PDA

Zobacz pełną wersję : Zmienialne tło



morphic
20-11-2009, 00:38
Witajcie,

Zaczęło mnie dręczyć pewne pytanie i na dobrą sprawę bawiąc się i wykorzystując od jakiegoś czasu Joomlę nie potrafię sobie na nie odpowiedzieć.

Mianowicie. Jest sobie jakaś stronka postawiona na Joomla w wersji 1.5.x, która ma jako tło wrzucony obrazek. I teraz rodzi się moje pytanie. Czy ten obrazek - będący głównym tłem strony - może się zmieniać w zależności od tego co wybierzemy z menu na stronie? Generalnie chodzi o mniej więcej coś takiego:

Jesteśmy na stronie głównej i jako backgrund w body mamy ustwione np zdjęcie królika. Teraz wybieramy z menu jakąś pozycję (przechodzimy do jakiegoś komponentu lub artykułu) - załóżmy "Kontakt" i tło strony zmienia się na telefon.

Sorki jak zbytnio zagmatwałem albo coś niejasno napisałem. W razie czego dopiszę.

Sorki za dubla, ale poprzednio pomyliłem dział, a posta się da skasować.

Ale podejrzewam też, że w wersji 1.0.x może się do celu iść inną drogą :)

KejeN
20-11-2009, 03:24
Siema, masz w szablonach przypisywanie do pozycji menu. Wyedytuj sobie tyle wersji szablonu, ktorego uzywasz ile potrzebujesz (w jednym w css na tlo krolik w innym telefon) poprzypisuj je do odpowiednich pozycji i gotowe. Pozdro

sunpietro
20-11-2009, 06:59
możesz wyedytować wiele szablonów, lub po prostu zrobić sobie instrukcje warunkowe w pliku szablonu.
Ta druga opcja wydaje mi się bardziej poręczna.

morphic
20-11-2009, 12:24
Dzięki za podpowiedzi. O ile pierwszy sposób jest oczywisty, aczkolwiek pracochłonny :) (no powiedzmy), to zaciekawił mnie drugi sposób. Sunpietro - może jakiś tutek? :)

trzepiz
20-11-2009, 13:00
jeśli tło miałoby być np: losowane (ale nie przypisane do pozycji menu) to może zainteresowało by się to :
http://extensions.joomla.org/extensions/style-a-design/templating/6054