PDA

Zobacz pełną wersję : Odtwarzacz Mp3 i schemat strony



fenek96
22-11-2009, 20:04
Witam. Jestem w trakcie tworzenia strony klasowej i mam problem z odtwarzaczem. Dodałem go jako nową stronę aby odtwarzał piosenki bez przerwy podczas odświerzania i chciałbym aby wyświetlał się on sam bez banera i nazwy strony.

Z góry dziękuje za posty i proszę o wyrozumiałość:)

moje
22-11-2009, 20:14
Robisz to źle.
Kod wrzucasz w osobnym pliku html, do którego odsyła iframe, którego wstawiasz w moduł do wstawiania kodu html :)

fenek96
22-11-2009, 20:17
dzięki za odpowiedź ale można jaśniej jestem laikiem

zwiastun
22-11-2009, 21:26
1. Niekoniecznie trzeba chodzić do technikum informatycznego, żeby doczytać się informacji, iż "muzyczka" grająca na stronie to chwyt dzieciaczków, którym się każda choinka podoba.
2. Niezależnie od tego - rozwiązanie problemu na forum podawano, wystarczy dobrze poszukać.
3. @moje podpowiedział rozwiązanie.
4. Proszę czytać, co pisze, a nie co się chce przeczytać. Wrażenie, że ktoś się z kogoś "nabija" dosięga zwykle osób, dla których obrazą jest uwaga, że najpierw powinny poznać abecadło.

fenek96
22-11-2009, 21:54
Widać że nie bardzo rozumiecie mój problem takie jest założenie tej strony żę ma być odtwarzacz plików mp3. Wgrałem odpowiedni moduł i komponent a teraz chce to wywołać aby grało w osobnym oknie aby kto chce posłuchał a nie wszyscy aby nikogo nie męczyć. Forum jest po to aby pomagać i po raz pierwszy spotykam się z takim czymś że ktoś żuci sobie ogólnikami i to ma wystarczyć dla początkującego. Wszystko jest fajnie odpowiedź na pewno jest trafna do mojego pytania gdyż wypowiadają się osoby z większym stażem. Tylko kwestia jest jaki kod i gdzie... czy to takie trudne do wyczytania z kontekstu czy po porostu ludzie zaczynają myśleć że są alfą i omegą... oczywiście nie szykam zwady i niechce nikogo urazić

zwiastun
22-11-2009, 22:18
1. Nie gniewaj się, ale
a) zdecyduj się, co chcesz:

Dodałem go jako nową stronę aby odtwarzał piosenki bez przerwy podczas odświerzania i chciałbym aby wyświetlał się on sam bez banera i nazwy strony.:)

b) przeczytaj jeszcze raz regulamin forum i dowiedz się Uczniu 4 klasy technikum informatycznego, że aby uzyskać pomoc, trzeba podać odpowiednie informacje.
Inne kwestie przemilczę!

fenek96
22-11-2009, 22:25
a więc powtórzę:
odtwarzacz plików mp3 ma zostać otwarty w nowym oknie po kliknięciu w button bez pozostałej oprawy graficznej strony (sam odtwarzacz). Dotarłem do momentu ukazanego w linku powyżej i dalej nie wiem co zrobić.
ps. jeśli uraziłem to przepraszam i dodam że fakt iż uczęszczam do klasy 4 Ti o nie potrafię utworzyć według innych prostego kodu bądź odnośnika html nie jest powodem do unoszeniom się nad innymi.

moje
22-11-2009, 23:42
Joomla daje takie opcje, jak otwórz w nowym oknie, to raz, można przypisać moduł tylko do tej jednej strony, można stronie nadać indywidualny szablon.

Wszystko to jest opisane ;)

Podane przeze mnie rozwiązanie pozwala na odtwarzania w tym samy oknie bez reagowania na odświeżanie. W osobnym pliku wrzucasz kod player'a, w odpowiednim module iframe i ot cała filozofia.

To wszystko też jest opisane (tylko na innych przykładach ;) ).

fenek96
22-11-2009, 23:53
zrobiłem to w sposób dziecinny ale działa wrzuciłem skrypt Playera do html i zrobiłem porostu odnośnik do strony