PDA

Zobacz pełną wersję : Kunena 1.5.6 i prywatność użytkowników



grzegorz1973
22-11-2009, 23:23
Witam, może ktoś ma podobny problem lub oświeci mnie.
Chciałbym uzyskać taki efekt by widoczne były tylko "Nazwy" rzeczywiste użytkowników, a ukryte były loginy - "Nazw użytkowników". Są na to konkretne pozycje w ustawieniach Kunena - Witryna, Bezpieczeństwo, Użytkownicy. Niestety u mnie działa to nieprawidłowo, mianowicie żadna kombinacja nie zapewnia ukrycia loginu. Nawet jeśli już nigdzie na forum nie jest widoczny, zawsze można go podejrzeć klikając w autora postu i oglądając jego profil. Zresztą w druga stronę też są z tym problemy. Czy w ogóle jest możliwe ukrycie loginów??? Z dostępnych opcji wynika, że tak ale nie działa :(

-------------------------------------------------------------------
J-1.5.15, serwer: Apache 2.2.11, MySQL 5.0.81, PHP 5.2.8, Perl 5.8.8

grzegorz1973
23-11-2009, 12:27
A dlaczego chcę to ukrywać, otóż może błędnie uważam, że ujawnienie loginów to już część sukcesu dla włamywaczy - skupią się na łamaniu haseł do jawnie podanych loginów. Bez tego trochę trudniej.
Ma ktoś inne podejście? Ukrywacie loginy na swoich forach zostawiając tylko pseudonimy, czy to nie ma sensu?

zwiastun
23-11-2009, 12:58
Jakiś sens ma (ktoŚ napisał, że znajomość loginu to połowa sukcesu krakera), ale zapomniał dodać, że to ta łatwiejsza połowa. Chyba szkoda czasu i atłasu.

grzegorz1973
23-11-2009, 13:12
No właśnie, ktoś to już dawno stwierdził. Rozumiem i kolegi Zwiastuna podejście i może też machnę na to ręką, ale jestem ciekawy czy ktoś to zwalczał, bo u mnie Kunena pod tym względem wykazuje się całkowitą nieprzewidywalnością.

grzegorz1973
02-12-2009, 20:00
No i jak to się ma choćby do tekstu z wiki? ;)
Dlaczego_konieczna_jest_natychmiastowa_zmiana_nazw y_głównego_administratora (http://wiki.joomla.pl/Dlaczego_konieczna_jest_natychmiastowa_zmiana_nazw y_g%C5%82%C3%B3wnego_administratora%3F)