PDA

Zobacz pełną wersję : .htaccess i 2 domeny



tix
15-11-2009, 18:55
Czesc
Nie bardzo wiem jak sobie poradzić z 2 domenami na 1 serwerze, w tym jedna domena nalezy do joomli. Sprawa wyglada tak: domena1.pl (z phpbb3) powinna byc przekierowana na mojhosting.pl a domena2.pl (z joomla) na mojhosting.pl/joomla/

W htaccess w root mam:

RewriteEngine On
RewriteCond %{HTTP_HOST} !^www.domena1.pl [NC]
RewriteRule ^(.*)$ http://www.domena1.pl/$1 [R=301,L]
RewriteBase /

a w /joomla/ standardowy plik htaccess ktory jest dolaczany do joomli + SEF oraz m.in:

RewriteEngine On
RewriteBase /joomla

Czy ktos ma jakies pomysły?

pyziak
15-11-2009, 19:40
a nie masz jakieś panelu w swoim hostingu do zarządzania domenami ? nie ma potrzeby używać .htaccess ustawisz sobie żeby domena2.pl wskazywała na mojhosting.pl/joomla

tix
15-11-2009, 21:00
mam panel w ktorym wpisuje DNSy... nie chce by po przekierowaniu widnial adres hostingu, tylko domeny domena2.pl/artykul.html np a nie hosting.pl/joomla/artykul.html ...

Bazyl
15-11-2009, 21:53
Coś źle kombinujesz.
Poczytaj w pomocy hostingodawcy o podpinaniu domen.

Ustawiasz, że domena aaa.pl wskazuje na twojserwer/joomla/ i już śmiga... ;)

tix
15-11-2009, 22:37
W nazwa.pl nie ma mozliwosci parkowania domen (jedynie na wykupiony serwer w nazwa.pl), a gdy dam przekierowanie na www to po wejsciu na domene przekieruje ona mnie na strone hostingu i z paska adresu zniknie adres domeny a pojawi sie adres hostingu...

Co trzeba zmienic w htaccess zeby na 1 serwerze ustawic 2 domeny?

Bazyl
15-11-2009, 22:42
Zewnętrzne serwery DNS - widziałeś to może? Dalej, tak jak napisałem wcześniej...

tix
15-11-2009, 22:47
Tak, ustawilem wczesniej DNSY
Usunalem z katalogu joomla/ w htaccess "Rewritebase /joomla" i dalem "Rewritebase /" i w hostingu (lh.pl) podpialem domene :)
Dziala!