PDA

Zobacz pełną wersję : EventList - nie dodaje nowych zdarzeń



pretor
21-11-2009, 01:15
Zainstalowałem com_eventlist_1.0.1_schlu + mod_eventlist_wide_1.0.2_schlu + mod_eventlistcal15q_0.93

Wszystko jest fajnie oprócz tego, że jak użytkownik chce dodać zdarzenie i wciśnie po wypełnieniu pól ZAPISZ to wszystko wraca do frontpage ale bez żadnej informacji, że zdarzenie dodano, ja jako admin nie mam informacji mailem no i co najgorsze zdarzenie się nie dodaje. Ogólnie po naciśnięciu ZAPISZ nic się nie dzieje.

Poproszę o jakieś sugestie.

Tomasz
08-05-2011, 22:43
Przyłączam się do tematu - mam taki sam problem...

kris.sycewo
17-01-2012, 18:23
odświerzam temat

nikszal
17-01-2012, 18:26
Najprawdopodobniej głównym problemem jest Wasza interpretacja Regulaminu, a raczej jej całkowity brak.
Nie wdawajcie się w dyskusję o tym wymogu, bo już dzisiaj jedną stoczyłem na ten temat.

zwiastun
17-01-2012, 18:51
@Nikszal - to pewno niejasne.
@kris.sycewo: używaj słownika ortograficznego (odświeŻamy), ale przede wszystkim zapoznaj się z Regulaminem Forum, a w nim z informacjami o tym, co post powinien zawierać.

nikszal
17-01-2012, 19:07
Muszę Was zmartwić Panowie, bo wybraliście sobie rozbudowany i dość trudny do skonfigurowania komponent. Tym nie mniej on działa i zapisuje zdarzenia
http://testsite.nstrefa.pl/j15/index.php?view=venueevents&id=1&option=com_eventlist&Itemid=56

kris.sycewo
17-01-2012, 19:18
A więc tak:
Posiadam program Joomla w wersji 1.5.25 pobrana ze strony: www.joomla.org, gdzie instalacja przebiegła poprawnie. Serwer na którym obecnie pracuje jest darmowy i strona nie jest jeszcze zamieszczona w sieci więc podawanie danych o serwerach i nazwie strony raczej nic nie da.

Pytanie moje brzmi: dlaczego nie mogę dodać ani wydarzeń ani miejsca wydarzenia do Eventlist w wersji 1.0.1, pobranego ze strony: www.schlu.net , którego instalacja również przebiegła prawidłowo. Posiadam do tego 2 następujące moduły: eventlistcal15q_0.93 oraz eventlist_wide_1.0.2. dany błąd występuje tylko w tym module, ponieważ innych podobnych nie posiadam. Błędów o komunikatach nie otrzymuję, natomiast mam nieaktywny przycisk „Zapisz” przez co nie mogę nic zapisać po ówczesnym dodaniu. Jestem jedyną osobą, która ma dostęp do joomli jak i do serwera więc jestem jej Głównym Administratorem. W zakładce „Kontrola użytkownika” w komponencie Eventlist wszystkie ustawienia zaznaczone są na – Główny administrator.

---------- Post dodany o 19:18 ---------- Poprzedni post był o 19:15 ----------


Muszę Was zmartwić Panowie, bo wybraliście sobie rozbudowany i dość trudny do skonfigurowania komponent. Tym nie mniej on działa i zapisuje zdarzenia
http://testsite.nstrefa.pl/j15/index.php?view=venueevents&id=1&option=com_eventlist&Itemid=56

co mam z tym zrobić?

nikszal
17-01-2012, 19:20
Serwer na którym obecnie pracuje jest darmowy
To już jeden z potencjalnych powodów, dla którego kalendarz nie działa.


Pytanie moje brzmi: dlaczego nie mogę dodać ani wydarzeń ani miejsca wydarzenia do Eventlist w wersji 1.0.1,
Ja pobrałem i zainstalowałem wersję 1.1beta3.2.3-6 dla Joomla 1.5 i... działa jak widać na podanym wcześniej linku.
Download: http://www.jlv-solutions.com/downloads/eventlist/191-beta-1-1-for-j-1

Problem tkwi w konfiguracji. Zainstaluj polskie pliki językowe do komponentu, choć nie jest to skończone i całościowe tłumaczenie zaplecza.

nikszal
17-01-2012, 19:25
co mam z tym zrobić?
Załóż mi konto super administratora i podrzuć dane na PW.

kris.sycewo
17-01-2012, 19:45
To już jeden z potencjalnych powodów, dla którego kalendarz nie działa.

czyli rozumiem, że dopóki nie zapłace ani grosza nic nie będzie działać?


Problem tkwi w konfiguracji. Zainstaluj polskie pliki językowe do komponentu, choć nie jest to skończone i całościowe tłumaczenie zaplecza.

polska paczka również jest zainstalowana

nikszal
17-01-2012, 19:49
czyli rozumiem, że dopóki nie zapłace ani grosza nic nie będzie działać?
Gdyby zawsze wszystko działało na serwerach bezpłatnych, to po jakie licho ludzie kupowaliby konta na profesjonalnych serwerach? Chyba nie z powodu rozrzutności?

kris.sycewo
17-01-2012, 19:52
Gdyby zawsze i wszystko działało na serwerach bezpłatnych, to po jakie licho ludzie kupowaliby konta na profesjonalnych serwerach? Chyba nie z powodu rozrzutności?

no i tutaj właśnie tym ludziom dziwie po za małymi pojemnościami reszta ujdzie w tłumie ale wracając do mojego problemu uważam że problem tkwi w czym innym niz serwerze bo uważam że jest to jest jeden z najlepszych polskich darmowych serwerów a po za tym reszta komponentów i modułów śmiga. Podeślesz mi może ogólne ustawienia swjego komponentu?

nikszal
17-01-2012, 19:55
Daruj, ale musiałbym napisać tu e-booka o konfiguracji, bo komponent jest bardzo rozbudowany.
Zajrzyj do postu #9 i skorzystaj z okazji lub nie.