PDA

Zobacz pełną wersję : Jak zmienić / dodać pola w module logowania (weryfikacja email)



piotr.uk
23-07-2006, 19:25
jak w temacie. chcialbym zrobic weryfikacje adresu email (tak jak z haslem) podczas procesu rejestracji. jak dodac drugie pole do weryfikacji adresu email ktore bedzie porownywane z pierwszym?

a moze znacie jakis modul logowania ktory robi cos podobnego?

mam dosyc nigdy nie aktywowanych kont tylko dla tego ze ludzie myla sie we wpisywaniu swojego maila. a pozniej jeszcze tlumacz i odpowiadaj ze z naszym logowaniem jest wszystko ok :D.

jakies podpowiedzi? (a! joomla1.0.10 ale to chyba nie ma wiekszego znaczenia w tym przypadku)

magic
23-07-2006, 22:40
1. Przesunąłem temat - w oczywisty sposób dotyczy własnych rozwiązań poprzez modyfikację PHP, a nie administracji Joomla!

2. Może ktoś zna istniejący już dodatek - moduł logowania realizujący jak w temacie?

3. Jeśli nie - proponuję zastanowienie się w tym wątku nad nieco szerszym podejściem do tematu.
Oczywiście - możemy zrobić 2 pola dla wpisania adresu email, i sprawdzać czy zawartość obu jest jednakowa (czy nie nastapiła literówka), ale ...

Może lepszym sposobem byłoby sprawdzić, czy ISTNIEJE wpisany w takie pole adres email (a przynajmniej, czy w danej chwili jest weryfikowalne jego istnienie)?

Programiści (PHP, JavaScript) - do dzieła ;) !

PS. Podpowiadam troszeczkę: Joomla! ma już parę funkcji w joomla.php, a także korzysta z Geshi ...

piotr.uk
24-07-2006, 00:03
przez kilka godzin przeszukiwalem znane mi zasoby joomla w sieci (wlaczajac anglo i niemco :D jezyczne)

znalazlem kilka opcjonalnych modulow. wiekszosc z nich ma dodatkowe wodotryski (na ogol calkowicie niepotrzebne) lecz zaden nie weryfikuje poprawnosci wpisanego adresu email

piotr.uk
24-07-2006, 00:06
Oczywiście - możemy zrobić 2 pola dla wpisania adresu email, i sprawdzać czy zawartość obu jest jednakowa .....

no wlasnie, mozemy, tylko jak?
jakies podpowiedzi?

na poczatek bylo by dobre i to

sprawdzanie real-time czy dany adres faktycznie istnieje to byloby juz jak spelnienie marzen heh

magic
24-07-2006, 00:11
Ze znanych mi komponentów tylko Jomres coś tam weryfikuje ...
Ale nie jest to skrypt na licencji GNU/GPL i kopiowanie jego rozwiązań jest nielegalne.

Dlatego właśnie przesunąłem wątek do działu Strefa developerów->Własne rozwiązania - może się zgłoszą zdolni programiści PHP ? :D

Rybik
24-07-2006, 01:53
ze znanych mi komponentow com_registration costam weryfikuje :P
komponent przeciez zawiera funkcje weryfikacji hasla wiec bez wiekszych sztuczek mozna sprawe z mailem powtorzyc
podsylam zrobiony plik dla 1.0.8 pl Admin pl, obejrzec wstawki i przerobic wlasny: /components/com_registtration/registration.html.php

uwaga: wymaga dopisania nowej stalej jezykowej

magic
24-07-2006, 02:14
Heh, miałem na myśli weryfikację ISTNIENIA (domeny, konta email), a nie poprawności wypełnienia pola...
Co nie zmienia faktu, że Rybik podał ci na tacy to prostsze rozwiązanie - na pewno w znacznej mierze satysfakcjonujące ... Korzystaj i ciesz się (jak mawia jeden taki ...)

Dalej jednak - czy ktoś byłby gotów się zmierzyć z poważniejszym wyzwaniem jakim byłaby weryfikacja istnienia podawanego podczas rejestracji adresu email? :D

P.S. Podpowiadam znowu (zainteresowanym): np. można popatrzeć tutaj (http://www.zend.com/zend/spotlight/ev12apr.php) ... Przypominam, że wsponiałem wyżej, że Joomla! z niektórych (takich) rozwiązań już korzysta i można się do nich odwołać ...
Prowokacja? TAK
Wyzwanie? TAK

Rybik
24-07-2006, 04:52
wez pod uwage celowosc calej operacji i istnienie aliasow pocztowych, ktore potrafia przewlec maila po oplotkach przez jakies kilka godzin albo serwery pocztowe ktore zbieraja poczte z calej domeny ale tylko z kilku adresow nie wywalaja do kosza, najlepsza forma weryfikacji maila jest to ze ktos go potwierdzi, w razie czego mozemy dodac obrazek do odsiewu automatow ...

piotr.uk
24-07-2006, 21:57
ok, na razie rysuje sie szansa zrobienia weryfikacji jedynie przy wpisywaniu.
postaram sie znalesc troche czasu jutro. jak by co dam znac o wynikach.

druga opcja wyglada na w miare prosta ( czytaj: jak ktos wie jak - to rozgryzie temat :D) od strony kodu, tylko ze Rybik moze miec racje: aliasy. przekierowania, chwilowe problemy z DNS...... itp itd...