PDA

Zobacz pełną wersję : Usunięcie znaczników "" w meta tagach??



tomason121
16-11-2009, 13:40
Witam Serdecznie! Po pierwsze chicał bym się przywitac bo jestem nowy na forum :)


Przechodząc do konkretów postawiłem sobie stronę na joomla 1.5, i teraz mam taka sprawe że pozyjonerzy strony wymagają aby z meta tagów usunąć znaki
"" . Zastanawiam się jak to usunąc ale nigdzie nie znalazlem, i nie moge sobie z tym poradzić. Czy ktoś mógł by mi wskazać droge :) alb powiedziec jak to zrobic :) ? dziekuje serdecznie z gory pozdrawiam

zwiastun
16-11-2009, 16:06
Po prostu nie wpisywać ich tam

tomason121
16-11-2009, 21:47
Dzieki za odpowiedz, w konfiguracji joomla z pozycji panelu administracyjnego mamy mozliwosc wpisania meta danych ,opis witryny oraz slowa kluczowe, nie mam tam wpisanych znacznikow " " a jednak w index.php w zrodle strony przy wyswietlaniu w internecie pojawiaja sie tam a widzialem juz wiele stron ktore nie posiadaja tych znacznikow??!?! gdzie moge probowac je zmienic?? Pozdrawiam

zwiastun
16-11-2009, 21:53
A o co pytasz. Bo jeśli ich nie wpisałeś, to i na pewno ich nie ma w źródle!

Jola
16-11-2009, 22:19
Witam,
a która to wersja Joomla?

tomason121
16-11-2009, 23:45
Wersja 1.5 , n ie wpisywallem ich nigdzie ale w źródle są. I zastanaawiam sie jak je usunac.

zwiastun
16-11-2009, 23:52
Czy możesz z łaski swojej dać odnośnik do strony, bo to kolejna wiadomość, która nic nie wnosi do sprawy!

trzepiz
16-11-2009, 23:52
ale możesz pokazać ten fragment "źródła" o którym mówisz ? ....

mam nadzieję, że nie chodzi ci o np :

<meta name="keywords" content="slowo_1, slowo_2, slowo_3" />

tomason121
17-11-2009, 02:49
trepiz tak wlasnie chodzi mi dokladnie o to:


<meta http-equiv="content-type" content="text/html; charset=utf-8" />
<meta name="robots" content="index, follow" />
<meta name="keywords" content="nie wazne co tu jest " />
<meta name="description" content="nie wazne co tu jest " />


i dokaldnie chodzi mi o te znaczniki ktore zaznaczylem na pomaranczowo, nigdy nie usuwalem tego typu rzeczy, a tak wogole nie wiem dlaczego pozycjonerzy chca zeby to usunac ??? Czy to wogole normalne ? O co im chodzi? Moze chodzi im o title strony ??
dziekuje za wszelka pomoc i odpowiedzi. pozdrawiam

wojtekkk87
17-11-2009, 03:04
nie chce mi sie tego sprawdzać ale walidacja sie posypie pewnie xhtml... i w ogole pierwszy raz słysze o czymś takim...

taka rada ode mnie i myślę że reszta mnie poprze... zamiast siedzieć pare dni i szukac jak usunąć cudzysłowy lepiej pomyśl nad wzbogaceniem treści strony i prawidłowym uzupełnianiem metatagów...

Jola
17-11-2009, 03:14
@tomason121 musiałeś źle zrozumieć pozycjonerów. Nie ma żadnego logicznego uzasadnienia do usunięcia zaznaczonych przez Ciebie "".
Prawdą za to jest to, że nie powinno się stosować w treści keywords i description znaków cudzysłowu - np.
<meta name="keywords" content="nie wazne "co" tu jest " />
<meta name="description" content="nie wazne co "tu" jest " />
bo powoduje to kłopoty z wyświetlaniem w przeglądarkach.

tomason121
17-11-2009, 10:32
Dziekuje serdecznie wszystkim za odpowiedzi, strona jest akurat bardzo bogata w informacje. Poprostu nie byłem pewny czy można zrobić taka operacje jak oni mi kazali "tzn pozycjonerzy" , więc wybaczcie mi za takie ;) pewnie z nimi jest coś nie tak, chociaż są oni bardzo dobrzy bo strona caly czas (poprzednia trzymala sie na pierwszych pozycjach wybranych przeze mnie fraz) , juz nic nie piszac jeszcze raz bardzo dziekuje POzdrawiam Serdecznie