PDA

Zobacz pełną wersję : Joomap - indexacja linków wpisanych w JCE Editor



barat
24-07-2006, 23:55
Mam mały problem.
Zainstalowałem i odpaliłem Joomap - mapka wygenerowała się bezproblemowo, w menu dodana ale...

Powiedzmy, że mam materiał statyczny, w którym są odnośniki do innych materiałów statycznych (wstawione przez JCE Editor) które nie są połączone z żadnym menu (mają status "opublikowany" ale nie są nigdzie podlączone).

Czy jest możliwość, by Joomap włączył je do mapy witryny, czyli uznał je jako podsekcje danego materiału statycznego?

W skrócie - by indeksował wszystkie linki wewnętrzne, a nie tylko te co są w menu i ewentualnie na zasadzie Nazwa w menu->Nazwa kategorii->nazwa artykułu. (te widzi jako wielopoziomowe).

Rybik
25-07-2006, 01:35
nie da sie, mozna oszukiwac na okolo tzn dodac do nich nieopublikowane linki w menu z zachowaniem struktury i zmusic Joomap do pokazywania rozniez nieopublikowanych.

i nie jest to proste do zrobienia inaczej bo Joomap leci po strukturze menu z bazy danych anie ma zadnych funkcji rozpoznawania linkow w tresci, sporo kodu do dopisania, ktory dodatkowo by spowalnial bo zmuszal do przejrzenia bazy artykulow

kolejn epartyzanckie rozwiazanie to reczne ograniczenie mod_mainmenu do 2 subleveli i dodania tych luznych artykolow jako opulikowane, wtedy ich ukrywanie realizowalby sam modul mainmenu, ktory juz sam w sobie rozpoznaje kolejne sublevele - jest tam fragment kodu ktory dodaje wciecie w zaleznosci od poziomu zagniezdzenia


$indents = array(
// block prefix / item prefix / item suffix / block suffix
array( '<table width="100%" border="0" cellpadding="0" cellspacing="0">', '<tr align="left"><td>' , '</td></tr>', '</table>' ),
array( '', '<div style="padding-left: 4px">'. $img[1] , '</div>', '' ),
array( '', '<div style="padding-left: 8px">'. $img[2] , '</div>', '' ),
array( '', '<div style="padding-left: 12px">'. $img[3] , '</div>', '' ),
array( '', '<div style="padding-left: 16px">'. $img[4] , '</div>', '' ),
array( '', '<div style="padding-left: 20px">'. $img[5] , '</div>', '' ),
array( '', '<div style="padding-left: 24px">'. $img[6] , '</div>', '' ),

jak widac z kazdym sublevelem powieksza sie wciecie wiec mozna dopisac w "style" wstawke display:none; co zmusi mod_mainmenu do ukrywania tresci a Joomap dalej bedzie je widzial

to tyle teorii - powodzenia :)

barat
25-07-2006, 13:58
Czyli tak jak myślałem - bez kombinowania sie nie obejdzie :)
Na szczęście już się połapałem co i jak.
Po prostu daje pozycje menu (podrzędne do głownego) a następnie w stylu a.sublevel daje display: none :)
A teraz sobie uświadomiłem duży plus tego rozwiązania - dzięki temu moge decydować co ma się znaleźć w mapie a co nie. (np linkowanie pomiedzy artykułami w sekcji nie spowoduje zapętlenia np z Art A do B a z B do A tylko będzie prosta składna lista)
Minusem jest natomiast konieczność robienia tego ręcznie , ale przy stronie o takim rozmiarze jak chce to nie będzie problem (po prostu przy tworzeniu artykułu od razu przypisze mu pozycje w menu - dwa kliknięcia wiecej).
Kolejny plus to to, że jak kiedyś zechce by podrzędne opcje menu były widoczne jako rozwinięcie to tylko zmienie "none" na "block" i po sprawie :)

---------------------------
EDIT
---------------------------

A jednak nie - myslałem, ze da sie to zrobić na szybko. Trzeba zmienć display w tych tablicach co podałeś.Właśnie to zrobiłem i jest OK. Bez tego (według sposobu który opisałem wyżej) przy każdej kolejnej pozycji submenu widać coraz wiekszy odstęp pomiędzy pozycjami (po prostu ukrywa się się link, ale obrazek nadal rozpycha Div'a)

Rybik
25-07-2006, 15:36
rybiki nie kłamią ;)