PDA

Zobacz pełną wersję : modyfikacja komponentu Kontakt



fooky
18-11-2009, 15:13
Witam...

Bawię się we własną templatke i pozostal mi do pzreskoczenia jeden problem. komponent kontakt tj dane kontaktowe i tabelki do wypelnienia dla klientow wyswiatla mi sie wszytko jedno pod drugim i nie mieści się w pzrewidzianym na to polu templatki.
Nie chcę dokładać paska pzrewijania. Chcę rozdzialić wyświetnale dane kontaktowe tak by znajndowaly sie po lewej stronie, a formularz po prawej stronie.
Tylko nie wiem co "steruje" wyświetlaniem tego komponentu wewnątrz templatki.
Pobieżnie przejrzałem pliki z komponentu i chyba ślepota mnie jakaś ogarnia, bo nic nei widze... :(
W którym pliku to modyfikować?

zwiastun
18-11-2009, 15:23
Wizyta u okulisty konieczna!
Może też zrozumienie, co jest w podkatalogach views i głębiej tmpl (views wystarczy przetłumaczyć, tmpl to dość standardowy skrót)
A w ogóle słowo kluczowe: nadpisywanie szablonów (template overrides)

fooky
18-11-2009, 15:49
Sorka Zwiastun, ale tradycyjnei Twoja odpowiedź nic znajdaczowi chleba łamiącemu zęby na Joomla nic nie mówi.
I z wizyty u okulisty, ktpory by mi zaisntalował nie okulary tylko wielkie gogle (z ang. google) pojawia sie potzreba wizyty u dentysty... i jesli mam sobie zaoszczędzić wizyty u mechanika, ginekologa i psychiatry, to błagam, powiedz mi gdzie:
1. Znaleźć miejsce by rozdzielić dane kontaktowe firmy od tabelki kontaktowej by utworzyć z nich 2 kolumny zamiast jednej.
2. Jeśli znasz do dorzuć linijkę kodu, która to powinna zrobić. Bo jesli to jakas Java, to leżę i kwicze jak prosiaczek wypędzony ze stumilowago lasu za podejrzenie świńskiej grypy...
I błagam nie odsyłaj mnie do szukania w googlach, na angielskich , chińskich i belgijskich czy rumuńskich stronach o joomla...
Bo gdybym potrafil to znaleźć w googlach to bym nie pytał tutaj...
PS. Dzięki za szybki odzew.

zwiastun
18-11-2009, 16:27
Sorki, ale tradycyjnie ja nie poradzę na ignorancję, wzmocnioną zdolnością do ujadania i brakiem poczucia humoru!
1. Humor: o swojej ślepocie Ty pisałeś, ja do niej tylko nawiązałem!
- w katalogu komponentu nie umiesz dojrzeć katalogu views - po polsku widok
- głębiej nie umiesz znaleźć podkatalogu tmpl - skrót od template, po polsku szablon
2. Ignorancja: Nie odpowiadam dzieciakowi, który przyszedł tutaj pierwszy raz!. Podałem Ci i po polsku i po angielsku słowa kluczowe, które wystarczy wpisać w wyszukiwarkę forum, by znaleźć odpowiednie wątki.
3. Ujadanie - komentarz w pierwszym zdaniu!

Następnym razem skup się na treści odpowiedzi, a nie ocenianiu ludzi!