PDA

Zobacz pełną wersję : import danych do VM przez CSVI 0.9



coliberek1
20-11-2009, 11:47
Dzien dobry!
Od wczoraj próbuję zaimportować dane ... i narazie bez efektów pozytywnych.
Cztery pytania mam :) w związku ze związkiem :

dodam ze czytalam trochę postów tutaj i najbardziej dal mi do myslenia ten http://forum.joomla.pl/showthread.php?t=18388

1. Czy pomimo faktu, ze plik CSV udostępniony z ofertą dostosowalam juz tak ze ma ^ i ~ zamiast ; i "" , to powinnam go calego ręcznie dopasowac , ustawiając nazwy pól <na gorze pliku> i ich kolejnosc tak jak jest w wykorzystywanym szablonie?

2. Czy lepiej stworzyc nowy szablon wczytywania czy dostosować plik do isniejących szablonów ? ( mam 958 "produktów" w pliku - ale jak trzeba to włączę swój upór )
3. W pliku csv mam następujące kolumny ( te po lewej ) czy przy tworzeniu szablonu do importu dobrze kombinuję?
Id_hotelu -> cathegory_id
Nazwa -> attribute
Kategoria -> attribute value
Opis -> prod_desc i gdzie np podac zdjecia?
IdKurortu -> attribute_values
NazwaKurortu -> attribute_values
NazwaKraju -> cathegory_path
4. Czy jezeli mam jeden plik z opisami hoteli , drugi z cennikiem i "wspolnym" polem w obydwu plikach jest Id_hotelu - to czy jak w koncu uda mi sie zaimportowac hotele , to czy da się ladnie podpiac cennik do danego hotelu

ROWNIEŻ chcę powiedziec ze to nie strona zarobkowa, na zlecenie - tylko raczej sprawa ambicjonalna, od kilku lat opiekuję się stroną taty biura i juz mnie wkurza reczne wpisywanie cen..;) wiec w koncu chcialabym ewaluować.

Tylko jak dobrze zacząc....? ( Przepraszam za dlugiego posta i masę pytań)