PDA

Zobacz pełną wersję : kilka stron Joomla! na home.pl - problemy



wHiTe
17-11-2009, 09:49
nie widziałem nigdzie takiego tematu więc piszę :)
mam taki problem, że gdy chcę zainstalować więcej niż jedną stronę w Joomla na home.pl to pojawiają się błędy. strona przypisana podstawowej bazie danych na home.pl, np. bazadanych, działa poprawnie ale gdy instaluję kolejną na innej bazie danych - bazadanych1, nic nie mogę zrobić ze stroną (brak możliwości zalogowania się - po wpisaniu loginu i hasła znów pokazuje się strona logowania), a do tego pokazują się następujące linijki na stronie:

Warning: session_start() [function.session-start (http://dmstudio.home.pl/_fotowedding/administrator/function.session-start)]: Cannot send session cookie - headers already sent by (output started at /_fotowedding/configuration.php:1) in /_fotowedding/libraries/joomla/session/session.php on line 423
Warning: session_start() [function.session-start (http://dmstudio.home.pl/_fotowedding/administrator/function.session-start)]: Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at /_fotowedding/configuration.php:1) in /_fotowedding/libraries/joomla/session/session.php on line 423
Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /_fotowedding/configuration.php:1) in /_fotowedding/libraries/joomla/session/session.php on line 426

nie wiem czy coś robię źle albo o czymś zapominam..
proszę o szybką odpowiedź. :)
pozdrawiam

trzepiz
17-11-2009, 10:27
a czy w kazdej ze stron dodałeś może wpis ścieżki do configuration.php ?

czyli dokładniej linijka :

var $live_site = ' ';

dyli
17-11-2009, 11:02
brak katalogu tmp na serwerze, nie tylko tam gdzie znajduje się joomla,
ale także w głównym katalogu serwera

wHiTe
17-11-2009, 11:38
trzepiz tak dodałem, w każdej jest var $live_site = 'katalog strony';
dyli mam katalogi tmp i na głównej ścieżce serwera i w katalogach ze stronami, więc to nie to..

jeszcze jakieś propozycje? :)

dyli
17-11-2009, 11:50
mam serwer na home.pl i mam więcej niż jedną stronę opartą na joomla i właśnie sprawdzałem, że zmienną:
var $live_site = ' ';
mam pustą na każdej ze stron, dokładnie jak w przykładzie

nikszal
17-11-2009, 12:02
Nic nie trzymam na home.pl, ale raz tam zaglądałem do PA. Być może Twoje kłopoty wynikają z niewłaściwego sposobu lokalizacji instalki. Jeśli dobrze pamiętam, to instalki umieszcza się w katalogach, do których podpina się domeny. A bazy danych to osobna bajka. Najlepiej kolejne strony instalować na osobnych bazach.

wHiTe
17-11-2009, 12:10
strony instaluj na innych bazach.. jedna strona jest na bazie 'bazadanych', a druga na 'bazadanych1'.. strony poinstalowane do innych katalogów - strona1 i strona2, instalacje przebiegły bez problemów szczególnie przy podaniu dwóch innych baz danych z home.pl i nie wiem gdzie jest problem.. strona1 postawiona na bazadanych działa poprawnie ale gorzej ze strona2 na bazadanych1, tam są już problemy które opisałem wyżej..

oczywiście nazwy są teraz zmyślone ;)

nikszal
17-11-2009, 12:16
Może coś "zgubiłeś" podczas transferu plików na serwer, może masz problem z prawami do katalogów. Trudno tu wróżyć nie widząc problemu od środka.

wHiTe
17-11-2009, 12:22
transfer przechodził bez problemów i obie instalki wrzucałem z tego samego folderu..
a co może być nie tak z prawami do katalogów skoro to serwer firmy, w której pracuję i jako jedyny mam do niego pełny dostęp? czy to jakieś prawa wewnątrz home.pl?

nikszal
17-11-2009, 12:24
Mam nadzieję, że wiesz, gdzie sprawdzić prawa do katalogów? Od tego się zaczyna.

wHiTe
17-11-2009, 12:29
no powiem szczerze, że teraz to mnie zakręciłeś ;)

nikszal
17-11-2009, 12:34
To zacznij od zapoznania się z dokumentacją Joomla - wiki.joomla.pl (http://wiki.joomla.pl)
Nie pytaj na forum o podstawową konfigurację Joomla.

wHiTe
17-11-2009, 12:56
z tego co widzę to tam jest wszystko opisane jak poruszać się po joomla, a u mnie jest taki problem, że nie mogę się zalogować na tej drugiej stronie, bo po wpisaniu danych znów wyskakuje mi strona logowania..
a jeśli chodzi ci o prawa katalogów na serwie to wszystkie są ustawione domyślnie na 755, na jednej stronie działa normalnie a na drugiej nie..

nikszal
17-11-2009, 13:00
z tego co widzę to tam jest wszystko opisane jak poruszać się po joomla,Nie tylko. (http://wiki.joomla.pl/Specjalna:Szukaj?search=prawa+do&go=Przejd%C5%BA)

wHiTe
17-11-2009, 13:28
no niestety nie widzę tam nic co by mi pomogło, może źle szukam albo nie wiem, że to właśnie to..

nikszal
17-11-2009, 13:32
no niestety nie widzę tam nic co by mi pomogło, może źle szukam albo nie wiem, że to właśnie to..
To cóż ja mogę w takiej sytuacji? Należy przyswoić sobie podstawowe wiadomości o Joomla, żeby zarządzać stroną. Link do wiki już podałem.

wHiTe
17-11-2009, 13:36
zarządzać stroną umiem, bo robiłem już na joomla.. i jak pisałem wcześniej, jak jest jedna strona na serwie home.pl to wszystko jest ok i chodzi tak jak należy ale jak chcę zrobić też drugą stronę na tym samym serwerze ale w oddzielnym katalogu i na nowej bazie danych są z nią problemy i nie wiem dlaczego się pokazują bo robię wszystko tak samo jak z poprzednią stroną, a nawet nie mogę się zalogować do panelu admina..

EDIT: jednak coś się udało zrobić.. przepisałem cały plik configuration.php i udało mi się dostać do panelu administratora.. puki co jest dobrze..

nikszal
17-11-2009, 14:02
... bo robię wszystko tak samo jak z poprzednią stroną, a nawet nie mogę się zalogować do panelu admina..

EDIT: jednak coś się udało zrobić.. przepisałem cały plik configuration.php i udało mi się dostać do panelu administratora.. puki co jest dobrze..
Przy poprzedniej stronie też tak kombinowałeś?

wHiTe
17-11-2009, 14:08
przy poprzedniej nie musiałem kombinować, wszystko poszło bez najmniejszego problemu.. sam nie wiem o co mogło chodzić..