PDA

Zobacz pełną wersję : [15.15] Wydruk artykułów w archiwum oraz "Poleć znajomemu" - nie działa



romangee
15-11-2009, 13:33
Witam,

Mam wgraną wersję 15.15.

1. Niepoprawnie działa funkcja drukowania artykułów przeniesionych do archiwum. Po kliknięciu na ikonkę "Drukuj" przy artykule znajdującym się w archiwum zamiast podglądu artykułu wyświetla mi się filtr wyszukiwania artykułów w archiwum.

2. Funkcja "Poleć znajomemu" nie działa. Gdy próbuje wysłać link do artykułu znajomemu przez moduł "Poleć artykuł znajomemu" dostaje komunikat:
"Uwaga, nie udało się wysłać listu".

Jak naprawić błędy?

Pozdrawiam

nikszal
15-11-2009, 13:43
Pewnie dlatego, ze jesteś na yoyo.

romangee
16-11-2009, 07:59
Nie, stronę mam na innym serwerze, ale jak lokalnie wgram xampp'a to jest to samo...

mregis
11-12-2009, 09:41
Też mam z tym problem - strona na home.pl

Próbowałem ustawień z Funkcja pocztowa PHP/Sendmail/Serwer SMTP
z podaniem użytkownika i hasła, zmianą portu, z uwierzytelnianiem i bez i dalej nie działa.
Na dodatek i w formularzu i po kliknięciu ikonki drukuj - wszystko wyrównane do prawej - po arabsku ma ktoś jakiś pomysł na rozwiązanie?

moje
11-12-2009, 12:14
Czy na pewno wszystko jest dobrze ustawione?
http://www.wiki.joomla.pl/Screen.config.15#Serwer

mregis
11-12-2009, 12:59
no niestety tak - sprawdzałem też inne kombinacje i jest tak samo, teraz wyłączyłem, żeby ludzi nie denerwować

nikszal
11-12-2009, 13:17
Ten screen (http://www.wiki.joomla.pl/Screen.config.15#Serwer) jest deko zdeaktualizowany. U mnie śmiga.

http://testsite.nstrefa.pl/screen.jpg

mregis
11-12-2009, 15:29
1936

tak samo i nie działa

Brzytwa1
30-06-2010, 10:27
Udało się Wam to naprawić?

Ja mam podobny problem. Z tym że wysyłam poleć znajomemu raz i list wychodzi, a gdy ccę wysłac do innej osoby to Nie udało się wysłać listu.

mateo
09-10-2010, 21:39
U mnie jest jeszcze ciekawiej, bo potrafi wysłać wiadomość, a pokazuje się info, że się nie udało.
Mój serwer to debian 5.0 + apache2 + php5

P.S.
Witam, jako że to mój pierwszy post.

Jdwind
15-10-2010, 15:22
U mnie (z home.pl) też nie wysyła, albo pokazuje, że wysłał a nie dochodzi. Próbowałem już ustawień z smtp, sendmailem i funckją php i nic :/

mateo
15-10-2010, 15:33
U mnie (z home.pl) też nie wysyła, albo pokazuje, że wysłał a nie dochodzi. Próbowałem już ustawień z smtp, sendmailem i funckją php i nic :/
Ja już sobie poradziłem - była zła konfiguracja DNS'ów na moim serwerze. Na jaki email mają przychodzić te powiadomienia? Może zajrzyj do "Junk email". Jeżeli w kliencie pocztowym nic nie ma, to zaloguj się do skrzynki przez przeglądarkę i tam przejrzyj wiadomości śmieci. Ja myślałem, że mi nie dochodzą, a to gmail gromadził sobie wszystko w śmieciach.

Jdwind
15-10-2010, 15:36
Właśnie patrzę, ale na o2 niby doszło, na interię pokazało, że nie wysłał, a doszło... Trochę to tak dziwnie :)

mateo
15-10-2010, 15:39
Jeśli chodzi o wysyłanie za pomocą SMTP, to w ogóle z tym problemów nie miałem. Trzeba tylko poprawnie wpisać nazwę serwera SMTP, port, login, hasło i zaznaczyć czy i jak ma być szyfrowane. Tyle. Tutaj problemu nie miałem wcale - szło jak burza. Gorzej było przy opcjach PHP mail i Sendmail.

Jdwind
15-10-2010, 15:44
Tak, ale cały czas mówimy o funkcji "poleć znajomemu" i nie wiem, czy tutaj takie ustawienia mają znaczenie, skoro i tak się podaje swój e-mail. Bo do mnie nie dochodzą wiadomości ze strony tylko jakby właśnie z adresu podanego podczas wysyłania.

mateo
15-10-2010, 15:49
Silnik do wysyłania wiadomości definiowany jest tam, gdzie się konfiguruje Joomla!. To, że wpisujesz swój adres email, to jeszcze o niczym nie świadczy. Strona www, a właściwie serwer na którym stoi, musi wiedzieć jak ma to zrobić. Poprzez tamtą konfigurację wskazujesz drogę. Tak samo działa Twoje konto pocztowe w kliencie (np. Outlook Express). Żeby móc wysyłać, musisz skonfigurować serwer SMTP. Tutaj też - albo serwer SMTP, albo program Sendmail (o ile jest na serwerze) albo PHP mail.

Dodam jeszcze, że w to okienko "Twój adres e-mail" możesz wpisać cokolwiek, co formatem przypominać będzie maila, np. "nie.mam@maila.com".

Jdwind
15-10-2010, 18:50
Tak, wszystko się zgadza i gdzie jest konfiguracja maili wiem, nie o to mi chodzi. Chodzi o to, że ten %$#@!ny home raz wysyła maile z formularza "poleć znajomemu", raz i nie i nijak nie mogę dojść, o co mu chodzi :).

mateo
15-10-2010, 18:59
A w jaki sposób masz teraz skonfigurowane wysyłanie maili?

Jdwind
15-10-2010, 19:19
sendmail, adres z końcówką home.pl, bez smtp. Z smtp też przed chwilą nie wysyłał.

mateo
15-10-2010, 19:36
Teraz mi się przypomniało, że ktoś pisał o jakimś bug'u w tej opcji. Próbowałem znaleźć tę wiadomość, ale nie potrafię. Mi nie działało, bo miałem źle skonfigurowane DNS'y, ale teraz wszystko śmiga z PHP mailera aż miło.
A linki aktywacyjne dla nowych użytkowników podczas zakładania konta dochodzą bez problemu, czy też coś się miesza?

Jdwind
15-10-2010, 20:34
Dobra, bo już mnie to wQr... Co bym nie wpisał to nie wysyła, już próbowałem wszystkich możliwych opcji. Może ktoś to rozgryzie, bo mi starczy na dzisiaj...
EDIT:
właśnie próbowałem "Polecić znajomemu.." ze strony joomla.pl i też pokazało, że nie wysłało :) Czyżby jakiś faktycznie bug? ;>

mateo
16-10-2010, 13:24
Nie wiem, z mojej strony działa...

Jola
16-10-2010, 19:40
Witam,
kiedyś analizowałam całą procedurę wysyłania e-maila przez Poleć znajomemu (starsza wersja 1.5) i o ile pamiętam, jest programowa blokada wysyłania e-maili jeden za drugim (przerwa czasowa).
Było to jakiś czas temu a teraz nie mam czasu na powtórne analizowanie.
Jak się wyrobię - napisze coś więcej.
Pozdrawiam.

Jdwind
16-10-2010, 19:52
Może być coś takiego, bo dzisiaj mi doszło z 5 maili, które wysyłałem wczoraj (ale wczoraj pokazywało, że wiadomości nie zostały wysłane). Czytałem to, co Jolu pisałaś w TYM (http://forum.joomla.pl/showthread.php?44129-Formularz-kontaktowy-a-serwer-w-home.pl&highlight=sendmail+jolasss) temacie, ale i takie ustawienia nic nie dają (w sumie temat dotyczył samych maili a nie "poleć znajomemu").
Pozdrawiam