PDA

Zobacz pełną wersję : Problem po aktualizacji do 1.5.15



mgoral
22-11-2009, 11:14
Witam
Ne jestem orłem w Joomli więc zwrcam się do bardziej doświadczonych użytkowników o pomoc:)

Zaktualizowałem wersje moją J z 1.5.14 do 1.5.15 i pojawił się błąd,
na stronie startowej pod wszytskimi artykułami i pod linkami do pozostałych : JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

na pozostałych stronach wewnątrz serwisu pojawia się przed lub pod zawartością mam błąd:

Warning: cannot yet handle MBCS in html_entity_decode()! in (tu skróciłem scieżkę ostępu)........./web/libraries/joomla/application/pathway.php on line 209

powtórzony około 100 razy...

sama zawartość strony nie zmieniona

przykład:
http://www.bastiongrolman.org/web/index.php/linkownia

Proszę o pomoc i poradę

pozdrawiam goral

zwiastun
22-11-2009, 11:35
Proszę doczytać komunikat o aktualizacji Joomla, szczególnie fragment mówiący o materiałach, z jakimi należy się zapoznać przed aktualizacją Joomla!

mgoral
22-11-2009, 19:09
Dzięki wielkie Zwiastunie za pomoc już działa..;)

Raz jeszcze dziekuje i pozdrawiam

goral

TomHal
24-11-2009, 11:59
Wprawdzie w temacie ponad forum zadałem owe pytanie ale mam wrażenie, że zostało ono nie zauważone. Powtórzę się i jak Zwiastun usunie mój Post zrozumię że wcześniejszy został zauważony.
- Po skopiowaniu łatki aktualizacyjnej dla wersji 1.5.10 na 1.5.15 i rozpakowaniu jej na moim kompie wlepiłem rozpakowaną zawartość za pośrednictwem FileZilla na swoją stronkę którą mam nota bene na "home.pl" . Wszystko pieknie ładnie ale wchodząc na forum ( można sprawdzić : www.yamaha-roadstar.pl (http://www.yamaha-roadstar.pl) ) pojawiają się komunikaty kunena w wersji nie spolszczonej. Idąc dalej chciałem wczytać w "aministratorze" spolszenie dla wer. 1.5.15 i tu niespodzianka. Wpisując www.yamaha-roadstar/administrator (http://www.yamaha-roadstar/administrator) pojawia się błąd 403 co oznacza, że nie mam uprawnień do wejścia na zaplecze stronki. Jak temu zaradzić. Wykasowałęm raz już całą zawartość i wgrałem starą kopię zapasową i odnotowałem niestety brak jakichkolwek zmian. Wygląda na to że zrobienie w tym przypadku kopii zapasowej było tylko po to aby zabezpieczyć archiwa i aktualne tematy na stronie. Proszę o poradę!

trzepiz
24-11-2009, 12:07
kopie zapasową robimy zarówno :

1. Bazy danych
2. Wszystkich plików

co do 403-ki to może podczas nadgrywania plików zminiły się prawa dostępu do katalogów/plików ? a może co gorsza nawet właściciel tych plików/katalogów.

Musisz sprawdzić jakie prawa mają pliki index.php i katalog /administrator

zwiastun
24-11-2009, 12:47
@TomHal - na przyszłość nie mieszaj w treściach wątków. To, że problem pojawił się po aktualizacji do 1.5.15 to nie znaczy, że to ten sam emat. W tym wątku była mowa o znanym problemie z wersją PHP!

TomHal
24-11-2009, 20:48
@trzepiz - index.php ustawiony jest na kod 707 tak jak zresztą "zwiastun" zaleca, katalog - administrator ustawiłem również na 707 i nic to samo co było. Dziwny jest fakt, że przed wczytaniem rozpakowanej łatki aktualizacyjnej na 1.5.15 nie miałem katalogu - administrator (dziwne)
@zwiastun - sorki kolego i tak wielkie dzięki że potraktowałeś mnie ulgowo ;)

trzepiz
24-11-2009, 22:20
katalog /administrator ma mieć prawa 755 a plik index.php w tym katalogu (zresztą jak każdy inny) 644

zwiastun
24-11-2009, 23:20
:) z tym "zaleceniem" to chyba cos nie tak. 707 wtedy, gdy jest problem w ustawieniu standardowym i na chwilę!

TomHal
25-11-2009, 10:00
Kochani wreszcie lata (mam nadzieję że nie będzie się nic złego dalej działo). Byłem już tak daleko, że chciałem wbić BackUp od home.pl z dnia poprzedniego aby przywrócić starą wersję przed zmianami i ... brawa dla chłopaków z home.pl zaproponowali porównanie plików i katalowgów z mojej UpData-wonaj wersji z pełną wersję instalacyjną 1.5.15 i co się okazało w katalogu Administrator prakowało 4 katalogów jak i wszystkich plików php i innych (chyba w sumie 7). Postanowiłem pójść na całość - wgrać wersję instalacyjną na serwer i tam dokonać instalacji. Przebiegła samoczynnie po wbiciu www.mojastrona.pl (http://www.mojastrona.pl) nastąpiła samoczyna instalacja z pokazaniem końcowej komendy mówiącej o wymazaniu pliku instalycyjnego do poprawnego użytkowania z strony. Bauaa, myślę sobię takie proste rozwiązanie a ja tu pół internetu przekopałem szukając pomocy. Mimo wszystkiego dzięki za wszystko i do następnych błędów ;)
Pozdrawiam