PDA

Zobacz pełną wersję : mod copermine



panorama
23-07-2006, 20:06
Witam! Zainstalowałem właśnie mod zdjecia scrollowane w jomli z galerii coppermine. Jednakże jakoś nie udało mi sie do tej pory wywołać pokazywanie sie tych zdjęć w jomli, jest tylko puste pole. Konfigurowałem moduł w adminie na różne sposoby, ale jakoś nie wychodzi.

Database Host Name: localhost
Joomla db: panoram_promobis
Coppermine db: panoram_phk
Coppermine user id: panoram_phk
Password: mi znany
Picture table name: cpg147_pictures
Thumbnails prefix: thumb_
Coppermine directory: /phk (bo zainsalowałem w katalogu o tej nazwie)
Coppermine Albums directory: phk/albums

Jeśli ktos zainstalował poprawnie i mu to chodzi niech skrobnie coś na ten temat.

sogo
23-07-2006, 23:33
Tak przy okazji, jest parę takich modułów, który to? Ja mam taki moduł i brak u mnie takiej rzeczy Coppermine user id: . Mam natomiast Gallery URL , a więc wskazuję adres url galerii. Czy to jest galeria zintegrowana z joomla?

pozdr.

panorama
24-07-2006, 00:13
Ja posiadam tylko jeden taki moduł o nazwie: cpgThumbnailScroller-2.1b. Moja galeria Coppermine jest odrębną galerią. Planuję galerię fotomodelek. Uważam że nie ma sensu integrować Coopermine z Jomlą, ze wględu na indywidualny wygląd coppermine, choć na pewno dobrze by było gdyby był wspólny user, aby sie dwa razy nie logować. Coppermine jest lepszy od zoom gallery jeśli chodzi o opcje przypisów i danych personalnych do zdjęć, zakładania hasła na niektóre galerie itp. Przy okazji, czy mozesz podżucić mi linka do innej wersji modułu? Moze właściwie odpali. Będe wdzięczny.

sogo
24-07-2006, 08:08
http://www.joomlaya.com/component/option,com_search/Itemid,5/?searchword=coppermine&option=com_search&Itemid=5 , mod_copprand , tu masz tego trochę, eksperymentuj, ja stąd swój brałem i działa. Z integracją sa problemy bo wersje joomla się często zmieniaja itp.
pozdr.