PDA

Zobacz pełną wersję : Moduł/Komponent z IP do kontroli użytkowników



dar_o
19-11-2009, 19:40
Portal którego sprawa dotyczy ma być dla niewielkiej grupy użytkowników/laików. Szukam modułu lub komponentu, który pozwoli sprawdzać, czy użytkownik nie udostępnił hasła i loginu innym ( tzn który pozwoli sprawdzać IP użytkownika z jakiego się loguje).
Idealnym byłby taki, który zapisuje IP z jakich logował się user, lub potrafi zidentyfikować komputer użytkownika.

Proszę o pomoc

szoszon1
20-11-2009, 06:07
http://extensions.joomla.org/extensions/site-management/visitors/3940 :cool:

nikszal
20-11-2009, 11:15
A co w takim przypadku mają zrobić użytkownicy, którzy mają dynamicznie przydzielany adres IP? Mają oglądać komunikat "Dostęp zabroniony"?

dar_o
20-11-2009, 19:25
Eeee
Nie bardzo zrozumiałem. A na ile próbuję się wgryźć to mi wychodzi, że nie rozumiesz co czytasz...

Ja nie piszę by blokować po IP dostęp użytkowników. Doskonale sobie zdaję sprawę, że niektórzy korzystają z internetu mając dynamicznie przydzielane adresy IP. Chciałbym jedynie wiedzieć, kto z jakiego IP wchodzi na moją stronę, a o ile się da by moduł potrafił identyfikować komputer ( np poprzez jego kluczowe komponenty lub cookie )
Prawda, że teraz to bardziej zrozumiałe ?
( contra spem spero)

Jola
20-11-2009, 19:53
Witam,
to co będzie znaczyło jeśli ktoś będzie się logował z innego adresu niż poprzednio: udostępnił czy ma np. Neostradę? :)

nikszal
21-11-2009, 10:26
Eeee
Nie bardzo zrozumiałem. A na ile próbuję się wgryźć to mi wychodzi, że nie rozumiesz co czytasz...
Czytanie ze zrozumieniem to jedno i jest zależne od sposobu opisania problemu, a poprawne Twoje myślenie to druga kwestia.


Chciałbym jedynie wiedzieć, kto z jakiego IP wchodzi na moją stronę, a o ile się da by moduł potrafił identyfikować komputer ( np poprzez jego kluczowe komponenty lub cookie )
Prawda, że teraz to bardziej zrozumiałe ?
( contra spem spero)Może i zrozumiałe, ale nadal nieprzemyślane. Teraz praktyka.

Zamykam system operacyjny kilka razy dziennie. Po wyłączeniu przeglądarki automatycznie mam czyszczoną historię i ciasteczka. Po każdym następnym odpaleniu komputera mam inny adres IP. Jeśli po każdym uruchomieniu komputera będę logował się na Twojej stronie, to jaką masz pewność, że to byłem ja? Na podstawie jakich informacji będziesz miał taką pewność? Na pewno nie na podstawie informacji o używanym SO i przeglądarce, bo używają ich miliony użytkowników.