PDA

Zobacz pełną wersję : Poważny problem ze stroną



DobleYou
20-11-2009, 19:30
Witam serdecznie. Mam poważny problem odnośnie strony zrobionej w Joomla. Otóż stronę robię lokalnie przy użyciu xamppa. Chciałem zrobić drugą stronę. Stworzyłem w htdocs nowy katalog i tam bez problemu wgrałem nową joomle. W folderze htdocs mam folder z poprzednią stroną i folder z tą którą chciałem utworzyć.Teraz gdy uruchamiam poprzednią stronę lokalnie wyświetla mi się strona początkowa tak jakbym musiał wszystko robić od nowa.W folderach mam wszystkie pliki które tworzyły te stronę, żadnych plików nie podmieniałem wszystko w folderze jest tak, jak było gdy strona mi poprawnie działała.
Wchodząc w zaplecze joomla nie mam żadnych artykułów a wszystko co miałem wcześniej zniknęło.
Nie wiem co mam zrobić, aby strona normalnie mi działała jak wcześniej i czy w ogóle jest to możliwe. Bardzo mi zależy na tej stronie gdyż naprawdę dużo nad nią pracowałem. Proszę o pomoc..

Jola
20-11-2009, 19:49
Witam,
przy instalacji nowej Joomla pewnie wpisałeś tą samą bazę danych. Teraz pytanie czy zaznaczyłeś - usuń istniejące tabele czy archiwizuj - wtedy nie straciłeś danych tylko zostały one przeniesione do tabel z przedrostkiem bak_.
Wystarczy w konfiguracji pierwszej witryny zmienić przedrostek na bak_

DobleYou
20-11-2009, 19:56
Masz rację. Chyba właśnie tak zrobiłem.
Sprawa jest następująca wchodziłem w konfigurację tej bazy i w poszczególne komponenty i tam wszystko jest co miałem na tej stronie np: nazwy znajdujące się w menu. Także sądzę że jest to tam zachowane. A jak mógłbym to przywrócić

DobleYou
20-11-2009, 19:59
I jeszcze jedno te pliki z poprzedniej strony w mojej bazie mają właśnie przedrostek bak. To znaczy że mogę to przywrócić...? Jeśli tak to jak mam to zrobić.. ? Proszę o pomoc...

tlewap
20-11-2009, 20:05
Konfiguracja Globalna-> Baza -> przedrostek w nazwie

DobleYou
20-11-2009, 20:14
Wszystko działa. Zrobiłem tak jak zaleciłeś. Dzięki za pomoc
:)