PDA

Zobacz pełną wersję : Wczytywanie plików - problem z zainstalowaniem dodatków



Tom:-)
23-11-2009, 18:33
Zainstalowałem Joomla 1.5.15. Na początku instalacji ukazało mi się że nie mam włączonego Wczytywania plików co się odbiło na tym że nie mogę niczego w dalszej kolejności zainstalować. W załączniku przesyłam zrzut.

I teraz mam pytanie. Co ma napisać (o co poprosić) administratorowi serwera aby ta opcja była włączona? Jest to serwer pewnej Politechniki więc nie jest to komercyjny tort.

file_uploads jest włączone według info.php

zwiastun
23-11-2009, 19:48
O nic nie proś, zmień serwer!

Tom:-)
23-11-2009, 19:51
O to chodzi że nie mogę :/ wiec muszę szukać innego rozwiązania

zwiastun
23-11-2009, 20:00
No to nie zmieniaj, ale my tutaj nie mamy szpitala dla psychicznych, co Cię niewątpliwie czeka w kolejnych etapach. Czy masz zamiar uczyć administratora serwera, jakie powinny być dziś ustawienia serwera? Znasz się na tym? Usuniesz jeden problem, pojawi się następny.

PS: w materiałach na temat instalacji Joomla tudzież na obrazku, który umieściłeś, pisze jak byk, co jest źle (na tym etapie)

Tom:-)
23-11-2009, 20:57
Czy masz zamiar uczyć administratora serwera, jakie powinny być dziś ustawienia serwera? Znasz się na tym?Jestem administratorem serwerów z rodziny UNIX (właściwie tu chodzi o interpreter PHP). Uczyć nie ale poprosić
Usuniesz jeden problem, pojawi się następny.To będę go próbował usunąć a na razie ich nie ma
PS: w materiałach na temat instalacji Joomla tudzież na obrazku, który umieściłeś, pisze jak byk, co jest źle (na tym etapie)Źle jest file_uploads mimo że jest poprawnie skonfigurowane, więc przyczyna jest gdzie indziej.

Jeżeli nie wiesz co jest przyczyną zwracania błędnego wyniku to po prostu nie odpowiadaj. Nie jestem przyzwyczajony że jak jest problem to go zostawiam a w tym przypadku zmieniam serwera. To jest za proste a z drugiej strony nie wykonalne ponieważ musi być ten serwer a nie inny

zwiastun
23-11-2009, 22:39
O prawach do plików napisano już tony. Jak sądzisz, ile jeszcze razy administratorom systemów UNIX, którym pono jesteś, trzeba będzie to wypisywać?
Jakie studia trzeba ukończyć, żeby:
a) wiedzieć i rozumieć, że kiedy się ma problem i zadaje pytanie, to trzeba dostarczyć informacji, na podstawie których cokolwiek można diagnozować,
b) zrozumieć, o czym mowa np. tutaj: http://www.pomoc.joomla.pl/content/view/438/51/ czy tutaj? http://wiki.joomla.pl/Kategoria:Bezpiecze%C5%84stwo
c) skorzystać, gdy się nie wie, co napisać, z pomocnika pisania postów? (http://forum.joomla.pl/showthread.php?t=21594)
Wytłumacz mi, Panie administratorze, co jeszcze mam ja lub ktokolwiek inny napisać Ci w odpowiedzi na Twoje pytanie, o co poprosić administratora serwera, skoro na dołączonym przez Ciebie obrazku czerwone Nie głosi, że niespełnione są wymogi podstawowe:
Język wielobajtowy: domyślny: Nie. Język konwersji znaków wielobajtowych nie jest ustawiony na "neutral". Można to zmienić, wprowadzając do pliku .htaccess instrukcję "php_value mbstring.language neutral". [tu jedynie domyślam się treści komunikatu, bo z obrazka go przeczytać nie sposób]
Plik konfiguracyjny zapisywalny: Nie. Mimo to możesz bezpiecznie kontynuować instalację. Treść configuration.php zostanie wyświetlona na końcu. Skopiuj ją i wklej do nowego pliku, zapisz go jako configuration.php w katalogu głównym witryny.

Co tutaj, Panu administratorowi systemów UNIX trzeba jeszcze tłumaczyć

Tom:-)
23-11-2009, 23:05
Napisałeś się tyle ale nic na mój temat. W temacie przedstawiłem mój problem. Sprawa dotyczy wczytywania plików (file_uploads)a nie tego co napisałeś powyżej o chmodach itd...

moje
23-11-2009, 23:13
A myślisz, że czemu nie możesz wgrywać plików? Uważasz, że chmody nie mają z tym nic wspólnego?

zwiastun
24-11-2009, 00:20
@moje: jak widzisz, nie ma się co wysilać Pan Administrator systemów Unix co prawda nie wie, ale wie lepiej.

Tom:-)
28-11-2009, 16:12
W tym przypadku nie mają bo są poprawnie ustawione a Wczytywanie plików jest nadal wyłączone

zwiastun
28-11-2009, 16:22
Może Pan, Panie Administratorze systemów UNIX, uzupełni swoje wykształcenie na temat uprawnień plików i katalogów w systemach UNIX, w tym dowie się, jakie prawa otrzymuje domyśłnie właściciel pliku/katalogu i co się dzieje w sytuacjach, w których np. twórcą pliku/katalogu jest użytkownik FTP, a następnie ma zeń korzystać użytkownik PHP nietożsamy z użytkownikiem FTP!

Tom:-)
01-12-2009, 20:03
Może Pan, Panie Administratorze systemów UNIX, uzupełni swoje wykształcenie na temat uprawnień plików i katalogów w systemach UNIXNie muszę w przeciwieństwie do Pana, Panie Administratorze (jeśli już chcesz mi wejść na ambicję).

Problem jest nie w tym co opisujesz grubymi postami tylko w ustawieniach:
ini_getI jak się ma to co piszesz wyżej w postach?

zwiastun
04-12-2009, 22:36
Nijak, dyskutowanie na tym poziomie, jest dyskutowaniem o niczym.
Moje odpowiedzi powstały na podstawie Twoich nijakich informacji, a "wpływanie na ambicję" miało spowodować, żebyś - miast się chwalić swoim administrowaniem systemami UNIX - udzielił stosowanych informacji, albo - skoro ich nie udzieliłeś, posprawdzał najbardziej typowe przyczyny i stwierdził, czy to w nich, czy gdzie indziej tkwi problem.
I jak widać - Panie Administratorze systemów UNIX - wielu dni trzeba Ci było, żeby dojść do przyczyny, która ani nie była typowa, ani się sama nie stworzyła, ani nie była do wydumania na podstawie informacji, jakie przekazałeś!
Drobna różnica: ludzie tutaj starają się pomóc, wedle swojej wiedzy, Ty natomiast wykazać nie bardzo wiadomo co i po co. Ale mniejsza o to.

Tom:-)
04-12-2009, 23:20
Może napiszę tak. Przeczytałem to co napisałeś ale nie będę już ripostował bo można tak w nieskończoność a to nie jest miejsce. Mam też taką zasadę że nie gnębię kogoś do kogo mam szacunek. Do Ciebie jako działacza z Joomla! go mam więc sprawa zamknięta.

Aaa bo bym zapomniał. Nie jestem uczniem technikum informatycznego

zwiastun
05-12-2009, 01:27
To ostatnie zauważyłem potem - sory, ale nie zdążyłem rzec przepraszam, a nie było mnie przez tydzień, więc niniejszym to czynię!.
Możesz odbierać moje wypowiedzi, jako "gnębienie", ale sam dajesz uparcie powód. Także i tą wypowiedzią: Skoro już Ci się przytrafiło, co Ci się przytrafiło, to sensowniej byłoby opisać dla innych, na czym problem polegał!, miast się przekomarzać!