PDA

Zobacz pełną wersję : Jak przenieść posty bez utraty polskich znaków z fireboard na J1.0 do kuneny na J1.5



KoTeKMalbork
17-11-2009, 13:33
Tak jak w temacie chce na nowo zrobić serwis swój wszystko udało mi się przenieść za pomocą komponentu artykuły i użytkowników nie mogę sobie tylko poradzić z polskimi znakami na forum
Moje forum to obecnie fireboard 1.0.8 na joomli 1.0
A nowe forum ma być kunena 1.5.3 na joomli 1.5.14
Szczerzę zadałem już te pytanie w innym dziale ale nikt nie odpowiedział i mało odwiedzin a zależny i na tym problemie bo bez tego nie przeniosę strony. A na pewno ktoś zna jakieś porady...

KoTeKMalbork
25-11-2009, 11:45
OK nikt nie odpowiedział znalazłem rozwiązanie zostawię info dla potomnych:

Oczywiście moja joomla 1.0 była w iso 1.5 to UTF

Instalujemy component mtwMigrator (moja wersja v0.2.0)
W ustawieniach componentu mamy do wyboru co chcemy importować i z jakiej bazy danych...
Niestety ten dodatek nie widzi Kuneny obsługuje tylko fireboard ale nie ma problemu i na to jest rozwiązanie... a więc pokolei

1. Instalujemy Kunene
2. po poprawnej instalacji odinstalowujemy ją - na koniec napisze czemu
3. instalujemy Fireboard
4. przchodzimy do mtwMigrator i ustawiamy Fireboard Na tak zapisujemy a nastepni klikamy przycisk aby zaimportował dane
5. przechodzimy do komonentu sprawdzamy są kategorie a jak sa kategorie to i są posty.
6. odinstalowujemy fireboard i instalujemy Kunene
8. sprawdzamy na stronie nie ma nadal polskich znaków
7. robimy zrzut bazy danych na dysk i otwieramy zwykłym notatnikiem
9. zmieniamy wszystkie dziwne znaczki na polskie litery np. ¶ na ś
10. jest tego dużo w zależności od wielkości przenoszonego forum ale w notatniku jest ciekawa funkcja dla niewtajemniczonych znajdź i zmień (zmień wszystko)
11. Notatnik potrafi zawiesić się podczas przetważania a zajmuje to kilka minut na jedną literkę dlatego polecam
a) po każdej zmienionej literce zapisywać i uruchamiać na nowo notatnik aby zwolnić zadanie z procesów:) - nie wiem czy poprawnie to określam
b) wyłączyć wszystkie zbędne programy jeśli macie słabe kompy typu winamp gg antywirus poczta i inne po to aby zaoszczędzić na wydajności i zużyciu procesora bo u mnie 4GB ramu i 2.00Ghz procesor w dualu potrafiło się zawiesić.
12. usuwamy stara bazę z serwer importujemy nową i gotowe - bynajmniej mi to pomogło może komuś też.

A teraz czemu po zainstalowaniu kuneny kazałem ją od razu odinstalować otóż fireboard nie jest przeznaczone na joomlę 1.5 i instaluje się niepoprawnie to znaczy nie tworzy kilku tabel w bazie danych odpowiedzialnych za np. kategorie fora co powoduje iż mtwMigrator tego nie importuje, ale zauważyłem iż instalacja kuneny tworzy te tabele ale odinstalowanie kuneny nie usuwa potrzebnych tabel tylko zostawia je a tabele fireboard nazywają się tak samo jak tabele kuneny dlatego po zainstalowaniu fireboard mamy już potrzebne tabele które się nie chcą tworzyć podczas instalacji firaboard ale które zostają po odinstalowaniu kuneny:)

Pozdrawiam...

zwiastun
25-11-2009, 15:30
1. Pewno Ci się wyświetlają nie wszystkie literki, czego nie zauważyłeś: nie masz chyba jeszcze ą, ź, ale to drobiazg. Metoda poprawiania podobna.
2. Notatnik jest najgorszym z narzędzi, jakie można wykorzystać do takich operacji. Należy stosować edytory, które nie dodają BOM, np. PsPad

KoTeKMalbork
25-11-2009, 17:04
Pewnie sprawdziłeś gdy nie miałem jeszcze wszystkiego poprawione... bo co jakiś czas wrzucałem bazę nie od razu cała gotową... a skąd wiedziałeś o jaką stronę chodzi:) i folder na serwerze?

A co do notatnika cały czas używam tego ale poczytam o tym co pisałeś bo nigdy nie słyszałem

A ha bom to coś z kodowaniem że niby w notatniku ucieka UTF8 ale jak mi się tak dzieje konwertuje Grzegrzółką:)