PDA

Zobacz pełną wersję : Corel Draw GS X3 - nietypowe spolszczenie a legalność



KYCu
23-11-2009, 13:01
Witam

Mam dość nietypowy problem a właściwie dylemat czy to, co chciałbym zrobić, jest legalne ;)

Kilka dni temu zakupiłem Corel Draw X3 OEM EN w wersji komercyjnej. Szukałem wnikliwie po sieci spolszczenia ale nic z tego. I teraz ciekawi mnie jedna kwestia. Czy gdybym pobrał Corela, wersję polską, trial, zainstalował bym go na innym komputerze i przekopiował sam folder z plikami języka polskiego, czy było by to legalne? a drugie pytanie brzmi czy tak się da w ogóle? A może ktoś wie w jaki sposób można "spolszczyć" Corela? skąd pobrać pakiet polonizujący...

Dlaczego nie kupiłem wersji PL? trafiłem dobrą ofertę na wersję EN. Teraz troszeczkę żałuję. Angielski znam w stopniu komunikatywnym ;) ale wg mnie profesjonalnymi programami lepiej posługiwać się w ojczystym języku.

Czekam z niecierpliwością na odpowiedź.

#edit

Została mi udzielona pomoc na innym forum z konkretną odpowiedzią i cytatami z licencji


1.3 LICENCJOBIORCA MA PRAWO DO NASTĘPUJĄCYCH DZIAŁAŃ:
(vii) jeżeli Produkt zapewnia możliwość wyboru z różnych wersji językowych - licencjobiorca może korzystać wyłącznie z jednej (1) wersji językowej.

1.4 LICENCJOBIORCA NIE MA PRAWA DO NASTĘPUJĄCYCH DZIAŁAŃ:
(ii) dokonywanie tłumaczenia, zmian wstecznych, dekompilacji lub dezasemblacji Produktu, z wyjątkiem sytuacji, gdy wedle obowiązującego prawa jest to zabronione lub nie ma mocy prawnej;

Takie są skutki czytania licencji "po łebkach".
Nici ze spolszczenia. Dziękuję za zainteresowanie ;)