PDA

Zobacz pełną wersję : nowa strona w artykułach.



Wolek
19-11-2009, 19:42
Witam, mam zamiar umieścic pewien formularz na stronie joomla w artykułach ale występuje błąd , poniżej podaje kod formularza i błąd:


<html>
<head>
<meta http-equiv="content-type" content="text/html; charset=UTF-8">



<style type="text/css">

body{

font-family: Arial;
font-size: 12px;
}
p{

font-family: Arial;
font-size: 16px;
font-weight: bold;
}
</style>


</head>
<body>




<?php

include("connect.php");
print "<h2>Lista aktualnie zarejestrowanych uczestników zjazdu.</h2>";

print "<table>";

print "<tr><td>Lp.</td><td>Imię</td><td>Nazwisko</td><td>Matura</td></tr>";

$pytanie=mysql_query("select imie,nazwisko_a, nazwisko_p, rok_ukonczenia FROM loslawno_lista_zjazd order by rok_ukonczenia desc;");
while($rekord=mysql_fetch_array($pytanie)){
$csa++;
print "<tr><td>$csa</td><td>$rekord[imie]</td><td>";

$dlugosc=strlen($rekord[naziwsko_p]);
if($dlugosc>2){
print "$rekord[nazwisko_a]($rekord[nazwisko_p])";
}
else{
print "$rekord[nazwisko_a]";
}


print "</td><td>$rekord[rok_ukonczenia]</td></tr>";
}



print "</table>";
?>

</body></html>



Bląd:



Lista uczestników
Lista aktualnie zarejestrowanych uczestników zjazdu."; print "
"; print "
"; $pytanie=mysql_query("select imie,nazwisko_a, nazwisko_p, rok_ukonczenia FROM loslawno_lista_zjazd order by rok_ukonczenia desc;"); while($rekord=mysql_fetch_array($pytanie)){ $csa++; print "
"; } print "Lp. Imię Nazwisko Matura
$csa $rekord[imie] "; $dlugosc=strlen($rekord[naziwsko_p]); if($dlugosc>2){ print "$rekord[nazwisko_a]($rekord[nazwisko_p])"; } else{ print "$rekord[nazwisko_a]"; } print " $rekord[rok_ukonczenia]

"; ?>


Może mi ktoś doradzić jak zmienić kod ?

Jola
19-11-2009, 21:00
Witam,
pomijając błędy "pisowni" i literówki - zwracam Ci uwagę, że pliki zawierające kod php należy zapisywać z rozszerzeniem .php a nie .html
Zalecam dużo ćwiczeń - niekoniecznie na Joomla.

Wolek
19-11-2009, 21:34
Powiedz mi jak utworzyć podstrone w joomli zeby byla w php ? , durzo koszystałem z php fusion i tam, to było bardzo proste i odpowienio zrobione.

zwiastun
19-11-2009, 21:41
Zacząć od zapoznania się z Joomla!. Joomla to nie PHP Fusion, działa inaczej, na innych zasadach.

Jola
19-11-2009, 21:56
Kod, który podałeś w najmniejszym stopniu nie przypomina formularza - to tabelka wyświetlająca dane pobrane z bazy. Najprostszym sposobem dodania czegoś takiego do Joomla jest wyprodukowanie modułu. Niestety ze względu na pobieranie danych z bazy musi to być moduł korzystający z plików .php
Do takiej pracy wymagane są podstawy tworzenia kodu php.
Jeśli potrzebujesz dodać na stronę formularz, czyli dane muszą być wprowadzone i zapisane w bazie - konieczny będzie komponent (trochę bardziej skomplikowane "urządzenie").
Reasumując proponuję skorzystać z gotowych rozwiązań. Użytkownicy forum z pewnością poradzą czego użyć - jeśli napiszesz w nowym wątku czego oczekujesz od takiego dodatku. :)