tylko zleconą. Strona jest pod wolontariat szkolny, więc hosting z założenia powinien być możliwe darmowy, żeby więcej szło na "głodne dzieci z Somalii" :)
Nawet instytucja charytatywna posługuje się jakimś funduszem (na papier, ołówki, długopisy, telefony...) i... za daleko szukasz, bo głodne dzieci są też w Polsce.


Mam rozumieć, że kolega nikszal przeczytał mój problem i uważa, że oba problemy to wina wyłącznie hostingu? OK, spytam na forum cba. Gdyby to ode mnie zależało to bym wziął coś droższego, choćby boo.pl za parę groszy, które sobie chwalił znajomy.Nie do końca tak jest, bo nawet na darmowym serwerze można postawić przyzwoicie działającą stronę, o ile się wie, jak to zrobić.

Pand
23-11-2009, 13:01
Głodne dzieci z Somalii perfidnie wykorzystałem jako alegorię biedy i ogólnie potrzebujących pomocy, dla których Wolontariat woli przeznaczać pieniądze, zamiast marnować je na płatne hostingi - podczas, gdy są darmowe, na których da się postawić stronę :)

To może inaczej - co polecacie pod Joomlę, jaki hosting? Ew. jak rozwiązać mój problem? ;/

Pozdrawiam.

nikszal
23-11-2009, 13:13
Tak - da się, ale to nie oznacza, że nie będzie problemów. Walka webmastera z problemami, który nie wiele więcej wie ponad to, że strona ma działać jest walką z wiatrakami.

W sprawie hostingu wystarczy w wyszukiwarkę wpisać - tani hosting, a później, już po dokonaniu wyboru po raz kolejny użyć wyszukiwarki wpisując: hosting na xxxxxxxx opinie.